Šta mislim da bi moglo da se desi gledajući unapred... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

parker 71

Šta mislim da bi moglo da se desi gledajući unapred...

Oceni ovaj blog
Šta mislim da bi moglo da se desi gledajući unapred...

---Ovde sam do sada pisao na razne teme, sve u pokušaju da dokučim da li će i da li je uopšte moguće da ovde sunce zasija jače i toplije. Dotakao sam se nekih tema sa manje ili više uspeha... neke ce tek doci na red
---Sada bi želeo da malo bacimo pogled u budućnost i pogledamo neke od mogućih scenarija... Kao prvo, vrlo je izvesno da će slično kao sad ostati zauvek. Prvenstveno iz razloga što bilo koja ozbiljna promena podrazumeva na prvom mestu promenu nas samih, što je malo verovatno. Mi nismo usmereni ka tome, ni lično niti od strane bilo kog autoriteta. Drugo, takodje prilično moguće je da će biti sve gore... Na kraju krajeva, to je ono što nam se već dešava. Samo što su mnogi od nas otprilike kao u onoj priči iz devedesetih kad stavite žabu u kazan pa polako zagrevate... Jadna žaba, biće skuvana a neće ni primetiti... I tako...
---Sa druge strane, hajde da proverimo nešto alternativno. Evo šta ja predlažem... Pošto smatram da za ovu bednu situaciju u kojoj smo odgovornost snosimo jednim delom mi a drugim političari koje smo doveli i postavili da nas vode, hajde da vidimo šta bi mogli da uradimo pa da pošaljemo neki jasan signal da nam je dogorelo do lakata... Ono što bi trebalo da se desi, iako nikad neće, je da lepo oni raspišu izbore a mi ne izadjemo. Evo, već vidim lavinu koja se obrušava na mene ali ipak... Ne kažem ovo iz bilo kog jeftinog dnevnopolitičkog marketinga kao što nam se već dešavalo. Jedni zovu iz sve snage na izbore, drugi nas ubedjuju da bojkotujemo. Ne to... Nego, šta mi obični gradjani uopšte možemo da uradimo pa da obavestimo političare, sve zajedno, da nismo zadovoljni njima? Mislim da bi ovo bio jedan zaista jasan, i pritom gandijevski signal. Jer, kada niko ne izadje na utakmicu to valjda znači da su loši i klubovi i igrači i da nas više mrzi da izigravamo majmune na tribinama... Pa, pošto klubovi moraju da funkcionišu i igrači da dobiju plate i premije, verujem da bi se uozbiljili. Da bi počeli da plebs malo više uvažavaju, što sada nije slučaj jer su svesni da šta god urade, sve im prolazi kod nas ovakvih kakvi smo... Pa nam svašta i rade... Naravno, ovo je utopija i neće se desiti. Ovde svako čeka da dodju 'njegovi' pa će njemu lično biti bolje. Pitam se, ima li tu prostora da svima bude bolje... A odgovor je, naravno, ne.
---Pa, evo još jednog mogućeg scenarija. Setimo se onog nesrećnika što je u znak protesta odsekao sebi prst. Pa, da sam ja on, i da to uradim iz čistog očaja, i da pritom budem proglašen za ludaka, i da posle dan ili dva budem zaboravljen i ja i moj očajnički čin... I da sam došao do nivoa da sam već prežalio sam sebe i da mi se sve smučilo i da, u svom svojem očajanju pomišljam ne daj bože na samoubistvo... A ima takvih, već mnogo više nego što pomišljamo. Dakle, da sam ja on... Ja bih se lepo naoruzao pa bih se popeo na soliter pa bih sačekao onog koga smatram da je odgovoran za ono što mi se desilo... Pa onda, zna se... Kandidata ima i previše. Direktor koji je upropastio uspešnu i dobrostojeću firmu a ja dobio otkaz sa 37 godina staža. Predsednik opštine koji je za par godina mandata postao ponosni vlasnik nekoliko stotina kvadrata stanova a ja se hranim u narodnoj kuhinji... Da ne nabrajam dalje... Samoubica takodje ima i previše... Bilo bi ih verovatno i više kada bi našli svrhu i značaj svog nesrećnog čina.
---Da se razumemo. Ovo što pišem pred kraj je naravno ne daj bože. Niti ga priželjkujem ja niti bilo ko normalan. Ipak, moguće je da se desi... Očajanje je veliko i sve veće a takav scenario smo već imali u Italiji pre par decenija. Kažem - ne daj bože, ali neko će se već dosetiti... A kada odgovorni počnu da padaju kao kruške to će biti finale, Srbija - banana republika... Ne daj bože...

