Ljubav i kompjuter - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Noc leptira

Ljubav i kompjuter

Oceni ovaj blog

Citam da na Zapadu sve vise brakova puca zbog - kompjutera!

Preko ovog medija informisanja sve vise ljudi se srece, upoznaje i odlucuje na zajednicki zivot.

Ovo sada vec postaje ozbiljan problem i stucnjaci se pitaju kako stati na put virtualnim vezama i time spasti mnoge brakove.

Nije daleko dan kada ce se mladi iskljucivo upoznavati putem neta i upoznavanja na igrankama i ulicama ce preci u - istoriju.

To je i shvatljivo kada se ima u vidu da se ljudi putem chatiranja mogu bolje, detaljnije i iskrenije upoznati nego kada se gledaju u oci.

Iz licnog iskustva Vam mogu reci da net ljubav postoji i da je veoma interesantna i intenzivna.

Samo ne trebamo bolovati od predrasuda i biti u startu pesimisticki raspolozeni..

Pošalji "Ljubav i kompjuter" na Facebook Pošalji "Ljubav i kompjuter" na Google Pošalji "Ljubav i kompjuter" na My Yahoo! Pošalji "Ljubav i kompjuter" na Live Pošalji "Ljubav i kompjuter" na MySpace Pošalji "Ljubav i kompjuter" na Twitter Pošalji "Ljubav i kompjuter" na Digg Pošalji "Ljubav i kompjuter" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Say it right (avatar)
    Pa i postoji taj statisticki podatak da godisnje u svetu preko 10000 brakova nastane upoznavanjem ljudi preko neta. Nije to nista lose.
  2. BLAJBI (avatar)
    Mislim da ce za samo koju deceniju osnovni vid upoznavanja ljudi biti preko kompjutera.
    Upoznavanje na ulici, autobusu ili igranci - postace stvar proslosti.
  3. Say it right (avatar)
    Pa skoro i da jeste!
    Citala sam cak da je u Kini napravljena "berza brakova". Mladi ljudi jednostavno nemaju vremena da izlaze u provod vec samo rade, a roditelji sa ponudama idu na berzu i mesto njih sklapaju brakove, ako je ikako moguce.
    Tako da..
  4. gagili48 (avatar)
    Zanimljivo...ali istina je da tako prvo upoznas dusu pa tek onda fizichki izged...
  5. BLAJBI (avatar)
    Pa imas kamericu....Tako paralelno mozes i fizicki da upoznas osobu....
  6. Emin@ (avatar)
    Ja sam vise za staromodan nacin upoznavanja. Nema sanse da ces osetiti onu pravu car prvog pogleda i prvog poljupca. Sama hemija u covekovoj krvi je pravi pokazatelj da li se tu stvarno nesto desava ili ne a opet ne znas pouzdano i to je fantastican osecaj. Verujte na rec. Ne sumnjam da sve ima svoje prednosi i mane ali je meni posebno zao sto smo zbog neta i mobilnih telefona zapostavili jednu vrlo lepu tradiciju, ato je slanje cestitki i pisama .
  7. Kristijan40 (avatar)
    O ovome bih mogao još mnogo što šta da vam pričam samo kada bih znao. Istini za volju neverujem u Ljubav preko kompa, a ovo kuckanje je stvar razonode i zabave. Ljubav je nešto nešto sasvim drugo. Ako se neko zaljubi u nekoga preko kompa, to je isto kao i kada se zaljubite u video igricu - zar ne? Neko može biti savršeni igrač na tastaturi, ali u realnom svetu je pravi gubitnik - Zar je to ljubav. Moje mišljenje je da je to samo zavaravanje ljudske misli i puštanje mašte na volju.
    Nemojte mi zameriti, to je ipak samo moje mišljenje. Nema prave ljubavi, dok se ne čuje glas sagovornika, dok se ne oseti miris partnera (nisam mislio ništa vulgarno) i dok hormoni ne prorade used tih nadražaja. Kada pokušavate da uhvatite pogled devojke, i momenat kada vam se pogledi sretnu, to se jednostavno oseti. Kao mač koji prođe kroz vas. To je prava ljubav.
  8. taote (avatar)
    To je samo nova vrsta komunikacije, i ništa više... Pa i nekadašnje provodadžike su, u stvari, radile to isto, u vreme kad mladi, kao i danas samo iz drugih razloga, nisu imali baš mnogo prilike da kontaktiraju lično.
    Ljubav ne bira načine upoznavanja, već zavisi od čovekovog "kapaciteta", tj sposobnosti da voli.
    Ne zaboravimo i to, da je to uglavnom "moda" 20 veka, da braku predhodi zaljubljenost, dok se ranije više očekivalo da se ljubav rodi i uvećava tokom braka...Za brak je bila dovoljna simpatija,nešto privlačnisti i dobra volja. (namerno ne spominjem materijalni momenat i uticaj roditelja, to je već šira tema)
  9. gagili48 (avatar)
    Citat Original postavio Blajbinger
    Pa imas kamericu....Tako paralelno mozes i fizicki da upoznas osobu....
    Pa nemam, za sad....ali nije stvar u tome...
    hocu reci, bolje ga upoznas pricom nego uzivo, oci u oci...
  10. BLAJBI (avatar)
    LELAVI kaze:
    "Nema prave ljubavi, dok se ne čuje glas sagovornika, dok se ne oseti miris partnera (nisam mislio ništa vulgarno) i dok hormoni ne prorade used tih nadražaja."

Postovani/a, mogu Vam reci iz vlastitog iskustva da to - nije tacno!
    Ljubav preko neta moze da bude INTENZIVNA, ako ne i intenzivnija (bas zbog nemogucnosti fizickog kontakta) nego ona u realnosti!

"Ne, nemoj mi prici,
    Iz daleka samo sve ko zvezda sja,
    Iz daleka samo divimo se svemu,
    Ne, nek mi ne pridju
    Oka tvoja dva..."

D.M.
  11. Emin@ (avatar)
    vidim da citas poeziju i to vrlo dobru.Mogu da ti kazem da mi je ta pesma jedna od omiljenih. Ali, ne verujem da je Desanka bas mislila na ovaj vid ceznje i uplitanja u nesto totalno ne poznato.Nisam protiv upoznavanja na ovaj nacin ali je, kao sto sav vec napisala, prvi pogled taj koji te baca u zanos, slucajni dodir ruke, strepnja da li cete se opet videti dok je ovde skoro izvesno da cete se makar dopisivati,a to i nije neka strepnja.