Elendilov stoperski prirucnik - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Budjenje iz Zacaranog sna

Elendilov stoperski prirucnik

Oceni ovaj blog
Stopiranje je samo jedan od nacina da nekoga zaustavite u avanturi njegovog putovanja kroz ludnicu nazvanu zivot.Samo da li i vi sami i on znate kuda ste se uputili,kuda zaista putujete,koji je vas cilj,vasa svrha na putovanju.
Put vecno ide,nikad ne prestaje,od vrata gde poce i zatim,daleko napred gde put nestaje,moram ako mogu da pratim-reci su hobita Bilba Baginsa.Obicno se radjamo sami,putujemo sami i nestajemo sami,mada na tom putu srecemo voljene duse sa kojima se nekad prividno rastajemo.
Put je kada se covek vrati sam sebi.Put je univerzalna spiralna staza kojom se putuje sve do konacne spoznaje bica o svom sopstvu...Put...putovanje zapoceto silaskom sa Oriona na Atlantidu,putovanje kroz mnoge zivote,putovanje jednog pustinjaka do same sustine,do istinskog sopstva,do najtananijeg,najsushastvenijeg,najiskonskijeg,do svog vlastitog Ja.Na putu nema slucajnosti,nema gresaka,nema skretanja,i samo univerzalni ucitelj zna pravac vaseg kretanja,vaseg sopstva,vase kreacije.
Putujem dakle jesam,reci su filosofa koji shvata da je put sam po sebi sredstvo,ali moze postati i cilj ukoliko se na njemu pronadjemo.Samo jedna podignuta ruka,jedan pogled,i zaustavljanje na tom putu moze doneti promene i skretanje sa kursa za vise postojanja,te stoga budite oprezni i stopere ostavite iza sebe,ili ih unesite u sopstveno srce,zakljucajte ih ceznjom,setom,tugom,ljubavlju vasom za budjenjem i prosvetljenjem.I,ne bojte se ako i malo skrenete jer svi putevi na kraju ipak vode do jednog cilja-do beskrajnog jedinstva sopstva.Svakako ljubav je duh i snaga i radost na zajednickoj puteshestviji kada se sretnemo i prepoznamo.Jedino ljubav,zato je stoperka samo vasa uciteljica kroz koju govori vecni sklad bozanskog.

Pošalji "Elendilov stoperski prirucnik" na Facebook Pošalji "Elendilov stoperski prirucnik" na Google Pošalji "Elendilov stoperski prirucnik" na My Yahoo! Pošalji "Elendilov stoperski prirucnik" na Live Pošalji "Elendilov stoperski prirucnik" na MySpace Pošalji "Elendilov stoperski prirucnik" na Twitter Pošalji "Elendilov stoperski prirucnik" na Digg Pošalji "Elendilov stoperski prirucnik" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari