Mazalice - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

MALI TALASI

Mazalice

Oceni ovaj blog

Televizor nije imao skoro niko,radio po neko a na igranke se išlo subotom i to preko zime.
“Bašta” je bilo jedino mesto gde se mogla čuti neka nova pesma.
Momci koji su svirali u “Bašti” slušali su radio “Luksemburg”. Bila je to velika privilegija.
Uživalo se u "yellow submarine", jele mazalice i pilo pivo iz flaše...

*

Mazalica je komad hleba preko koga je namazno meso od ćevapa, ispečeno na roštilju ili gril tiganju. Evo i recepta:

250 g junećeg vrata,.250 g juneće lopatice, kašičica tucane ljute paprika, 30-40 ml gazirane vode, 2 jaja, ulje, so

Meso se dva puta samelje i ostavi preko noći u frižideru. U odležalo meso doda se tucana ljuta paprika, ulije gazirana voda, jaja, so i ta smesa dobro izmeša rukama. Na kriške hleba debljine 1-2 cm namazati smesu od mesa koja ne treba da bude deblja od 3 mm. Tako pripremljenu krišku hleba staviti (premaznom stranom prema dole) na roštilj ili vruć tiganj (koji je premazan tankim slojem ulja) i peći pet minuta. Kada je mesna strana pečena okreće se i peče još dva do tri minuta.Mogu se dodavati i drugi začini, to je stvar ukusa (kari..).

Ovo je moj stoti blog i to samo zahvaljujući vama...HVALA

Pošalji "Mazalice" na Facebook Pošalji "Mazalice" na Google Pošalji "Mazalice" na My Yahoo! Pošalji "Mazalice" na Live Pošalji "Mazalice" na MySpace Pošalji "Mazalice" na Twitter Pošalji "Mazalice" na Digg Pošalji "Mazalice" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
  1. SibirskiTigar (avatar)
  2. Emin@ (avatar)
    Hvala na recptu.Volim ih samo ih vise niko ne sprema.
  3. SibirskiTigar (avatar)
    lelavi - sama,to bar nije problem
  4. zeljena (avatar)
    Tigre,BRAVO,sve cestitke,pa da brzo dodas jos jednu nulu na tu stotku...
  5. Emin@ (avatar)

Cestitam na STOTOM blogu.
  6. SibirskiTigar (avatar)
    zeljena - prija mi cetitka,hvala
  7. Emin@ (avatar)
    Hocu,sada imam recept.
  8. SibirskiTigar (avatar)
    lelavi - zahvaljujem,poceo sam da crvenim
  9. Emin@ (avatar)
    Nemas razloga da crvenis ali imas razloga da se ponosis jer nam svima ulepsavas i blogove i profile svojim lepim slikama i motivima. imas dara,nema sta.Pozzz
  10. gagili48 (avatar)
    CESTITKE ZA

1 o o blog....

i hvala za sve oslikane stihove kojima ukrasavas nase blogove...:
  11. SibirskiTigar (avatar)
    lelavi - sta da radim,takav sam
  12. SibirskiTigar (avatar)
    gagili - hvala
  13. dusan jovic 95 (avatar)
    ....Tigre.....
    Ne odustaj nikad od blogova,divni su,izazivaju uzdahe,ceznju,suze i blagi osmeh...
    Ne ostavljaj nas bez tvojih secanja jer kroz njih zivimo i mi...
    Hvala ti i za ono na sta si me podsetio,hvala i kad si izvukao nesto sto sam zakljucala,hvala sto si me mnogo toga i naucio...
    U ocekivanju sledeceg,pozdrav
  14. aka973 (avatar)

..
  15. SibirskiTigar (avatar)
    dusan jovic - ostavila si me bez teksta,hvala
  16. SibirskiTigar (avatar)
    aka973 - hvala
  17. LJILJA MMM (avatar)
    E, pa prijatelju........želim ti još nekoliko puta po ovoliko blogova.......da uživamo skupa......jer i ti uživaš dok pišeš. Znaš šta ja volim......
    pa od srca evo ti deo mene

18. EuReKa44 (avatar)
    CESTITKE ZA 100 BLOG!
    Sto se tice recepta - odlican je,ja ga praktikujem kad nam se okupi drustvo,ali ga pecem u rerni! Fantasticne su,a uz pivo - savrsene.
  19. miwka (avatar)
    NEKA TI JE SREĆAN STOTI BLOG...DABOGDA DOČEKALI ZAJEDNO SA TOBOM I HILJADITI.....
  20. SibirskiTigar (avatar)
    Ljilja - zahvaljujem puno
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja