Sutra idem... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

strelica66

Sutra idem...

Oceni ovaj blog
Sutra idem na slavu kod prijatelja.
Naravno, cvetni aranzman i pitje se podrazumevaju.
Imam par pravila kojih se uvek pridrzavam kad idem kod nekog, ne mora povod da bude slava. Ako kupujem cvece onda mora da bude stvarno predivno.
A pitje, uvek ono koje pijem.
Zasto?
Pa, ja pamtim sta piju ljudi koji dolaze kod mene i uvek nabavim to.
Ne podnosim kad dodjem kod dugogodisnjih mi prijatelja koji znaju da pijem samo votku ili crno vino, pa kazu 'moze viski' ili ' imam samo belo, pa svejedno je'.
Mislim, pa nije u redu. I to je deo gostoljubivosti da pamtis sta neko pije ili jede (ne jede). Necu valjda da spremam crevca na zaru ljudima koji vole meso i pire.
Mozda ce nekom ovo sto sam napisala da zvuci nekulturno, ali to je stvar bontona.

Pošalji "Sutra idem..." na Facebook Pošalji "Sutra idem..." na Google Pošalji "Sutra idem..." na My Yahoo! Pošalji "Sutra idem..." na Live Pošalji "Sutra idem..." na MySpace Pošalji "Sutra idem..." na Twitter Pošalji "Sutra idem..." na Digg Pošalji "Sutra idem..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. sunceva svetlost (avatar)
    [B]Joj, i ja sam sutra pozvana na jednu slavu. Samo kod mene je problem što ja ne volim ni slave, ni svadbe, ni one odlaske u vojsku. Rodjendane mogu da podnesem, ali samo ako je krug ljudi odabran.
    A što se poklona koje treba da kupim tiče, tu ludim. Medjutim, ovog puta sam odlučila da napravim presedan. Za početak sam kupila 4 ribice. Mislim da će neki članovi porodice izludeti kada ih vide, ima onih kojima će se svideti, ali mi je dosta tradicionalnosti. Svake godine piće i cveće. Ove godine sam odlučila to da menjam.... Mada će piće ipak ići u kompletu sa ribicama, iz istih razloga koje si pomenula.[/B]
  2. sunceva svetlost (avatar)
    Dva puta mi je otišao isti komentar, pa sam ga izbrisala.
  3. parka (avatar)
    jako je neobazrivo poklanjati ljudima živa bića, naročito ako znaš da ima onih koji će "izludeti". postoje daleko kulturniji načini da se izbegne rutina i tradicionalnost, a svrha poklona nije samo da sebe prikažeš u svetlu koje se tebi dopada, već i da obraduješ svoje domaćine.

to ako ti je stalo do ljudi kojima ideš u goste. a ako nije, ok je i 13. jul umotan u pak papir.
  4. sunceva svetlost (avatar)
    [B]Znam da od njih četvoro njih troje vole ribice, a i nekada su ih imali. Imaju svu potrebnu opremu za njihovo održavanje, tako da tu apsolutno nikakav problem ne postoji. Žao mi je što ne mogu baš svima da ugodim. Ali ako biram izmedju toga da li ću usrećiti jednog ili tri čoveka, odna ću radije izabrati drugu varijantu.[/B]
  5. sunceva svetlost (avatar)
    [QUOTE]postoje daleko kulturniji načini da se izbegne rutina i tradicionalnost[/QUOTE]
    [B]To je samo jedna velika zabluda da možeš udovoljiti svima. Treba imati dovoljno snage i biti spreman da budeš pomalo surov. A to takodje ima veze sa kulturom, samo sa jedinim višim vidom kulture, jer hteti udovoljiti svakome i podredjivati tome svoj ukus upravo pokazuje nedostatak ličnog ukusa. Kroz poklone bi trebali ponekad u posebnim slučajevima pokušati da nekoga nečemu i naučimo.[/B]
  6. *~Anti~* (avatar)
    U pravu si jagodo-bobo! Samo što neko nema dovoljno razuma ni da shvati ponekad značenje naših poklona, pa onda sve to gubi svrhu i ubija svaku želju za poklanjanjem. Nadam se jagodice da ti imaš oko sebe dovoljno razumne ljude koji mogu da uče iz tvojih poklona?
    Vidim da parka smatra da je obazrivije poklanjati uginule životinje... Ne zahtevaju mnogo ni od onih što ih vole, ni od onih što se plaše da bi ih životinje svojim prohtevima mogle opteretiti dodatnim obavezama oko negovanja i održavanja uslova života!
  7. *~Anti~* (avatar)
    Na posletku zar nema kulturnijeg gesta nego darovati nekoga vrstom višom i vrednijom od njega!!!
  8. strelica66 (avatar)
    Pa, kulturan gest je i kad poklanjas cvece i pitje, a ono sto sam dodala, odnosilo se na odredjene ljude. Znaci, niti cene gosta jer ga ne ugoste kako treba, a boli ih uvo za ono sto si doneo kao poklon.
    (I jos, postoje i neka pravila sta se nosi na slave. Nisu u kamenu zapisana, ali uglavnom se zaista nose cvece, pitje, kafa, i eventualno
    nekom blizem neki lep poklon za kucu.)
    Ulozis maximum u biranju fenomenalnog cvetnog aranzmana, a oni ga shibnu na terasu na - 6 stepeni. Treba znati i darivati, ali i primati.
    A i stvarno mislim da treba da znas sta piju tvoji dugogodisnji prijatelji.
    Drugo je kad ti neko bane. Onda daj sta ima. I 'leba i masti, sto bi rekla moja baka. Ali, kad zoves, odradi to domacinski.
    (A za ribice se bas ne bih slozila da su visa i vrednija vrsta).
  9. strelica66 (avatar)
    Pokusaj da obradujes domacina knjigom, a on cita samo naslove u novinama vece od 7 cm i to kad je bas neko ugradio silikone ili ubio bliskog rodjaka satarom.
    Ili budi originalan pa kupi nesto stvarno divno po svom ukusu, ali se ne uklapa u tradicionalnu imitaciju persijskog tepiha i shustikla na namestaju.
    Zadrzacu se na pitju i cvecu, sto se slava tice.
  10. strelica66 (avatar)
    To kad smo kod kulturnijih nacina poklanjanja, mislim.
  11. sunceva svetlost (avatar)
    [B]Ja od ribica ne odustajem!!!!
    A sada da li je kulturno ili ne to će drugi oceniti!!![/B]
  12. strelica66 (avatar)
    Ne odustaj ako si zamislila i znas da ce ih obradovati.
  13. sunceva svetlost (avatar)
    [B]Hvala strelice!!![/B]
  14. VažnoJeZvatiSeFridrih! (avatar)
    Ti si me podržala za brkove, sunceva svetlosti! Ja ću tebe podržati za ribice. Treba istrajati u onome što naumimo. To je ono što nas čini onim što jesmo. Ne smemo praviti kompromise makar izgubili i one najdraže.
  15. *~Anti~* (avatar)
    A za ribice se bas ne bih slozila da su visa i vrednija vrsta
    Ribice su sladje od kokošaka.
    Biću dosledan. Mislio sam sve ukupno na životinje. Zanemariću svoje naklonosti ili nenaklonosti prema odredjenim vrstama.
  16. strelica66 (avatar)
    Sta fali kokoskama? Nisu mnogo pametne, ali kad ih probas....