KOME JE DO POEZIJE - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Poezija i svašta nešto

KOME JE DO POEZIJE

Oceni ovaj blog
Kome trebaju moje pesme..da li mojoj ženi sa rukama do laktova u sudoperi i sa oteklom glavom od smišljanja šta će večeras za večeru..kraj praznog frižidera i istrošenih čekova bez pokrića..Da li mojoj deci sa zvučnicima u ušima iz kojih grmi neka ne daj Bože muzika....dok sve više ljudi skuplja otpatke hrane po kontejnerima da tobož uhrane neko prase za Božić.a žive u malim stanovima kao podstanari...Ko ima vremena da sanja dok računi za struju i komunalije prestižu jedni druge...a čovek mora da ide na posao za koji ne prima platu..Znam ne živi se samo od onoga što se pojede..nešto je hrana i za dušu....Može li poezija spasiti čovekovu dušu kad krče creva...Kako preživeti od lepih obećanja....Kako prodati knjigu poezije za tri evra.Kome je do poezije kad ljudi nemaju para da kupe kilo leba??????????????

Pošalji "KOME JE DO POEZIJE" na Facebook Pošalji "KOME JE DO POEZIJE" na Google Pošalji "KOME JE DO POEZIJE" na My Yahoo! Pošalji "KOME JE DO POEZIJE" na Live Pošalji "KOME JE DO POEZIJE" na MySpace Pošalji "KOME JE DO POEZIJE" na Twitter Pošalji "KOME JE DO POEZIJE" na Digg Pošalji "KOME JE DO POEZIJE" na del.icio.us

Ažurirano 21.11.2009. u 08:43, autor: miwka

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. LJILJA MMM (avatar)
    U pravu si za sve što si napisao.......ali je tebi lakše dok pišeš....tako si sretniji, smireniji i od veće pomoći svojoj ženi i deci.......svi moramo imati svoj kutak, da budemo sami sa sobom, da se ispričamo, izjadamo i obrišemo suze s lica........a onda, sa bistrim okom izadjemo medju svoje da im ruku i osmeh ohrabrenja pružimo.........zato piši i dalje sebe radi i njih radi
  2. gagili48 (avatar)
    Nama trebaju... U pravu je Ljilja, poezija najvise treba pesniku da se isprazni i oslobodi osecanja koja krije u dusi. Pesnici su stvarali svoja najlepsa dela onda kada im je bilo najteze...
    Ali, ako planiras da izdajes zbirku, pa se pitas, kome to treba danas, to je vec pravo pitanje...Sala miwka.. Samo napred...pisi...
  3. SibirskiTigar (avatar)
    Ima nas,podosta. Zato pisi
  4. RiadaT. (avatar)
    Hej,Milane,jesi li to jutros ustao na lijevu nogu,pa te s jutrom more sva ta pitanja?Ih,koliko puta sam ja samu sebe pitala to isto!Jednom sam čak napisala i pomalo šaljivu pjesmu na tu temu...Evo je,umjesto komentara!
    Mojoj ludosti
    Ah,ludosti moja
    ne živi se od stiha
    hljeba nema bez motike
    kani se romantike
    Sjeti se samo La Fontena
    i njegova cvrčka jadna
    hoćeš li,ludo jedna
    zimus i ti biti gladna
    Pogledaj samo sve te mrave
    što crnče od jutra do noći
    nemoj đavo da te navede
    da nadaš se njihovoj pomoći
    Nego,ludosti moja
    dok još nije kasno
    tjeraj bube iz glave
    i hvataj se rabote prave"
    p.s.ali ovo je samo pjesma,a ja i dalje pišem i pišem i uživam u tome,a znam da to važi i za tebe čije stihove jedva čekamo,pa ti vidi hoćeš li dalje
    Ažurirano 21.11.2009. u 10:16, autor: RiadaT.
  5. Nemir (avatar)
    Poeti je to kao hrana a i mnogima koji se time bave ,dara imas .
    Nije uvek svaki dan isti nikome ...
    A o ostalom bilo je i bice - nazalost -bez motike nema ni nauke Bezobzira na to moci pisati u slobodnom vremenu i to bas poeziju je
    malo bogatstvo koje ne poseduje svako .
    Sto se knjige od tri eura tice -Zrno po zrno pogaca ako se resis za knjigicu a ima se sta procitati kod tebe ...
    Trazili ste imate - misljanje
    Pozdrav
  6. tanjanish (avatar)
    Tako je kako jeste,ali bilo bi teže da nema bar tračka tople reči koje će da greju dušu,piši jer je to ono što u sive dane pruža malo sunca.
  7. zeljena (avatar)
    Meni trebaju tvoje pesme,iako sam i ja necija zena sa rukama u sudoperi,iako i ja smisljam sta cu za dorucak,rucak i veceru,iako su i moja deca opasana kablovima i ostalim cudima,ali i ja imam i srce i dusu i osecanja..i cime da hranim ta osecanja???Ona ne jedu hleba i njih ne ume svako da nahrani...a ti si miwka jedan od retkih koji to ume i koji im pomaze da prezive,zato napred dragi prijatelju...bez dvoumljenja...
  8. Romanticus (avatar)
    Tacno tako druze,ove pesme su tvoj ventil,koji malo po malo popusta "vodu" iz brane zivota...Zbog svog mentalnog zdravlja pisi..Jako lepo napisano.Isto sam i ja radio... Lep pozdrav..
  9. Scatterbrain (avatar)
    Poezija treba onima posle nas!!!
  10. parker 71 (avatar)
    ima dana kad ne ide... ali mi boksujemo i dalje, nema predaje...
  11. REVELIN (avatar)
    Kad ostanem zatečena,onim što pročitam,uvek mi je ovako lakše *reći*,kakva osećanja u meni pokrene,
    a onda i šta bih na to odgovorila.

Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.

Phil Bosmans

Lepota je vidljiva ali nedostižna – neodrživa;
    ne da se uhvatiti, ne može se ukrasti
    niti se za što kupiti, niti se može od ljudi oteti
    niti od boga izmoliti. Kao priviđenje je nestvarno i kratkoveko
    a draže od svega što je živo, stvarno i na dohvat ruke

Aleksa Šantić

Miwka,nije život onakav kakvim ga mi želimo baš do kraja,ali nije ni onakav kakav bi mogao da bude,....a zna biti i gori......
    zato nastavi da pišeš,jer ljudi pevaju da bi spasili pticu od strelca .....pevaju iz ljubavi,a ljubav i život sam pokreće !!
  12. dusan jovic 95 (avatar)
    Miwka,zlato moje,ne razmisljaj tako!
    Izlazi iz te minus faze odmah.
    Racuni i pokrica,nepokrica su nesto sto nas steze,pa sta? Samo neko pokusava da te ubedi da je to najosnovnija iprimarna stvar u zivotu.
    Alo,ti si prvo covek sa dusom pa tek onda masina za placanje parazitima
  13. pely (avatar)
    Nedaj da poeziju ti skrnave i otimaju;
    osim računa, briga i nevolja,
    deca i ona je jedina TVOJA svetla imovina!

Poezija treba i meni i tebi i dragoj tvojoj a najviše tvojoj deci,
    jednom kad slušalice iz ušiju bace, kada neznajući zašta da se uhvate,
    uhvatiće neku rimu tvoju i na sunce koje tebe greje i njih će da zgreje.

Poezija je ona nasušna ravnoteža života.
    Duša je lek sama sebi stvorila, od sveta se i u poeziju od grozote se sakrila.
    Da poezije nije duša bi tvoja tanana sa računima i borbom za život poginula
    a za njom i ti krenu prijatelju ...
    pogledaj bezdušnika kako završavaju.

Nedaj taj gruman crni,
    od drugih zacrnjen,
    nipodnaštavan,
    omalovažavam,
    brusi ga brusi
    da jednom brilijant nastane.

Ko god ti kaže, prijatelju, da se tvoje unovčiti reči,
    ni pojesti,
    ni račun platiti,
    ni frižider napuniti,
    taj te obnevideo ka neonskoj svetlosti zove,
    nezna jadan da sunce i život još u tvojoj pesmi stoji,
    greje,
    hrani,
    čuva za dane i nove zore i čuda.
    Upravo si na nesiguran jednom nogom stao...
    čuvaj, se čuvaj,
    ispasć ti dar Božji
    u baru u bezdan
    u provaliju
    a šta ćeš tada?

Oprosti, ja takoverujem i mislim
    a ne mora da je ako.

Svom prijatelju miwki
    pely
    Ažurirano 21.11.2009. u 14:16, autor: pely
  14. miwka (avatar)
    Drage moje i dragi moji blogeri...samo sam hteo da neka svoja razmišljanja ukalupim u jednu osmišljenu celinu...i vidim da su se brzo sjatili poštovaoci i sami pisci poezije i proze u odbranu istih...to mi je jako drago...Inače moj stav što se tiče pisanja poezije je jasan...NEMA ODUSTAJANJA DO SUDNJEG DANA...i kakva bi slika sveta i života.bila da nije pesnika....Hvala Vam ,dragi moji,sad mi je još više draže što smo zajedno

15. djurdja5 (avatar)
    poezija, nebeski hleb treba:
    i meni i tebi i nama i njima, svima ...
  16. mesecevojezero (avatar)
    Ja sam ravnodusha pred svakodnevnicom za sebe.
    Uvek brinem o drugima ne o sebi.To je moja karma.
    Pesnishtvo i Ljubav prema umetnosti,vazdam stavljam na prvo mesto.Moja Talija,i svaki drugi hram,pocivaju u mojoj dushi spremnoj da zacvili i zapeva ali i da ostane besmrtna.!
  17. EuReKa44 (avatar)
    Izmedju drugih,uvek se nadje mesto za mene,negde u cosku svakodnevnog hrvanja,naustrb sna....
    Eto,pridruzujem se pravcu vaseg kretanja,praveci se kao da vas poznajem i hranim samopouzdanje ubedjujuci sebe da radim nesto znacajno.
    To mi dodje kao kompenzacija za ...hm...mnogo stosta
    Dakle, miwka -