Сутра.....

Кад нас не буде сутра, ни овог форума, ни ових коментара, ни Европе о којој смо причали како се "маже на хлеб"....све ће то нестати у једном трентуку. Можда ће неке нове генерације на неким другим виртуелним форумима причати о виртуелним земљама, виртуелним државама, виртуелним световима и новим уједињењима. Ја немам намеру да завртим точак будућности у својој глави и да причам и проповедам о све-спасу кроз уједињење народа и цивилизација. Ја знам само једно, да никакве државе и никаква јединства и уније не помажу људима ако не очисти своју душу у којој станује истовремено и рај и пакао, ако она не прође кроз чистилиште, ако ми као људи не смогнемо снаге не да идемо да "стекнемо вишу свест" о нечему, већ - ако не постанемо деца, онако као што смо и рођени, као деца кад се погледају у огледалу, да видимо у себи другог, да видимо брата свог у сваком човеку, да видимо себе у сваком човеку, добро не може у пуном сјају засјати.

И ево сад као радујемо се уклањању некаквих виза, а ми смо сами затвореници сопствених душа, и ти европљани и ми са ове и они са оне стране, ни ми ни они не желимо да прођемо кроз чистилиште, али морамо кад-тад, ако не на овом, онда на оном другом свету. И кад ћемо стати пред Њега који ће нас питати, које си добро учинио данас ? Хоћеш ли рећи саградио сам пуно цркава, а не очистивши душу своју окамењен ћеш стајати без одговора. Узалуд визе, узалуд зграде и стандард, кад душа зараста у корење. А морамо стати кад-тад пред Њега....

Већ сутра....
 
1 I ja, kad dođoh k vama, braćo, ne dođoh s visokim govorom ili mudrošću, da vam navješćujem svjedočanstvo Božje.
2 Jer nijesam mislio, da znam što među vama, osim Isusa Krista, i to raspetoga.
3 I ja sam bio među vama u slabosti i u strahu i u mnogom drhtanju.
4 I govor moj i propovijedanje moje nije bilo u uvjerljivim riječima ljudske mudrosti, nego u dokazivanju Duha i sile,
5 Da vjera vaša ne bude u mudrosti ljudskoj, nego u sili Božjoj.
6 Ali mudrost govorimo među savršenima, a ne mudrost ovoga svijeta, ni knezova ovoga svijeta, koji prolaze,
7 Nego govorimo mudrost Božju u tajnosti skrivenu, koju predodredi Bog prije vjekova za slavu našu.
8 Ove ni jedan od knezova ovoga svijeta nije upoznao, jer da su je upoznali, ne bi Gospodina slave raspeli.
9 Nego kao što je pisano: "Što oko nije vidjelo, ni uho nije čulo, ni u srce čovječje nije unišlo, to je pripravio Bog onima, koji ga ljube";
10 A nama je Bog objavio Duhom svojim; jer Duh sve ispituje, i dubine Božje.
11 Jer tko od ljudi zna, što je u čovjeku, osim duha čovječjega koji je u njemu? Tako i u Bogu što je, nitko ne zna, osim Duha Božjega.
12 A mi ne primismo duha ovoga svijeta, nego Duha, koji je iz Boga, da znamo, što nam je darovano od Boga.
13 To i govorimo, ne riječima, što uči čovječja mudrost, nego što uči Duh, duhovno duhovnim tumačeći.
14 Tjelesni čovjek ne prima što je od Duha Božjega; jer mu je ludost, i ne može da razumije, jer treba da se duhovno prosuđuje.
15 A onaj duhovni sve prosuđuje, i njega nitko ne prosuđuje.
16 "Jer tko je upoznao misao Gospodnju, da ga pouči?" A mi imamo misao Kristovu.
 
Bože Svemogući,
Ne daj da nas uspeh zavara,
Niti da nas neuspeh baci u očaj!
Uvek nas podsećaj da je neuspeh iskušenje,
Iza kojeg dolazi uspeh!

Bože Sveznajući,
Pouči nas da je tolerancija
Najviši stupanj moći!
A da je želja za osvetom
Prvi znak slabosti!

Bože Samilosni,
Ako nam oduzmeš imetak,
Podari nam nadu!
Ako nas obdariš pobedom,
Osposobi nas voljom da savladamo poraz!
Ako nam uskratiš blagodat zdravlja,
Obraduj nas blagoslom vjere!

Bože Milostivi,
Ako mi pogrešimo prema ljudima,
Podari nam snagu izvinjenja!
Ako ljudi pogreše prema nama,
Obdari nas snagom oprosta!

Bože Plemeniti,
Ako mi zaboravimo Tebe,
Nemoj Ti zaboraviti nas!
Amin!​
 
Poslednja izmena:
Ја сам импресионирана овим написаним текстовима. И остављеним речима пуним благости и наде.Бог вас благословио :heart::bye:
 

Back
Top