Danas 21.11.09 - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Kristijan40

Danas 21.11.09

Oceni ovaj blog
Teško mi je. I to jako teško. Ne očekujem sažaljanje i utehu, jednostavno govorim o tome. Slavim slavu – Ranđelov dan (sv.arh.Angel Mihailo). U desnoj ruci plameni mač u levoj vaga. Teret greha prema teretu pokajanja i svakako-sud grehu. Moj je greh veliki, verovatno, kada se osećam baš ovako.

Svi su bili tu. Bili i otišli. Ostao sam sam. Opet sam. Ona nije bila. Kao ni moja ćerka. Ćerka je poslala bar SMS. Tri reči: “Tata – sretna slava”.Moj odgovor je bio kratak: “Hvala!“. Obećale su. Obećale su da će svratiti. A nisu. Dan je bio lep, prijatan, sve je teklo po planu.Sve sem njih dve. Nije mi žao. Nekako sam znao, jednostavno sam osećao da su njihove izgovorene reči bile LAŽ. Ali nekako sam se nadao, a nada umire poslednja…

Biće bolje sutra. Okrećem glavu na drugu stranu. Oči se pune polako suzama. Dah zastaje. Teskoba. Žulj sudbine. Uvek se pojavi kada ne treba. Kao opomena.

(C) 2009 Christian Forty

Pošalji "Danas 21.11.09" na Facebook Pošalji "Danas 21.11.09" na Google Pošalji "Danas 21.11.09" na My Yahoo! Pošalji "Danas 21.11.09" na Live Pošalji "Danas 21.11.09" na MySpace Pošalji "Danas 21.11.09" na Twitter Pošalji "Danas 21.11.09" na Digg Pošalji "Danas 21.11.09" na del.icio.us

Ažurirano 14.03.2010. u 00:48, autor: Kristijan40

Kategorije
Priče iz života

Komentari

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
  1. LJILJA MMM (avatar)
    Da je lako.....nije......ako srećeš malu redovno, provodiš vreme sa njom, ako je izmedju vas sve u redu....onda ovaj jedan nedolazak gubi na snazi, zar ne?
  2. Kristijan40 (avatar)
    Pa ne baš redovno.... Znaš ona ima15. godina i živi sa majkom. Viđamo se kada poželi. Ali u poslednje vreme nije dolazila kod mene (tri meseca).
  3. aka973 (avatar)
    ..da,tako je to..u svemu tome ipak najvise ispastaju deca..prosto ne znaju na koju će stranu...ne dozvoli da se potpuno otuđi..ne čekaj dete da dođe,zovi je ,vodi je na kolače..ili gde god poželi bilo koji dan...iii SRETNA SLAVA!!
  4. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio Kristijan40
    Pa ne baš redovno.... Znaš ona ima15. godina i živi sa majkom. Viđamo se kada poželi. Ali u poslednje vreme nije dolazila kod mene (tri meseca).
    Ne smeš čekati da se ona javi ......sada joj trebaš, iako izgleda i tebi i njoj da joj ne trebaš. Žude za našom pažnjom i brigom a istovremeno se bune protiv toga....razgovaraj sa njom, veruj mi iznenadićeš se, možda prijatno a možda i neprijatno, ali svakako to neće biti ista ona mala devojčica koju pamtiš pre tri meseca. Ne ispuštaj je, jer ako je pustiš da ode......e, onda ćeš zaista ostati sam
    Izvini ako sam bila gruba
  5. Nemir (avatar)
    Sretna slava !
  6. pely (avatar)
  7. SibirskiTigar (avatar)
    Na neke zivotne dogadjaje nije moguce uticati. Nemam hrabrosti da savetujem,zelim ti srecnu slavu
  8. EuReKa44 (avatar)
    Hmm... Nekad reci nemaju efekta. Sutra/danas je novi dan.Bice suncan,kazu...
  9. Kristijan40 (avatar)
    Citat Original postavio aka973
    ..da,tako je to..u svemu tome ipak najvise ispastaju deca..prosto ne znaju na koju će stranu...ne dozvoli da se potpuno otuđi..ne čekaj dete da dođe,zovi je ,vodi je na kolače..ili gde god poželi bilo koji dan...iii SRETNA SLAVA!!
    Tu postoji jedan mali problem. Ona nikad nema vremena. Čujemo se telefonom. Spremao sam je matematiku za međunarodno takmičenje, pre 3. nedelje( ali kod njih sam išao ). Osvojila je bronzanu medalju. I to je sve. Kada hoću da se vidimo - nema vremena.
  10. Kristijan40 (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Ne smeš čekati da se ona javi ......sada joj trebaš, iako izgleda i tebi i njoj da joj ne trebaš. Žude za našom pažnjom i brigom a istovremeno se bune protiv toga....razgovaraj sa njom, veruj mi iznenadićeš se, možda prijatno a možda i neprijatno, ali svakako to neće biti ista ona mala devojčica koju pamtiš pre tri meseca. Ne ispuštaj je, jer ako je pustiš da ode......e, onda ćeš zaista ostati sam
    Izvini ako sam bila gruba
    Kada smo zajedno, pričamo o svemu. I diskus je OK.

