Da i ja nesto kažem..hehe - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

aka973

Da i ja nesto kažem..hehe

Oceni ovaj blog
Ja sam nova ovde i verovatno će mnogi reći,
"šta ova hoće,ja sam ovde pisao/la kad ona nije ni čula za forum"..
Pa sve i da je tako,
i da nisam kompetentna da pišem na ovu temu,
ne mogu više da "ćutim"..

Naime,smatram,ili sam bar ja tako shvatila,
da bi blog trebao da bude nešto specifično,
nešto što volimo a želimo da podelimo sa ostalim blogerima,
nešto što nas u neku ruku ocrtava kao ličnost..
E,sad,to znači da treba osmisliti temu,
treba malo istraživati i sve to oblikovati tako da,
na neki način liči na nas jer se kroz blogove u stvari predstavljamo...

I sve je to lepo...Super!!!..

Tek sad sam došla do suštine...Dakle,primetila sam,a znam da ste i vi,
već su neki o tome pisali ali nije zgoreg to ponavljati s vremena na vreme,
da ima blogera kojima je cilj samo da izbace blog,
onako,na brzinu,bez nekog reda,cilja i inspiracije...

Kao da su opterećeni time kolko često i redovno pišu i kolika je posećenost i broj komentara...
To je totalno bezveze i nema nikakvu svrhu..

Ako redovno pratite blogove,sigurno ste primetili da ni najkvalitetniji članci nemaju puno komentara...
pa šta tek onda očekivati za copy -paste varijante..

Ovom prilikom bih posebno pozdravila Sibirskog Tigra,Lidera,LjiljuMMM,Gagili48,Parkera71,Arhimeda ,Revelin...(ima još par ali sad ne mogu da se setimčije blogove ne propuštam jer su upravo ono što treba da budu..

Dakle,ono što sam htela da kažem,je sledeće:

1.Potrudite se oko bloga jer se tako predstavljate
2.Nikada,ali nikada ne stavljajte copy-paste varijante
3.Ostavite neki komentar...makar ovo
4.Ocenite blog
5.Navesti pravog autora ako je u pitanju neka pesma ili izreka..

Možda bi se moglo naći još nešto na listi ali nije toliko bitno..

To je to...

Pošalji "Da i ja nesto kažem..hehe" na Facebook Pošalji "Da i ja nesto kažem..hehe" na Google Pošalji "Da i ja nesto kažem..hehe" na My Yahoo! Pošalji "Da i ja nesto kažem..hehe" na Live Pošalji "Da i ja nesto kažem..hehe" na MySpace Pošalji "Da i ja nesto kažem..hehe" na Twitter Pošalji "Da i ja nesto kažem..hehe" na Digg Pošalji "Da i ja nesto kažem..hehe" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
  1. LJILJA MMM (avatar)
    Napokon.......
    Ja probah da objasnim, ali .......mora da sam bila nemušta. Sve si u pravu, ali mislim da neće dopreti do onih do kojih treba da dopre. Mene zanima mišljenje (da me ne zanima ukinula bih opciju ili uopšte ne bih objavljivala) reakcija ljudi koji pročitaju, osećaj koji je izazvao tekst.....ma bilo kakav komentar i negativan i pozitivan, mnogo više nego broj čitalaca. Ima samo par ljudi koji komentarišu.......a to su ujedno i ljudi koji i sami pišu, osećaju da je piscu potrebno mišljene, kontakt sa čitaocem te ga i daju. Ogromna većina samo prodje......uzme piščev trud, vreme, osećanja i rad utkan u svaku reč....i odu.....a pisac .....e, on ostaje sam sa svojim rečima, bez razgovora, bez osmeha ne znajući da li je dobro to što je napisao. Zato sve manje ljudi piše......tačnije sve redje imamo objavljene blogove blogera koji su objavljivali svaki dan ili svaki drugi-treći.
    Blog je jako zgodan za pisanje jer pisac i čitaoci imaju direktan kontakt, pisac se može korigovati, osetiti puls čitalaštva........ali, zagubi se ova svrha negde u lenjosti i nebrizi ljudskoj. Nikako da shvate naši dragi čitaoci da su komentari ono što piscu daje krila da leti dalje......u protivnom........
    Počastvovana sam što si me pomenula...
  2. djurdja5 (avatar)
    Blog je za mene sučeljavanje mišljenja, "zajedničko razmišljanje",
    ako je poezija divljenje, ako je priča slaganje ili ne slaganje,
    ako su misli izražavanje saglasnosti sa istim,
    ako je neka izuzetna muzika, podeliti je i otslušati je "zajedno" sa blogerima...
    Ako je blog zatvoren za komentar ili za posetu osim
    prijatelja i to razumem; bloger pohranjuje neke svoje,
    tuđe misli, pesme... tada nije izložena za komentar i to je u redu.

