Šamar - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

MALI TALASI

Šamar

Oceni ovaj blog

Hladan januarski dan,sneg navejao do prozora. Svi se nešto uzmuvali po kući a mene guraju...sedi tamo,smetaš,pa što si seo tu....Kažu dolazi Lepa iz Engleske, nosi pozdrave od ujaka. Radujem se, očekujem poklon. Taj ujak je, slušao sam, pred kraj rata kao šenaestogodišnjak kidnuo iz zemlje i završio u Engleskoj.
Ja ga nikada nisam video a osim Bajke koja ga je povremno pominjala svi ostali su uglavnom ćutali. U ruci držim veliki balon. Krajem godine su moji klali svinju iz koje bi na moju veliku radost, izdvojili mehur,dobro ga isprali a najjaci muškarac bi ga naduvao , zavezao i onda ga osušili da bi ga za Novu godinu ja dobio kao poklon. Mnogo sam voleo taj balon.

A onda se pojavljuje razlog nervoze u kući, Lepa. Srednjovečna žena,govori trista na sat, bahata ,rekao bih i bezobrazna. Moji se trude da je ugoste, poslužuju slatkim od šumskih jagoda, iznose pred nju sve najbolje što imaju a ona melje li melje. Priča predpostavljam o ujaku, koga nikad nisam video. Pokušavam da joj se približim. Ona me grubo otera da sednem između šporerta smederevca i kutije za drva. Tu uvek leži mačka.

Ljut sam, hoću da plačem a čvrsto sam stisnuo moj balon. Niko ne obraća pažnju na mene. Odjednom, valjda zbog mog besa, stisnuti balon uz pomoć toplote iz šporeta eksplodira. Tišinu prekida šamarčina koji mi je sa zadovoljstvom prilepila Lepa. Ispričaću ujaku kakav si, kaže mi. Gledam Lepu, dobro se isprepadala, milo mi je zbog toga a žao mi balona jer do sledeće godine nema novog.

Ode Lepa i zapreti prstom. Nije me bilo briga zbog tih pretnji, nije me bilo briga ni zbog šamara koji je dobro zacrveneo moj obraz.
Zabolelo me što mi je ujak umesto poklona poslao šamar i unistio moj jedini novogodišnji dar,balon...

Pošalji "Šamar" na Facebook Pošalji "Šamar" na Google Pošalji "Šamar" na My Yahoo! Pošalji "Šamar" na Live Pošalji "Šamar" na MySpace Pošalji "Šamar" na Twitter Pošalji "Šamar" na Digg Pošalji "Šamar" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
  1. Vodka (avatar)
    Au!! Ne mogu da verujem...
  2. SibirskiTigar (avatar)
    Vodka - samar sam zaboravio ali balon nisam nikad
  3. petrana (avatar)
    Pred ocima mi mase rukama, melje trista na sat, ali nekako bez glave (valjda pod uticajem tog video klipa ) Lepa, i seda na trosed (opet iz klipa)
    a opet, jedna suza tog decaka (tu je kriv i avatar iznad)
  4. petrana (avatar)
    ta si bio ti
    stvarno bomba od uspomene
  5. SibirskiTigar (avatar)
    petrana - odlicno zapazanje, zena bez glave i bujica reci
  6. gagili48 (avatar)
    Jako tuzno tigre...
  7. SibirskiTigar (avatar)
    gagili - ima i takvih trenutaka
  8. capljara (avatar)
    Ne bi ona bila Lepa da me je udarila pred ocem, mada je gost svetinja.
  9. SibirskiTigar (avatar)
    capljara - cudno vreme bilo tada
  10. dusan jovic 95 (avatar)
    ...svinjokolji...obicaji....pa sad me podseti i na riblji mehur...i na svasta nesto u detinjstvu i na prvi samar....
    Kud odose godine. Kud nestadose dobri ljudi i obicaji.
  11. DUNJA W (avatar)
    Starimo,a neke dogadjaje iz detinjstva pamticemo vecno....Lepo ,kao i uvek dragi prijatelju...
  12. dusala000 (avatar)
    eeeeeeeeee pamtim i ja te goste koji se vide jednom u zivotu..al meni ostali u lepom secanju...
    Tigre tebi svaka cast na tako prostodusnoj prici stavnosti zivota...prolazi sve... prolaze godine... procice al ono sto volimo ostace...
  13. SibirskiTigar (avatar)
    dusan jovic - mislis da su nestali dobri ljudi? nisu,samo ih je malo teze sresti
  14. SibirskiTigar (avatar)
    dusala000 - pamtimo i lepe i ruzne dogadjaje,samo sto se neki vise urezu u secanje
  15. SibirskiTigar (avatar)
    lsecret - ne starimo samo postajemo zreliji i iskusniji
  16. EuReKa44 (avatar)
    Deluje tuzno,mada cini mi se da nam takvi dogadjaji s godinama budu bas lepi i rado ih se secamo.
    Da li je razlog sve veci zal za tim bezbriznim danima - ko zna ...
    Meni su takve price neprevazidjena literatura (Kao sto rece dusan(ka) jovic - kuda sve ono lepo nestade...) Treba pricati deci takve dogodovstine,to je jedini spas od zaborava,a i njih to veseli slusati.
  17. SibirskiTigar (avatar)
    EuReKa44 - nekad bilo tuzno danas samo secanje
  18. pely (avatar)
    Ožiljak jedan, koji se pamti...
    a na Lepu ostade bedak,
    tuge za balonom...

19. LJILJA MMM (avatar)
    Lepa priča Tigre o našim naravima koje u inostranstvu poprime neka zlokobne razmere. Pretvore se u bahato, nemisleće ponašanje nesvesni da druge povreduju.
    Mene je moj ujak obožavao jer sam bila jedino žensko dete. Otišao je da radi u Nemačku. Mnogo je zaradjivao jer je bio vrhunski majstor ...nešto za kola, pa je i ovde imao servis. Obećao mi je veliku lutku koja plače i govori "mama". Eh, to je tada bio hit. I kupio je jer me je voleo........ali je izgleda više voleo flašu i karte. Završi moja lutka, i njegov skupi sat i sav novac u nekoj birtiji pri povratku kući.....
  20. SibirskiTigar (avatar)
    pely - mali ozeljak ali nije uticao na moju lepotu
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja