Bozic 2008 - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

nesons

Bozic 2008

Oceni ovaj blog
[FONT='Arial Black']Hristos se rodi[/FONT][FONT='Arial Black'] ![/FONT]
[FONT=Arial]Badnji dan sam radio, a badnje vece smo ja I S. prosetali malo ulicom I zasli u Costu na kavu I limunadu. Vreme je bilo vetrovito I to onako poladno za ovo doba godine [/FONT][FONT=Wingdings]J[/FONT][FONT=Arial] tako da sam jedini bio u kratkim rukavima a mnogi su navukli I jakne! Inace na Bahrain - u je kisa I jos hladnije a u Iranu je pao SNEG !! Tako da su u novinama izasle slike zamotanih kako prave sneska belica![/FONT]
[FONT=Arial]I taman kad sam mislio da zaspim uz film Segala gde je on lomio kosti losim momcima.. . .dolazi Majkl iz crkve sav happy jer nam je bozic I ja onako iznenadjen: kad pre? Pa kao, to u crkvi je pocelo u 21;00 a zavrsilo se malo iza ponoci I to je to! I ja sad njemu objasnjavam kako kod nas to ide, medjutim nije kod njih tako! Ajmo da jedemo- kaze on, I vadi iz nekog cebeta( on je napravio hranu I posto je bila vruca, zamotao u cebe da se ne ohladi i da jede kad se vrati), ma reko: gde cu jesti u pola 1? Ajde,ajde,ajde.. . . .:ajde![/FONT]
[FONT=Arial]Bilo je grill pile,Riza, I supa – desert, banana![/FONT]
[FONT=Arial](Trebali smo I mi da idemo u tu rusku crkvu, ali je Milan radio pa nismo. Inace s[/FONT][FONT=Arial]mo se smejali kad je rekao da su Rusi iznajmili crkvu od protestanata!? Reko: dobro nisu iznajmili dzamiju pa odsrafili polumesec I zavrnuli krst za tu priliku!- crtkva se ovde iznajmljuje [/FONT][FONT=Wingdings]J[/FONT][FONT=Arial])[/FONT]
[FONT=Arial]Izor za bozic je bio skroman ali I mogucnost da jedemo na tepihu jer on tako voli! Mada kaze da kod kuce jedu za stolom! Ukljucio je program ( Egypt church canal) I direct smo pratili program iz Caira. [/FONT]
[FONT=Arial]Majkl obozava crkvu I te stvari I mnogo preteruje, sto kod nas bas I ne bi bilo normalno a ja sam u njegovim ocima ne normalan jer ''nepostujem'' tako kao on, I tu se uvek nesto prepiremo kako ovo, kako ono I sl. [/FONT]
[FONT=Arial]Uglavnom, na programu glavni crkveni staresina (Shanuda), I mnogo ostalih crkvenih lica, pevaju. . . u prvim redovima u crkvi, sede glavni ljudi iz vlade u koznim foteljama!!! A onda I obican narod, koji isto sedi. Inace od tih iz vlade 99% su muslimani I slika hriscana u svet mora da ide kako su oni slozni I veseli I zajedno- u trecem redu sedi delegacija iz Amerike I sveta I to njih 19![/FONT]
[FONT=Arial]Inace, taj program se ne emituje u Egiptu, nego samo preko satelita a u Egiptu puste samo sat vremena za Bozic I sat vremena za sv.Mariju( kako oni zovu) I to je za celu godinu, ostala prava su im uskracena![/FONT]
[FONT=Arial]Pred kraj programa sam zaspao I ne znam ko je bobedio na kraju?! [/FONT][FONT=Wingdings]J[/FONT]
[FONT=Arial]Za Bozic je bio predlog I ostvario se, da se ide za Abu Dhabi ,noci tamo I ujutru vrati, ali ja I K. nismo isli (nije mi se islo, tamo ce da se pije, vracaju se sa 170mk/h nazad pijani, ujutru radim I sl. a za Bozic se ostaje ''kuci'' tako da sam se odlucio za tu opciju). Zato sam sa K. otisao danas na rucak, trazili smo svinjsko I nasli u Rotana majci jer ako je nesto na svim mestima zabranjeno- tamo nije! Inace je od skoro I zabranjeno pusenje u restoranima, pekarama, I sl. a mnogi I nemaju prostoriju za pusace.[/FONT]
[FONT=Arial]U Rotani se I pusi, I pije, I jede svinjsko I ima dama sumnjivog morala [/FONT][FONT=Wingdings]J[/FONT][FONT=Arial].[/FONT]
[FONT=Arial]U meniju je bilo samo nesto, sto nismo znali u kom je obliku ali je pork, a u stvari je stiglo 3 svinjske kobasice sa pire krompirom, I nekim pohovanim lukom. Salata je Grcka, pivo je Heineken, vino je crveno, sveca gori, rugby na tv-u. [/FONT]
[FONT=Arial]Vetar se malo smirio na kraju, ali je I dalje hladnije.[/FONT]
[FONT=Arial]Jutro 8-mog osvanulo sa mokrim ulicama, padala je kisa u toku noci, kao i danas predvece! Eto, u Dubai kisa! [/FONT]
[FONT='Arial Black']Srecni praznici! [/FONT]
[FONT='Arial Black']Ziveli ![/FONT]

Pošalji "Bozic 2008" na Facebook Pošalji "Bozic 2008" na Google Pošalji "Bozic 2008" na My Yahoo! Pošalji "Bozic 2008" na Live Pošalji "Bozic 2008" na MySpace Pošalji "Bozic 2008" na Twitter Pošalji "Bozic 2008" na Digg Pošalji "Bozic 2008" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. _AskA_ (avatar)
    ZiweLi!