Sećanje 2 - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

* * * * * nl

Sećanje 2

Oceni ovaj blog
Jednom prilikom, u zimsko doba, deca su se igrala u blizini Patrijaršije. Bio je izuzetno hladan i vetrovit dan, a patrijarh Pavle je prolazeći tuda decu pozvao da se sklone od košave i uđu u Patrijaršiju na sokić. Sva deca osim jednog dečaka pojurila su za patrijarhom, samo se jedan zadržao na stepeništu ispred vrata.
Patrijarh ga je upitao zašto ne ulazi, a dečak je rekao: "Ja ne mogu, nisam kršten."

Patrijarh mu je na to odgovorio:
"Samo ti uđi, sinko. To su novotarije da se deca krste kad se rode. Nekada su se momci krstili pred vojsku, kad su zreli i znaju šta žele. Ako i ti to budeš hteo kad odrasteš, evo, ja ću te krstiti. A sad uđi slobodno."

Pošalji "Sećanje 2" na Facebook Pošalji "Sećanje 2" na Google Pošalji "Sećanje 2" na My Yahoo! Pošalji "Sećanje 2" na Live Pošalji "Sećanje 2" na MySpace Pošalji "Sećanje 2" na Twitter Pošalji "Sećanje 2" na Digg Pošalji "Sećanje 2" na del.icio.us

Komentari

1. Arhimed 1 (avatar)
    Draga Pely, predivna plemenita božija duša, sam Bog nam ga je poslao.
  2. ::sanjar u magli:: (avatar)
    Ovo je jako lepa pricica, i jeste tako.. Krstit se trebaju oni koji to zele, koji osecaju istinsku potrebu za tim, a ne po obicaju, da svako pri rodjenju bude krsten.
    Veoma lep odabir teme i smisaona pricica. : )
  3. parker 71 (avatar)
    ja sam se krstio u 20... ponekad pomislim da mi se nije primilo bas najbolje...
  4. pely (avatar)
    Citat Original postavio parker 71
    ja sam se krstio u 20... ponekad pomislim da mi se nije primilo bas najbolje...
    Na popravni bi trebao!

Hvala na komentaru
  5. pely (avatar)
    Citat Original postavio ::sanjar u magli::
    Ovo je jako lepa pricica, i jeste tako.. Krstit se trebaju oni koji to zele, koji osecaju istinsku potrebu za tim, a ne po obicaju, da svako pri rodjenju bude krsten.
    Veoma lep odabir teme i smisaona pricica. : )
    Svako neka uradi po svom spasenju,
    kako god, samo neka je više lepote, stvaranja i radosti u životu.
    Hvala na komentaru.
  6. pely (avatar)
    Citat Original postavio Arhimed 1
    Draga Pely, predivna plemenita božija duša, sam Bog nam ga je poslao.
    mudrost izgovorena pomaže ...
    Hvala na komentaru