Humanizacija smrtne kazne

m8-2nun80.jpg


Nisam procitao nista gluplje i perverznije od "humanizacije smrtne kazne"!?

Ni jedna kazna koju zvanicni sudovi u nekom drustvu izricu nije nikakva odmazda drustva prema pociniocima nekog kriminalnog nedela, vec je UPOZORENJE DRUGIM KRIMINALCIMA da isto to ili slicno delo nikada ne nacine. (Odmazda drustva je linc).

Ako se i to humanizuje, kakav ce vaspitni efekat tada imati na potencijalne zlocince?

Sasvim blag ili nikakav, a tada je i sama kazna izgubila svoju svrhu, pa cak moze da deluje i stimulativno!

Iz tih razloga smrtna kazna MORA DA BUDE STO OKRUTNIJA I SVIREPIJA! Sa ZAPLASI kriminalce i ubice! Da MISLE o tome sta ce ih snaci ako nekome oduzmu zivot!

Giljotina je veoma dobar i mudar izum. Steta sto se danas primenjuje samo u Francuskoj.

I nas domaci, balkanski specijalitet - nabijanje na kolac je sasvim zadovoljavajuci. Deluje vaspitno na kriminalce. Prava je steta sto se vise ne primenjuje. Bilo bi mnogo manje ubica i teskih prestupnika.

Jer, ne smemo biti hipokrite i humanisti prema nekome ko to ne zasluzuje. Nisu svi ljudi koji nose ljudsko oblicje. Neznost i ljudska prava trebamo demonstrirati prema ZRTVAMA, a ne prema POCINIOCIMA ZLOCINA.

Odavno svet zna da se iz varavarstva izlazi samo jos varvarskijim metodama....

Ubice svojim zrtvama ne priznaju ljudska prava, cak ni ono najvaznije medju njima: pravo na zivot.

Zato treba da okuse istu medicinu.

Ne zbog njih, nego zbog onih koji gledaju..

nz4-15etuy.jpg
 
Nisam bas toliko radikalna,strah me Boga,ali ..
nasi seljaci imaju jednu dobru metodu za odbranu letine _ okace jednu mrtvu vranu u sred zita,pa rese problem. Kad bi se samo ZNALO da postoji mogucnost za tako drasticne kazne,automatski bi se drasticno smanjio broj zlocina!
Dakle,donekle se slazem sa tvojim misljenjem.:ok:
 
Nisam sigurna koliko je to dobra ideja. Sta je sa onim ljudima koji su nepravedno osudjeni,zar ih je malo?OK. Slazem se da je dobra ideja odredjene kriminalace likvidirati na takav nacin, za pojedine i to je mala kazna.Pozzzz
 
Ne čudi me.I ptice su digle ruke od mirnog rešavanja problema.Sve je više nasilja,možda si u pravu po pitanju smrtne kazne jer, nažalost čovek danas razume samo takav vid kazne.A što se tiče kolateralne štete ona i nije tako zanemarljiva jer isti ti vandali koji čine zlo umeju isto tako i da se izvuku namestivši nedužnima da plate njihov ceh.
 
oko ovoga se uvek nekako "cepam napola".:)..
jer za pedofile,ubice dece i uopšte one koji na bilo koji način povređuju decu,
smatram da je smrtna kazna čak i suviše blaga..
za njih imam vizije kao onaj u filmu "maratonci trče počasni krug"
koji je ubicu svog brata hteo da veže za drvo
i da mu svaki dan dere parče po parče kože i soli..:rumenko:
jednostavno,ne znam..nisam ni za ni protiv u potpunosti..:confused:
:)..
 

Back
Top