Sta je vece zlo?Tadic,Nikolic,Ceda...

Bila ja danas na chedi, mislim ne na chedi, pi, gadan je... Nego eto posto cu i ja u te politicke vode da ga cujem sta ima da kaze. Prvo izasao neki kreten, zbunjen strasno, nisam ga ni slusala, telefonirala, onda izadje zena tu u 40-im godinama napljuva ona lepo seselja, milosevica, tadica, velju, vucica i zavrsava 'riba' i vice u onaj mikrofon ko luda 'I ZATO GLASAJTE ZA SLOBODANA!' Prvo tajac... onda se smeh prostro salom, ne onaj laki osmejah neko onaj ludacki smeh dok je ona vikala 'JA SE IZVINJAVAM, IZVINITE,GLASAJTE ZA CEDU JOVANOVICA!!' Naravno da cu da glasam za slobu :) Glasacu mu za neko dobro mesto tamo gore, mozda cak tu neka leva ruka samog Boga ... Izadje Cedo, tako sav u podocnjacima, kontam da bi mu bolje bilo da je stavio neke suncane, il se naduvo il je nesto zestoko smrko.. Ispljuva on jos vise sve ostale kandidate, govori o nekoj KULTURNOJ srbiji, o nekoj srbiji u evropi o napretku a ja mislim u sebi dok se vi kandidati i ostali naduvani politicari pljujete medjudobno i to na taj ironicno duhovit nacin ocekujete da ovaj narod krene dalje?! Pa kako on da krene kad vi tapkate u mestu7 zatucane seljacine... Dodju na kampanju i pljuju tako sve odreda umesto da govore nesto pametno. A ono sto je izgovorio sem pljuvanja mogli ste da cujete isto i od tadica i od ovog nikolica i od prostog velje itd. tadic nudi neku 'sigurnost', ceda mladost (i ruznocu) a nikolic rat na kosovu. I sta sad covek da izabere? Jasno nam je svima da je ovo rat izmedju dve stranke dosovaca i radikala. Nema Ceda tu neke velike sanse. Sta je gore pitam vas? Odabrati nekoga ko vec 4 godine nije nista uradio no je samo lickao tu sedu kosu i slikao se ili izabrati da se brani sto je srpsko? A da se razumemo kosovo odavno nije srpsko, odavno tamo vecinu cine albanci. A ako se malo vratite na ustav i pravo, videcete da tamo stoji da je drzava drzava i da je deo teritorije njen ako vecina na toj teritoriji prihvata ideologiju drzave. Jel albanci kao vecina prihvataju? Mada ja sam jos mlada i dosta toga tek treba da naucim kad zavrsim te politicke nauke, pod uslovom da ih upisem, tako da ne pametujem ovde nesto nego samo zakljucujem da ko god da osvoji vecinu glasova nije dobro po nas smrtnike...
 
