ĆOŠE - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

JOPE

ĆOŠE

Oceni ovaj blog
...A NEK' IDE

Odupirala se svih 365 dana i na kraju je morala da poklekne pod teretom, ne samo vremena vec i, dogadjaja koji su je obelezili. A bilo je, bogami, bas svega.
Mozda je bolje da ih se ne secamo. Dozvolimo joj da jos ovih nekoliko sati prozivi, bar, u dobrom raspolozenju, a ono nam nije manjkalo ni kada je grmelo i pucalo iz nebesa.
Zasto sam se sakrio u ĆOŠE. Pa iz ugla se najbolje vidi ono sto zelis da (ne)vidis, taj kutak je idealno mesto da gledas i ogovaras, da delis savete- "kad bi ti bio na njihov(om)im mest(u)ima".
Ono po cemu cu upamtiti "staru", groznu 2009. je jos jedna bez posla i nade da ce ga biti u ovim i ovakvim godinama. Znam da nisam jedini i nije ovo zal za radnim stolom, vec za drustvom, zajednicom, zajebancijom a ova, mislim na zajebanciju, koja nam se nudi preko novina i Skupstine, nesto mi, ne odgovara. Mnogo je stvarna.
Ne radujem se mrvicama od akcija, nisam ih upisao, imao sam srece da sam pokupio vrednije, ne radujem se koridoru jer jos mnogo ce vode proteci Sicevackom klisurom dok nas spoji sa susedima Evropejcima-Bugarima. Za divno cudo nisam se ni obradovao "belom". Koj' ce mi matrak. I ovako sam jednom godisnje za 100 evra, van sezone, kada se ribaju sobe i radnje, za one koji ce doci u sezoni, odlazio na MORE, ej more kod drugih Evropejaca- u Grcku. Montenegrini mi nisu po volji. Otpisao ih davne 1980. nakon letovanja u Petrovcu. Ali dobro neka ga "beli" za svaki slucaj, mozda ovih stotinak evrica koliko ustedeh budu vredela k'o nekadasnjih desetak marona, pa ce biti i za 'leba i za s'leba.
Vakcinu nisam, nijednu, primio niti smem. Komsije mi rekose da ovi navrli politicari, ovi iz prve garniture, sto navalise pred kamere, i nisu primili vakcinu vec, kako mi rekose, nekakav fizioloski rastvor. Niti znam sta je, daleko ga bilo, niti sam im poverovao. Na vreme sam stavio kupus, rumen k'o lice u mladice, obezbedio domaci beli luk, je' sitniji, i preko veze nabavio domacu. E, sad' se pihtije ne uklapaju u preventivu al' i njih sam spremio. Osecam da to cudoviste od svinjskog gripa, sa slovima i brojkama bezi od mirisa.
Budzet! Ciji. Moj, opstinski ili Drzavni.
O "mom" nemam sta da kazem. Nezvestan. Moz' biti tanak, ko ne voli puniji, al' moze biti i deblji- bez VEP-a- ako nesto, od posla, naleti. Na ove druge, budzete, kao i do sada nisam imao uticaja. Doduse, imao sam placajuci im sve tantijeme (pa) i telefoniranje. U odlazecoj su nam ga,bas, zavlacili. Izgleda nista bolje nece biti ni u onoj sutrasnjoj.
O mladima pssssssttttt. Furaju svoj nacin zivota i jure san o dobroj plati, lagodnom zivotu, luksuznim putovanjima, dobrim prilikama za ljubav ili brak, dodje mu svejedno.
Penzioneri. Obilaze i uvek su u trendu- ne gledaju oni emisije Snezana Dakic. Znaju gde su hleb i mleko jeftiniji dinar, mozda dva a kako cujem ima po negde razlike i od 5 kinte. Vazno je da Krkobabici sirotinjsku platu, bar za sada, salju na vreme.
Radnici. Izumrla kategorija. Ono malo sto ostalo lezi po sinama, trotoarima i ulicama, zakljucano u "svoje" i "tudje"- to su one (ras)prodate- firme i mole bar za jednu od desetine nesiplacenih plata.
Ma jos mnogo toga je za rec' al' danas upeklo sunce, zamislite na kraju nam Stare godine, k'o da nije moglo ranije da je sprzi.
Kasno je. Odlazi. I neka. Laka joj zemlja na stranicama istorije.
Sta cemo od sutra?
Znam, krenucemo pesmom, trubaci ce nas prenuti iz sna al' sta dalje. Od "njih" nema radosnih vesti a na kaisu sve manje mesta za nove rupe.
Da ste mi zivi i zdravi.
Ziveli i S R E Ć N O!!!!!

Pošalji "ĆOŠE" na Facebook Pošalji "ĆOŠE" na Google Pošalji "ĆOŠE" na My Yahoo! Pošalji "ĆOŠE" na Live Pošalji "ĆOŠE" na MySpace Pošalji "ĆOŠE" na Twitter Pošalji "ĆOŠE" na Digg Pošalji "ĆOŠE" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Emin@ (avatar)
  2. REVELIN (avatar)