Glupe izreke... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Neznanko

Glupe izreke...

Oceni ovaj blog
Uvek sam se pitao, odakle nam one silne glupe izreke, koje nemaju veze sa logikom i smislim!?

Dakle, ko je smislio izreku : pijan ko Majka! Kakve veze ima majka sa pijanstvom, pitam ja vas sve ?

Kaže se pijan Ko Klen ! Koliko znam, Klenovi uošte ne piju, štaviše i kad piju to je obična voda u kojoj se brčkaju.

Kaže se Glup si ko Kur.c, otkud to sad, zar taj isti organ nije napravio i NJUTNA i Ajnštajna i Teslu i Milankovića i mene recimo.

Kaže se: glup si i tvrdoglav ko Magarac! Otkud to, zar odbijanje Magarca da sluša čoveka nije pametna stvar, a ne glupa.

Kaže se: ružan je ko djavo ! Znam mnoge djavole i djavolice koje sasma izgledaju pristojno štaviše odlično.

Kaže Se: Ko rano Rano-dve sreće grabi !Hm, Kod nas ko rano rani, pravi gužvu u saobraćaju, a sreće ovde odavno nema nije jedne jedine, a ne kamoli dve.

Kaže se: ma još svašta se kaže, ali ja moram da završavam post, jer morate i vi nešto da kažete, jel' te.

Pošalji "Glupe izreke..." na Facebook Pošalji "Glupe izreke..." na Google Pošalji "Glupe izreke..." na My Yahoo! Pošalji "Glupe izreke..." na Live Pošalji "Glupe izreke..." na MySpace Pošalji "Glupe izreke..." na Twitter Pošalji "Glupe izreke..." na Digg Pošalji "Glupe izreke..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. parker 71 (avatar)
    ko rano rani ceo dan zeva...
  2. lejla.al.dbuni (avatar)
    Ko drugom jamu kopa-fizicki je radnik..
    Ko rano rani-ceo dan mu se spava..
    Ko peva zlo ne misli..dok peva.

Ps.Pospana sam (iako nisam rano ustala),pa mi memorija polako otkazuje..
    Ti si nepresusan izvor inspiracije,Unknowing man..
    Mirno spavaj i lepo sanjaj!
    Your Miss.
  3. Lilyth (avatar)
    Kako bre nemaju veze sa logikom i smislom?
    Udubi se malo...khm...
  4. REVELIN (avatar)
    Šta sve nema veze sa logikom i smislom,
    pa živimo svakodnevno.
    Dobra pitanja za raspravu na filozofiji,s tim da ja ne bih raspravljala
    o smislu izreka,već o razlozima ljudi da ih baš tako formulišu.
    Zanimljiv blog.....

5. Neznanko (avatar)
    Citat Original postavio lelavi
    Prvo, ljudi vole da vredjaju jedni druge
    Da ovaj argument je dominantan za Srbiju recimo, u pravu si debelo...
  6. SibirskiTigar (avatar)
    ili najebo si ko čvorak
  7. pely (avatar)
    Ne zvuče mi navedene izreke na mudre izreke.
    Odakle među izrekama izvrtanja. Možda su ih sročili
    oni koji su ‚‚završili škole‚‚ fakultete sa pomoćnim pomagalima;
    prasići, koverti, prijateljstva... te se nakon dobijanja ćage,
    zaboraviše i spram Sveca tropar , sastaviše neku "mudrost"
    i pustiše je među izrekama, one se pomešaše, pa sad ajde trebi izvadi kukolj.
    Pijan ko majka mi liči na to da se jedno stanje neprimerenosti okarakteriše ,
    a persona iz miljea ne uvredi..."baš dobro zvuči"-uvlakačka izreka.

Ružna kao đavo, iskazivanje unutarnje ružnoće,...
    "spolja gladac a u nutra jadac" , "Nije zlato sve što sija"

Ko rano rani dve sreće grabi... to mislim da je autentična mudrost naših predaka.
    Naj lepše vreme za razmišljanje, naj bistriji trenutak svesti,
    doživljavanje sebe kao ne odvojivi deo prirode to je praskozorje.
    Kad nas poduhvate gluposti, problemi novog dana...nema velike sreće u njemu.
    Ne može se doživeti jedinstvo, lepta i suština svog postojanja ako smo u žurbi, stresu, obavezi,
    ako smo umorni od kasnog leganja....

jutro
  8. RiadaT. (avatar)
    Postoje dva objašnjenja vezana za nastanak izreke:"Pijan ko majka".
    Prvo kaže da ta izreka dolazi otuda što su se nekada davno Rimljanke prije poroda opijale,da bi im porod bio bezbolniji.
    A drugo,prema pisanju jednog ruskog lingviste(ne mogu se sjetiti imena) da je ta izreka zapravo skraćeni oblik izreke"Pijan kao majka zemlja".Naime,primitivni narodi su zemlju smatrali majkom,pa je otuda "biti pijan kao majka" značilo biti natopljen kao zemlja...
  9. Neznanko (avatar)
    Citat Original postavio RiadaT.
    Postoje dva objašnjenja vezana za nastanak izreke:"Pijan ko majka".
    Prvo kaže da ta izreka dolazi otuda što su se nekada davno Rimljanke prije poroda opijale,da bi im porod bio bezbolniji.
    A drugo,prema pisanju jednog ruskog lingviste(ne mogu se sjetiti imena) da je ta izreka zapravo skraćeni oblik izreke"Pijan kao majka zemlja".Naime,primitivni narodi su zemlju smatrali majkom,pa je otuda "biti pijan kao majka" značilo biti natopljen kao zemlja...
    Dobra recenzija o temi i značenju...
  10. dusan jovic 95 (avatar)
    Ako procitas ovo,jel, ondak ces po mojim vecerasnjim komentarima tvojih blogica videti da sam ih procitala s guza,jelte,od pozadi...i sad kad sam dosla do prvog vagona ovog tvog ajzlbana sto ga pravis,jel,mogu reci da nas vozas jos od tog istog prvog vagona....
    Sto bi rekli u mom kraju-ta mante ga,dete mu njegovo
  11. Fiamma (avatar)
    ko je smislio izreku : pijan ko Majka! Kakve veze ima majka sa pijanstvom, pitam ja vas sve ?
    За ово сам чула да су породиљама давали ракије да би лакше рађале...