Hmmm...trista puta prezvakana tema ali sta cu kad nemogu da odolim a da ne iskomentarisem ovo.Verovatno zato sto ih toliko mrzim da mi savest ne dozvoljava da ocutim bilo kakvu diskusiju o izborima i politici.
Mogu samo da citiram samog sebe i ponovim ono sto sam vec napisao u nekim politickim blogovima ovde.
Mislim da je svakom sa iole zdravog razuma i normalnog razmisljanja jasno da ovde dobar izbor ne postoji.Kao sto si i sama rekla bira se manje zlo.E pa ja necu da biram ni manje ni vece zlo jer mislim da tu i nepostoji neka razlika,zlo je zlo,lopov je lopov.Nema manjeg i veceg lopova,svaki lopov uzima onoliko koliko moze i koliko ima mogucnosti,i taj "mali"lopov ce postati veliki ako mu se ukaze prilika.Na izbore ne izlazim jer sam sebi ne bi mogo da oprostim kad bi da glas nekom id njih.Realno govoreci najvise se slazem sa onim sto pricaju radikali,ali samo sto je to u domenu naucne fantazije,i te njihove ideje su ideje koje su trebale da se sprovedu jos pre 100 godina,sad je kasno za to.Vise nije ni vreme ni mesto za tako nesto,i totalno je nerealno ocekivati da se nesto od njihovih ideja sprovede u ovoj raspodeli snaga u svetu.Ja sam prvi pacifista smatram da je sluzenje vojnog roka bilo civilno ili redovno najveca glupost koja postoji,iz tog razloga i necu da idem da "odsluzim dug"ovoj zemlji.
Svi ljudi ovde bi jednostavno trebali da se okrenu sebi,svojim idejama,i da pokusaju da u ovom ludilu koje vlada u Srbiji nadju nesto pozitvno sto ce ih pokretati.Jer nijedan toma,voja ili ceda ti nemoze pomoci,i iskreno smatram da su ljudi koji se u Srbiji i dalje pale na izbore i politiku posle svih ovih lazi i prevara zaostali sa shvatanjem nekih stvari ovde i nije im bas najjasnije na kom principu funkcionise ova cudna zemlja.
Sad su se svi okrenuli Kosovu pred izbore,lako je iz fotelje biti Srbin,idi dole pa vidi kako zive ljudi,daj im znak da neko misli na njih,da imaju malo motiva da ostanu dole.
Smucila mi se ta njihova ljigavost,gde se tri dana pred izbore prepucavaju na najgori moguci nacin,a onda tri dana posle izbora svi zajedno dele fotelje i vlast kao da nista nije bilo,zovu sps u pomoc da im podrzi vladu,eeee jadni ste kad ste doziveli da vam vlada zavisi od toga da li ce ivica dacic da vam da podrsku ili nece,isti oni koji su nas unistili vas sad imaju u saci.Pa nisu ljudi glasali za demokratiju da bi posle pravili koalicije sa komunjarama i bezboznicima.
Mogo jos mnogo toga napisem o ovim ljigavcima ali...mozda nisu vredni ni ovog kucanja.Inace pojedine ljude i partije sam namerno pisao malim slovima(cisto da se zna da nisam nepismen):)
Ako je jocic za ministra ja sam za nerede!OD OBIJACA TRAFIKA DO MINISTRA POLICIJE-SRBIJA ZEMLJA VELIKIH MOGUCNOSTI!
 
Heh Upravo je u tome stvar sto ljudi ne shvataju da promene u Srbiji na zavise od toga koji nam je predsednik ili koja je partija dobila na izborima,vec od toga sta odluce velike svetske sile,a njihove odluke ne zavise od toga ko je na vlasti u nasoj zemlji nego od toga kakav interes imaju ovde.Rusi nam ne stite Kosovo zbog toga sto nas mnogo vole nego zbog toga sto nece da dozvole da Amerika napravi svoju zemlju na Balkanu.I svi ti nasi kandidati su samu pijuni u rukama stranih tajkuna i mocnika,ali to je vec druga prica.To ne vazi samo za nas vec i za sve ostale male i nemocne zemlje nalik nasoj.Smesno mi je da gledam i slusam kad pocnu da pricaju ovaj je bolji,onaj je bolji,sa ovim ulazimo u EU..Neko ce reci da sam pesimista,ne samo sam vrlo realan decko i ma koliko voleo Srbiju svestan sam da ovde promene na bolje mogu da se dese samo ako neko drugi odluci tako,tj ako ima interes u tome.I bas zbog toga opet ponavljam da ljudi treba da se okrenu sebi i da iz nicega pokusaju da naprave nesto,jer samo sam sebi mozes da pomognes i samo sam sebi mozes da omogucis bolji zivot,a ocekivati to od ovih lopova je idiotizam. Samo ti mozes da napravis neku promenu da bi ti bilo bolje u zivotu.
Sve u svemu na glasanje da izadjem necu,i uopste me ne zanima da li je novi predsednik boris,velja ili toma,jer ih sve stavljam u jedan kos.
SACUVAJMO TRAFIKE OD MINISTRA POLICIJE!
Posle tolko lazi prevara obmana koalicija pljacki afera..neko jos uvek od njih nesto ocekuje,da nije zalosno bilo bi smesno.
 
Pa to se zove nada, znas, ljudi se nadaju da ce biti bolje i to ih sprecava da upadnu u jos vece sranje nego u kom su sad. E sad sto se tice stranih uticaja na kandidate i zemlju... Lakse mi je onda da kazem da tu podrzavam nikolica nego tadica kojem vise ne vire ni noge iz dupeta pontove. E sad, da li bi nikolic isto postupio kao i tadic ne mogu da znam dok ne dobije priliku zar ne? Ipak on propagira nesto dosta drugacije od tadiceve demokratije. I da covece, bas si pesimista... Ja vazim za pesimistu ali ne tooolikog. Razvedri se, haha, eto ti jedne smesne cinjenice i ja cu biti u tim vodama :) znaci i mene ces mrzeti za koju godinu :)
 
Pa nisu ljudi glasali za demokratiju da bi posle pravili koalicije sa komunjarama i bezboznicima.