Pošalji "Šta mislim da bi moglo da se desi gledajući unapred..." na Facebook Pošalji "Šta mislim da bi moglo da se desi gledajući unapred..." na Google Pošalji "Šta mislim da bi moglo da se desi gledajući unapred..." na My Yahoo! Pošalji "Šta mislim da bi moglo da se desi gledajući unapred..." na Live Pošalji "Šta mislim da bi moglo da se desi gledajući unapred..." na MySpace Pošalji "Šta mislim da bi moglo da se desi gledajući unapred..." na Twitter Pošalji "Šta mislim da bi moglo da se desi gledajući unapred..." na Digg Pošalji "Šta mislim da bi moglo da se desi gledajući unapred..." na del.icio.us

Ažurirano 13.11.2009. u 18:47, autor: parker 71

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. parker 71 (avatar)
    o ovome se moze diskutovati i ovde...

http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=315291
  2. Lara08 (avatar)
    Jao Parkeru mora da te upoznam sa mojom lepsom polovinom. On smatra da treba likvi... svakog ko je na vlasti ili pomisli da se kandiduje i politicki aktivira. I tako par puta. Tek posle par cistki mozda se pojavi neko ko je cemu
    Inace, da ne bude zabune, lepsa polovina mi je vrlo miroljubiv covek.
  3. parker 71 (avatar)
    pa i ja sam miroljubiv... samo, politicari ce biti onakvi kakvi bi trebali biti kad ih mi budemo terali na funkciju a oni nece...
    mislim, najgore situacije povlace najdrasticnije mere
  4. gost 151384 (avatar)
    parkeru....sta reci...moze li...OBOZAVAM TE:D
  5. Say it right (avatar)
    Moze li biti gore nego sto je sada....?
  6. mimi's mom (avatar)
    Citat Original postavio *~Say~*
    Say, dušo, jesi li ti zaboraila Marfija? UVEK može gore!

Apropo samoubistava-ljudi se na njih teško odlučuju jer su sahrane skupe, neće još gore da zacrnjuju svoje porodice.

A ni bojkot nije baš verovatan jer, kao što si i sam lepo primetio, svako ima neke "svoje" i čeka da oni dođu na vlast. Koliko to ima veze sa uverenjima, a koliko "za ideale ginu budale"?
  7. parker 71 (avatar)
    Citat Original postavio konzab
    parkeru....sta reci...moze li...OBOZAVAM TE
    volem i ja vas
    nadam se da ide bolje kod tebe...
  8. parker 71 (avatar)
    Citat Original postavio *~Say~*
    dete moje, uvek...
  9. parker 71 (avatar)
    Citat Original postavio mimi's mom
    Say, dušo, jesi li ti zaboraila Marfija? UVEK može gore!

Apropo samoubistava-ljudi se na njih teško odlučuju jer su sahrane skupe, neće još gore da zacrnjuju svoje porodice.

A ni bojkot nije baš verovatan jer, kao što si i sam lepo primetio, svako ima neke "svoje" i čeka da oni dođu na vlast. Koliko to ima veze sa uverenjima, a koliko "za ideale ginu budale"?
    nazalost, mozda idemo ka tome...