dekoracija

Dobila sam E mail sadržine:


Ideja je toliko prosta i realizacija jeftina, da ne vidim razloga zašto ne bi probali. Ovako ide priča: Dok je vladao veliki grip 1919. koji je ubio 40 miliona ljudi, bilo je porodica čiji ni jedan član nije obolio.
Neki doktor je zapisao da su te kuće imale jedan zajednički faktor: u svim sobama gde su se ljudi okupljali su imali korpe u kojima su držali po nekoliko glavica neoljuštenog crnog luka. netko je otkrio ovaj zapis i kasnije testirao tokom neke velike epidemije. Pošto je uspešno delovalo, odneli su jednu glavicu korišćenog luka na laboratorijsku analizu. Unutra su otkrili niz različitih bakterija i virusa.


Zaključak je da je crni luk služio kao prečišćivač vazduha, mamac za mikroorganizme, tako da je prosto usisao sve u sebe i tako zaštitio ljude.

Pominje se vlasnica frizerske radnje, čije radnice nikada nisu obolele od nikakve zarazne bolesti, a mnogo puta su služile bolesne klijente. U uglu salona je uvek imala ukrasnu korpicu sa nekoliko glavica luka. Pretpostavljam da ga ponekad treba promeniti i pritome koristiti rukavice, odneti ga direktno do kontejnera izvan kuće.

Ne treba se nadati da će o ovome ikada pisati u novinama, da će biti preporučeno od lekara, a još manje od apotekara. Suviše je jeftino i nikome ne donosi pare.

Neki ljudi više vole vakcine, ali ja sam već postavila dekoraciju na tri mesta. Ne može da smeta.


crveni-crni-luk.jpg
 

Back
Top