NOC VARLJIVIH SNOVA - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

NOC VARLJIVIH SNOVA

Oceni ovaj blog
Ako te nocas pustim da udjes
kroz prozor moje samoce ledne
docekace te u tamnim dubinama
varljive istine i tajne cedne..,
zarobljenici moje podsvesti.

Onda cu velom ljubavi da te prekrijem
i mozes da me volis snagom svom,
tad nestace tragovi zakasnjelih ceznji
sto izazivaju tezak,stravican lom..,
u sputanim grudima mojim.

Ucutkaj,konacno,razum
i pusti srce nek˙ nam poleti,
dok nas ne saceka jutro il` dan
da nam se,nemirnima,osveti..,
sto gresni smo bili u vremenu jednom.

Pošalji "NOC VARLJIVIH SNOVA" na Facebook Pošalji "NOC VARLJIVIH SNOVA" na Google Pošalji "NOC VARLJIVIH SNOVA" na My Yahoo! Pošalji "NOC VARLJIVIH SNOVA" na Live Pošalji "NOC VARLJIVIH SNOVA" na MySpace Pošalji "NOC VARLJIVIH SNOVA" na Twitter Pošalji "NOC VARLJIVIH SNOVA" na Digg Pošalji "NOC VARLJIVIH SNOVA" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. miwka (avatar)
    Biblitekarku,vodi računa šta sanjaš.....može da ti se dogodi ..nemoj posle meni da se žališ...divna pesma ,ženo..pesma puna strasti ,želje i čežnje...

2. lejla.al.dbuni (avatar)
    Nikada u emocijama ne zalim ni za cim,jer maksimalno uzimam i isto toliko dajem.
    Posle ljubavi samo osecam zadovoljstvo..
    I hvala ti,covece,sto brines o meni..he,he..
  3. cy3a (avatar)
    "Ucutkaj,konacno,razum
    i pusti srce nek˙ nam poleti,"
    знам да не треба вадити делове из песме, јер се губи ОНО, али ова два стиха су ме баш, баш ударила у срце... хвала ти
  4. lejla.al.dbuni (avatar)
    Zasto da ne,Suzo?..treba "izvaditi" deo koji "pogadja u dusu"..
    Ne mogu svi stihovi u jednoj pesmi da imaju "udarno" znacenje.
    Drago mi je da su ti se pojedine misli dopale.
  5. EuReKa44 (avatar)
    Ovo bi se moglo dijagnostikovati kao jedna lepa otmica
  6. cy3a (avatar)
    Citat Original postavio lejla.al.dbuni
    Zasto da ne,Suzo?..treba "izvaditi" deo koji "pogadja u dusu"..
    Ne mogu svi stihovi u jednoj pesmi da imaju "udarno" znacenje.
    Drago mi je da su ti se pojedine misli dopale.
    неки песници су осетљиви кад им "сакатиш" песму... а ја некако навикла да извучем оно што ме погодило...
    хвала ти још једном, не само на овој песми, него на целом твом блогу
  7. crossoverprint (avatar)
    Pesma mi se svidja, mada imam osecaj da gubis strast.
    " Posle ljubavi osecam zadovoljstvo...." Ovo je interesantno, pedantnoj zeni kao sto si ti ne omakne se ovakva recenica. Koja je razlika izmedju strasti i ljubavi?
  8. Scatterbrain (avatar)
    Meni se sviđa ova pesma! Nadam se da se jutro i dan nisu vama dvoma osvetili!
  9. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio crossoverprint
    Pesma mi se svidja, mada imam osecaj da gubis strast.
    " Posle ljubavi osecam zadovoljstvo...." Ovo je interesantno, pedantnoj zeni kao sto si ti ne omakne se ovakva recenica. Koja je razlika izmedju strasti i ljubavi?
    Zadovoljstvo kao emocija postoji i u ljubavi i u strasti,pa nije mogla meni "pedantnoj" da se "omakne".
    A veoma je simptomaticno to sto ti nije jasna razlika izmedju strasti i ljubavi.
    Kad se ta dva pojma izjednace,onda nastaje haos u opštem funkcionisanju,veruj mi!..he,he
    O medjusobnoj uslovljenosti veze "strast-ljubav",mogla bih kroz jedan kraci esej da ti pojasnim,ali je ovo mesto za to nepodesno.
    Mada,kada si ti u pitanju,nisam ni zainteresovana..kad budes promenio taj agresivan,provocirajuci ton i zamenis ga tolerantnijim vidom komunikacije,onda mozda se i potrudim da obrazlozim nejasna pitanja koja te u emocionalnoj sferi muce.
    Nista licno,bez uvrede..tvoj komentar trazi ovakav odgovor..tebi je i jasno zbog cega,naravno.
  10. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio cy3a
    неки песници су осетљиви кад им "сакатиш" песму... а ја некако навикла да извучем оно што ме погодило...
    хвала ти још једном, не само на овој песми, него на целом твом блогу
    Hvala Suzo na lepim racima za tekstove na mom blogu,drago mi je da su ti se dopali.
  11. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio Scatterbrain
    Meni se sviđa ova pesma! Nadam se da se jutro i dan nisu vama dvoma osvetili!
    Lepo je sto ti se dopala pesma,"Vetropiru"..
    Noc daje caroliju,a jutro otrezenjenje..zato mi se dan uvek osveti..ljubomora bezosecajne svakodnevice,sta ces!..he,he..
  12. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio EuReKa44
    Ovo bi se moglo dijagnostikovati kao jedna lepa otmica
    Dijagnoza ti je precizna,EuReKa.
    Najlepse je ukrasti nekom osecanja..onako polako,da ne primeti..posle sledi lepota dozivljaja "lopova" u ocajnickim pokusajima "pokradenog" da ih vrati..
    Ma,salim se..od jutros sam,kako to uvek biva sa radjanjem novog dana,pomalo zlocesta..
    I da..drago mi je da ti se "lepa otmica" dopala.
  13. crossoverprint (avatar)
    Lejla, ti si moj omiljeni psiholog i idol u komentarima. Divim ti se
  14. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio crossoverprint
    Lejla, ti si moj omiljeni psiholog i idol u komentarima. Divim ti se
    Samo tako nastavi.Crossoverprint..na dobrom si putu da me zavolis!..ha,ha,ha..