lepo si sve napisala.
    Pozdravljam i podržavam!
  3. zeljena (avatar)
    U pravu si skroz...ni ja ne vidim nikakvu svrhu copy_paste i u svoj blog iskljucivo stavljam samo ono sto sam ja napisala...mozda to nije toliko cesto,ali tako je kako je.
    Potpuno si u pravu,imas moju podrsku...
    Pozdrav
  4. aka973 (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Napokon.......
    Ja probah da objasnim, ali .......mora da sam bila nemušta. Sve si u pravu, ali mislim da neće dopreti do onih do kojih treba da dopre. Mene zanima mišljenje (da me ne zanima ukinula bih opciju ili uopšte ne bih objavljivala) reakcija ljudi koji pročitaju, osećaj koji je izazvao tekst.....ma bilo kakav komentar i negativan i pozitivan, mnogo više nego broj čitalaca. Ima samo par ljudi koji komentarišu.......a to su ujedno i ljudi koji i sami pišu, osećaju da je piscu potrebno mišljene, kontakt sa čitaocem te ga i daju. Ogromna većina samo prodje......uzme piščev trud, vreme, osećanja i rad utkan u svaku reč....i odu.....a pisac .....e, on ostaje sam sa svojim rečima, bez razgovora, bez osmeha ne znajući da li je dobro to što je napisao. Zato sve manje ljudi piše......tačnije sve redje imamo objavljene blogove blogera koji su objavljivali svaki dan ili svaki drugi-treći.
    Blog je jako zgodan za pisanje jer pisac i čitaoci imaju direktan kontakt, pisac se može korigovati, osetiti puls čitalaštva........ali, zagubi se ova svrha negde u lenjosti i nebrizi ljudskoj. Nikako da shvate naši dragi čitaoci da su komentari ono što piscu daje krila da leti dalje......u protivnom........
    Počastvovana sam što si me pomenula...
    Verovatno si u pravu da neće dopreti do onih kojima je u stvari namenjeno..kao i uvek..
    nismo svi talentovani za pisanje priča,pesama...
    ali ako već pisemo tuđe pesme koje nam se jako sviđaju,
    možemo makar sami da ih prekucamo..bar toliko..
    A komentari su posebna priča..
    kako beše ono za banku? Uđeš,izađeš i gotovo
    ..tako i ovde..da li je u pitanju manjak vremena,ili mrzovolja
    ili možda u tom trenutku ne znamo šta bi rekli na ono što smo pročitali a kasnije zaboravimo..

ali Ljiljo kako sam mogla da te ne pomenem?!
    Tvoje priče iz života su tako lepo, "pitko"sročene,
    čitaju se u jednom dahu i uvek izazivaju buru osećanja..
    Nisam ja nikakav stručnjak,kažem to ,onako,iz
  5. aka973 (avatar)
    Citat Original postavio djurdja5
    Blog je za mene sučeljavanje mišljenja, "zajedničko razmišljanje",
    ako je poezija divljenje, ako je priča slaganje ili ne slaganje,
    ako su misli izražavanje saglasnosti sa istim,
    ako je neka izuzetna muzika, podeliti je i otslušati je "zajedno" sa blogerima...
    Ako je blog zatvoren za komentar ili za posetu osim
    prijatelja i to razumem; bloger pohranjuje neke svoje,
    tuđe misli, pesme... tada nije izložena za komentar i to je u redu.