P.S. Ljiljo nisi bila gruba ni malo
  11. Kristijan40 (avatar)
    Citat Original postavio Nemir
    Sretna slava !
  12. Kristijan40 (avatar)
    Citat Original postavio pely
    Hvala najlepše Pely
  13. Kristijan40 (avatar)
    Citat Original postavio SibirskiTigar
    Na neke zivotne dogadjaje nije moguce uticati. Nemam hrabrosti da savetujem,zelim ti srecnu slavu
    Hvala Sibirski.
  14. Kristijan40 (avatar)
    Citat Original postavio EuReKa44
    Hmm... Nekad reci nemaju efekta. Sutra/danas je novi dan.Bice suncan,kazu...
    I ja se nadam da će danas biti Sunčan dan
  15. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio Kristijan40
    Tu postoji jedan mali problem. Ona nikad nema vremena. Čujemo se telefonom. Spremao sam je matematiku za međunarodno takmičenje, pre 3. nedelje( ali kod njih sam išao ). Osvojila je bronzanu medalju. I to je sve. Kada hoću da se vidimo - nema vremena.
    Pa šta očekuješ..ona ima 15 godina, ceo svet je njen, neće da gubi vreme sa tatom koji je smara.....prošla sam to dva puta......sada naša deca kažu "Maki, sada nam je jasno šta si pričala"..znači druže, zapamtili su po nešto iako su govorili da ih davim, da ih pustim na miru a sve trčeći kroz kuću jer nemaju vremena.
    Svaka čast za uspeh iz matematike........takve stvari pamte. Pamte kada im je bila potrebna pomoć a mi im pomogli......doći će sve na svoje kada ona bude zrelija
  16. Kristijan40 (avatar)
    Ostaje samo da čekam LJILJA MMM
  17. djurdja5 (avatar)
    Ako smem da dodam,
    sve se u tom malom srcu piše. SVE! Ona je zadovoljna što si joj poklonio pažnju spremao za takmičenje,
    reči su suvišne.To JESTE to zajednički uspeh dva bliska bića.
    Na stotone mesta se oseća povlašćena i moćna zato što ONA ima TAKVOG TATU!

Budi maštovit u osvajanju srca svoje devojčice.
    Kupi joj katrte za neki koncert...koji ona kotira za "važan" prestižan.
    Pitaj je šta bi ona volela kako da provodite vreme zajedno? Gde bi volela da idete zajedno i kada.
    Odlazi na sve školske aktivnosti, priredbe. U kupovinu... šetnja je zakon za otvaranje i priču .
    Razvijaj poverenje u prevodu ne kritikuj...
    govori uvek u trećem licu! ponudi se da je čekaš nakon nekog večernjeg izlaza i da je dopratiš kući...

Život čine male stvari u srce se zapisuju osmesi, zajednički trenuci.

A iskreno da kažem sve više ćeš joj trebati! Najvažniji si u ovom životnom dobu svoje ćerke!

18. parker 71 (avatar)
    prijatelju, ako smem da kazem na nevidjeno , moras se boriti...
    mislim da ovaj djurdjin komentar iznad mene daje dobre savete kako...

mada je prosla, srecna slava...
  19. Kristijan40 (avatar)
    Hvala djurdja5. Poslednji put, pre mesec dana tražila je od mene da je vodim na koncert u Zagreb. Na žalost, nisam se složio. Ipak smo mi Srbi, i smatrao sam da nije dovoljano bezbedno. Bila je ljuta.
  20. Kristijan40 (avatar)
    Hvala parker 71
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja