Religije - najvece zlo covecanstva

kz4-4u3fm0.jpg


80% svih ratova koji su na svetu vodjeni imaju religioznu pozadinu...

Stotine miliona mrtvihmrtvih....

Stalno guranje nauke u drugi plan je donelo nevidjeno zaostajanje covecanstva...

Unistavanje neprocenjivih vrednosti i znanja starih civilizacija - Inka, maja, Egipcana...

Zaglupljivanje i zamajavanje ljudi sa bajkama o raju, paklu, onom svetu...

Rasadnici raznih pedofilija y perverzija...

6hn-as07.jpg
 
imas li neki konkretni argument...
...da li znas kako je nastala religija (konkretno hirscanstvo, jer pretpostavljam da na osnovu ostavljene fotografije ciljash na isto) i zasto religija i dalje opstaje?
...da li znas da su neki od vrhunskih nauchnika i filozofa, pesnika i pisaca duboko religiozni ljudi?
...da li znas zasto i na koji nachin su ratovi vodjeni pod okriljem i motom krstashkih i misionarskih ratova?

...ovo je isuvishe uopsteno napisano... proizilazi iz tvoje duhovne bede i razocharanosti... duboko mi je uvrezena sumnja u to da imash dovoljno znanje o bilo kojoj religijskom grupi i dogmi...

...informishi se... tada neces izjavljivati ovakve stvari onak okako ih izjavljujes...
 
Slažem se da je religija napravila brojna zla. Zato nemoj da mešaš religiju sa verom. Religiozni ljudi su oni koji idu u crkvu, klanjaju se, daju priloge, ljube popu ruku, a puni su zla,klevete i mržnje. O njoma je Gospod Isus rekao da su" kao okrečeni grobovi".
Za razliku od njih vernici su oni ljudi koji veruju u Boga i koji žive u skladu sa svojom verom, neće da ukradu,ubiju, lažu, mrze na drugog itd...
 
...creatrix...;bt59953:
imas li neki konkretni argument...
...da li znas kako je nastala religija (konkretno hirscanstvo, jer pretpostavljam da na osnovu ostavljene fotografije ciljash na isto) i zasto religija i dalje opstaje?
...da li znas da su neki od vrhunskih nauchnika i filozofa, pesnika i pisaca duboko religiozni ljudi?
...da li znas zasto i na koji nachin su ratovi vodjeni pod okriljem i motom krstashkih i misionarskih ratova?

...ovo je isuvishe uopsteno napisano... proizilazi iz tvoje duhovne bede i razocharanosti... duboko mi je uvrezena sumnja u to da imash dovoljno znanje o bilo kojoj religijskom grupi i dogmi...

...informishi se... tada neces izjavljivati ovakve stvari onak okako ih izjavljujes...

Ne razumes o cemu pricam: RELIGIJE SU NAJVECE ZLO COVECANSTVA!

Bilo sa koje strane da posmatras.
 
Blajbinger;bt59967:
Pa KO cini religiju nego ljudi??:eek:

Religija je pojam ,i čini je sistem vrednosti iskazan mislima,zakonitostima,ograničenjima i dozvolama.Ljudi je tumače i primenjuju onako kako im je u datom trenutku potrebno.Nijedna religija ne nalaže zlo po sebi,ali svaku misao ljudi svojim tumačenjem prilagode.
Zakon je isti za sve,ali ga različiti ljudi tumače.
 
Poslednja izmena:
BIBLIJU SU KAO I ISTORIJU PISALI POBEDNICI I ONA JE USKO POVEZANA SA TADASNJOM KAO SADASNJOM POLITIKOM.NISAM ZA TO DA TREBA DA SE 100% VERUJE SVEMU STO TU PISE, ALI JEDNO JE SIGURNO, BOG POSTOJI DOK KOD IMALO LJUDSKOG COVEK IMA U SEBI. VERA POSTOJI DA BI LJUDI BILI PREVASHODNO LJUDI A NE VANDALI.TACNO JE DA SE KROZ ISTORIJU RATOVALO ZBOG SUKOBLJAVANJA MISLJENJA OKO RELIGIJE, ALI OPET KAZEM, SVE JE TO POLITIKA KOJU NE TREBA MESATI SA VEROM. DA LI RAJ POSTOJI ILI NE , NE ZNAM, VISE VERUJEM U REINKARNACIJU. NEKI CE DA ME OSUDE ZBOG OVOG MISLJENJA, ALI JA NISAM KRIVA ZA TO. NE MOGU UTICATI NA VERU I TO JE MOJA KLJUCNA REC.
 
Ja licno nisam vernik ali postujem!
Drugo, smatram da je vera proizisla iz filofozije, a pre svega da bi se covek organicio.
Ono u sta verujem jeste priroda i njeni zakoni...da se tako izrazim, ali mislim da religija nije zlo covecanstva, pa ratovalo se i zbog ljubavi ;)
 
Poslednja izmena:
lelavi;bt60009:
BIBLIJU SU KAO I ISTORIJU PISALI POBEDNICI I ONA JE USKO POVEZANA SA TADASNJOM KAO SADASNJOM POLITIKOM.NISAM ZA TO DA TREBA DA SE 100% VERUJE SVEMU STO TU PISE, ALI JEDNO JE SIGURNO, BOG POSTOJI DOK KOD IMALO LJUDSKOG COVEK IMA U SEBI. VERA POSTOJI DA BI LJUDI BILI PREVASHODNO LJUDI A NE VANDALI.TACNO JE DA SE KROZ ISTORIJU RATOVALO ZBOG SUKOBLJAVANJA MISLJENJA OKO RELIGIJE, ALI OPET KAZEM, SVE JE TO POLITIKA KOJU NE TREBA MESATI SA VEROM. DA LI RAJ POSTOJI ILI NE , NE ZNAM, VISE VERUJEM U REINKARNACIJU. NEKI CE DA ME OSUDE ZBOG OVOG MISLJENJA, ALI JA NISAM KRIVA ZA TO. NE MOGU UTICATI NA VERU I TO JE MOJA KLJUCNA REC.

NICHE bi na to rekao: "Religiju su smislili slabi da bi se zastitili od jakih...":rtfm:
 
ja se odavno kanim da napisem nesto na ovu temu ali se sve nekako
savladjujem... da ne vredjam osecanja mnogih ispravnih ljudi koji ne
misle isto sto i ja... a i ja sam valjda ispravan...

o ovome je vrhunski komentar dao richard bach u jednoj od svojih knjiga,
mislim u 'jedno'... vredi naci i procitati... zbog toga a i inace...
 

Back
Top