Овде су озбиљно побркани неки лончићи у неколико аспеката.

Као прво, сви они који уђу у парламент имају битну подршку људи, јер да није тако не би прешли тај цензус од 5% који по нашем закону обезбеђује улазак у парламент.

Друго, "комуњаре и безбожници" су највећим делом међу "жутима" (ДС), "шифрованима" (Г17+) и "црвенима" (ЛДП и Чанкова партија).

Треће, коалиције и "подршке" су у демократијама најнормалнија појава, јер се ретко дешава да неко добије сам довољно гласова да састави владу.
 
Ja sam glasala samo jednom, 24. septembra 2000. godine. To je bio prvi put da sam imala pravo glasa i verovala sam da moj glas nesto znaci, da moze da promeni... Posle doso i otiso 5. oktobar, ne kazem, nije isto kao devedesetih, ali, ko sto neko gore rece, to nije zato sto je Mika ili Zika koji je na vlasti sposoban, nego zato sto "neki drugi" smatraju da je za Srbiju bolje kad je Zika na vlasti a ne Pera. A ako se izabere Pera, "neki" ce da se naljute.

Da, dilema je dilema, ali ja vise nemam volje za glasanjem, kad znam da ce biti onako kako neki hoce a ne kako hocu ja.
 
heheh Da ko sto sam i malopre reko i ja sam pre za nikolica,ali je ta njegova politika nerealna i neizvodljiva kozna jos kolko godina u ovim uslovima i moze da dovede smo do jos veceg sranja.Mada kao sto kazes nemozemo da znamo dok ne dodje na vlast.
Realnost je zivot ono sto ti se desava,a nada je vise neka zelja i mastanje o onome sta bi voleo da ti se desi.Sto pre predjes iz maste u realnost bolje ce biti za tebe.Naravno uvek ima zelja i nade,samo je bitno da ne zivis u njima nego u stvarnom svetu.A ako je nada jedino sto te vadi iz sranja onda si vec duboko u njemu.
Ako vec ides u politiku molim te dodji umesto onog jocica da budes ministarka policije:)nemogu vise da ga gledam
I ako nije tajna kolko ti godina imas kad te tako zanima politika
 
Ministarka policije, hihi, sto da ne? Volim uniformisane muskarce :) Pa ove godine upisujem politicke nauke, znaci 18...
Kontam ja da jos malo toga znam o politici i bas zato hocu da naucim jer mi kao politicare, kandidate imamo ljude koji nemaju veze sa politikom... Mesare i grobare...
 
Pametan covek se ne hvali da od 18. godine niej usisao kucu jer je to zenski posao!

Mada, kladim se da niko od ovih kandidata nikada nije obavljao kucne poslove, narocito ne Risticevic, kome zelim brz oporavak i nastavak kampanje koja podrazumeva da svaka neodata devojka iznad 25 godina mora da placa porez neozenjenim muskarcima istog uzrasta.
 
Verujem da to ima veze sa karakterom, a ja imam tu neku ne bas srecnu zivotnu pricu da sam morala da budem karakter u mnogo losim situacijama... Mada to sad nije bitno. Nisi svestan koliko je meni ljudi reklo upravo to sto si ti rekao, ali ja sam sebi nesto zacrtala a to je da ako zelim da zivim bolje da cu se za to truditi a necu sedeti skrstenih ruku i kriviti Milosevica, Seselja i ako cemo u dalju proslost Tita... Ako zelim bolju Srbiju, potrudicu se za bolju Srbiju...
 
Ja cu pokusati, nikada nisam imala zelju da postanem nesto veliko tipa predsednik, vise volim da budem iza nekog politicara i da u sustini budem njegov mozak a on samo objekat. A i smesna je zelja jedne devojke da bude predsednik, hoce li u Srbiji to ikada biti moguce? Po nekim muskarcima smo mi zene nesposobne za vecinu stvari koje obavljaju muskarci. Ah te zatucane seljacine...
 

Back
Top