lepo si sve napisala.
    Pozdravljam i podržavam!
    Zatvoreni blogovi su nešto drugo,naravno..svako pravi svoje izbore..
    hvala đurđa5...
  6. gagili48 (avatar)
    Citat Original postavio zeljena
    U pravu si skroz...ni ja ne vidim nikakvu svrhu copy_paste i u svoj blog iskljucivo stavljam samo ono sto sam ja napisala...mozda to nije toliko cesto,ali tako je kako je.
    Pozdrav
    bravo aka973...bravo...
    I hvala za ovaj blog...
  7. aka973 (avatar)
    Citat Original postavio zeljena
    Pozdrav
    Nije bitna učestalost,već ono što želimo da kažemo tim blogom..
    jako volim poeziju i stalno nešto čitam..ali ja nemam talenta za pisanje..
    ali zato uvek posećujem blogove na kojima je poezija...hvala ti Zeljena
  8. aka973 (avatar)
    Citat Original postavio gagili48
    bravo aka973...bravo...
    I hvala za ovaj blog...
    Gagili.. sto svoje divne stihove deliš sa nama..
  9. crossoverprint (avatar)
    Lep blog
    Ažurirano 03.12.2009. u 00:16, autor: crossoverprint
  10. dess (avatar)
    ja ne volem da se trudim oko bloga..hihi..samo lovim komentator-k-e
  11. gagili48 (avatar)
    Citat Original postavio dess
  12. EuReKa44 (avatar)
    Dobar komentar. Uspela si da kupis stare blogere,a narocito one sto si ih istakla. Lepo.
  13. Prohujalo sa vihorom (avatar)
    A jel te,moliću lepo...gde daju te vecernje casove za uspesno pisanje bloga.Bas sam se htio upustiti u tu avanturu,al procitavsi Vase uvazeno misljenje noge mi se odsekose,da ne pogresim.Vidim,Vi ste uspesno savladali tu vecernju skolu,napravili i klasifikaciju uspesnih blogera,alal vam vera i vecernja skola!
  14. aka973 (avatar)
    Citat Original postavio crossoverprint
    Lep blog
  15. aka973 (avatar)
    pa srecan lov..
  16. aka973 (avatar)
    Citat Original postavio EuReKa44
    Dobar komentar. Uspela si da kupis stare blogere,a narocito one sto si ih istakla. Lepo.
    lepo..cilj mi nije bio da ih istaknem da bi ih kupila
    vec da njihovi blogovi budu za primer kako treba da izgleda blog..da bude svima razumljivo i zabavno..
    Skoro sam čitala nešto i trebao mi je i Veliki rečnik i prevod s latinskog na srpski...
    a tebi veeeeliki pozdrav..i hvala što si svratio/la...
  17. aka973 (avatar)
    Citat Original postavio Prohujalo sa vihorom
    A jel te,moliću lepo...gde daju te vecernje casove za uspesno pisanje bloga.Bas sam se htio upustiti u tu avanturu,al procitavsi Vase uvazeno misljenje noge mi se odsekose,da ne pogresim.Vidim,Vi ste uspesno savladali tu vecernju skolu,napravili i klasifikaciju uspesnih blogera,alal vam vera i vecernja skola!
    ..prvo,hvala na komentaru...a drugo,navela sam da nisam kompetentna da sudim i da sam po svom ukusu i po onome kako sam shvatila da treba da izgleda blog,pomenula one koji su se meni dopali..isto tako sam napomenula da nije svako talentovan za pisanje..a i ukusi su različiti..
  18. parker 71 (avatar)
    dakle, hvala sto sam pomenut... velika mi je cast jer ovde ima ljudi koji zaista sjajno pisu, ja sam tu zrnce prasine... a i obicno pisem o nepopularnim temama, pa mi je tim milije sto sam u antologiji... .
    inace, i sam sam apelovao da se komentarise, pa i kritikuje... jer najgore je cutanje. ipak mi ovde dajemo delove sebe, a onda dodje neko, ispipa sa svih strana pa baci i ode dalje...
  19. lejla.al.dbuni (avatar)
    ha,ha,ha..
    Dess..najbolji komentar ovog teksta,pametni decko..!
  20. aka973 (avatar)
    Citat Original postavio parker 71
    dakle, hvala sto sam pomenut... velika mi je cast jer ovde ima ljudi koji zaista sjajno pisu, ja sam tu zrnce prasine... a i obicno pisem o nepopularnim temama, pa mi je tim milije sto sam u antologiji... .
    inace, i sam sam apelovao da se komentarise, pa i kritikuje... jer najgore je cutanje. ipak mi ovde dajemo delove sebe, a onda dodje neko, ispipa sa svih strana pa baci i ode dalje...
    da,znam da jesi,jer od tada ja uvek ocenim blog

na mene je kritika uticala..ili apel,šta god...ali 100 ljudi 100 ćudi..
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja