AH TE PETARDE!!!!

Izadjem na ulicu i svaki put čujem BUM negde blizu mene, i naravno na svaki taj bum od mene krene skok. Ponekada se na ulici osećam kao skočko! Imam utisak da se trzam kao neurastenik ili kao pri početku epi-napada. :p Nije da imam nešto protiv tih petardi, ili bilo kojih drugih pirotehničkih sredstava, ali mislim da se proneverio prvobitni smisao njihove upotrebe!!!!
Mislila sam da je suština toga da se oteraju zli duhovi uz pomoć pravljenja buke (kulture mnogih naroda poznaju ove običaje), a ne da se deset prsta otera od svoje šake ili da se u toku dana izmamljuju tikovi slučajnih prolaznika.
Dobro, one služe i za zabavu koja je kao u svakom novom vremenu krajnji vid razvoja običaja, ali ta zabava ne mora ići na štetu drugih ljudi (u drevnim vremenima kada je reč o običajima, svi su bili jednaki u opštem piru i gozbi).
Mrzim kada mi petarde pucaju pod nogama i kada mi zuji u ušima od njihovog ''milozvučnog prevanja''!!! :evil:
 
Jedno je kada te iznenade na mestima gde ne očekuješ tako nešto. Recimo, s druge strane, za Badnje veče, na Klisi se organizuje paljenje ogrone gomile drva, puca se iz pedesetolitarskih buradi karbitom i burad lete po sto metara u vazduh. Puca se iz škorpiona, lovačkih puški, i bacaju se petarde. Kada znaš da se taj ''Treći svetski rat'' dešava na tom mestu i kada na svoju ruku odeš tamo onda to može biti i zanimljivo i tada nemaš razloga da se zbog toga nerviraš. To je rizik koji prihvataš na svoju ruku.
Druga je stvar kada šetam ulicom danima kada se tek zahuktavju predpraznična raspoloženja i kada mi duboko zamišljenom pukne petarda pred nosom. Tada se blago rečeno šokiram i skačem kao ludi pajc na federu. Vrlo neprijatan osećaj. Popizdim u tom trenutku, mada se i nasmejem zamišljajući sebe kako li samo izgledam dok se trzam i bacam ramena i ruke u svim pravcima.
 
:p :p Origutna ti je moja kovanica, nije iz nekog drugog jezka, to ti je iz mog novostvorenog jezičkog opusa. A znači progutana slova... 8-) Imam ih ja još, nego neću da se eksponiram u javnosti. ;) A ti meni odgovori kako ti se svidja ta moja kovanica?
 
Ne znam jesi li bila na trgu večeras. Između ostalih vatrometa visokoletača bio je jedan kamikaza. Ispalili su ga nisko ili tako nešto i onda su plavi zažareni komadi u raznim pravcima sunuli ka zemlji i ljudima. Bilo je odlično! Kao plavičastosvetlosna invazija. Kosmički rat u boji.:p
 
Promašio sam temu u prethodnom komentaru. Inače sam se šetajući se sa svojom devojčicom do trga svaki put prisećao ovoga bloga kada bi eksplodirala neka petarda. Bio sam u pripravnosti dok smo prolazili pokraj zgrada. Svuda je fijukalo oko nas. Probijali smo se kroz blato i glib. Vatre su gorele. Neprijatelj je dolazio sa istočne strane. Levo krilo se raspadalo... Devojčica je bogoradila. Trzali smo se usklađeno sa puno takta. Kao hor trzavičara.
 
To za srpski već ne znam, mada ipak primećujem, no kao svako fino vaspitano detence praviću se da ništa ne primećujem... :lol: :lol: :lol:
A to što se tiče mog jezika, ako opet upotrebim neku svoju kovanicu mogu ljudi da me pitaju. To ti je isto ono kao kada ne razumeš neku reč pa otvoriš rečnik da je pronadješ... :idea:
 
Šta sada? Pa prošla je Nova godina, mislila sam da će strasti malo da se smire bar do Božića, ali naprotiv!!!!
Neki ljudi su stvarno nepopravljivi!!!
Evo pre nekih par minuta neka budala je bacila petardu u zgradi!!! Imam utisak da se cela zgrada zatresla! Ljudi su panično istrčali napolje, misleći ko zna šta. Jedan čovek je uzviknuo: ''Ljudi, da nije počeo smak sveta!'' Komšije su mi se strašno uzrujale, no srećom bila je to samo jedna jebena petarda!!!!
I dalje mrzim petarde koje nemaju svoju prevashodnu namenu!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:
 
Poslednja izmena:
Pa ni ja ne volim što ima pacijenata koji kad gledaju Grand Show treskaju flašama, nogama i arlauču po celu godinu pa ćutim i prekrijem se ćebetom da umanjim buku kad ih "pogodi pesma"

Isto tako trpim lavež pasa i arlaukanje njihovih vlasnika u sitne sate. Ako je ker nemački ovčar onda mu se obraćaš na Nemačkom...

Pa onda ne volim ni kad komšije testiraju svoje auto alarme po celu noć da ih neko ne pokrade

I sad će meni neko da soli pamet što u ovih par dana šinem neku tardu?
Ma idi begaj...

šššššššššššššššššššššššššššššššššššššššš

BAM!
 
Dobro, one služe i za zabavu koja je kao u svakom novom vremenu krajnji vid razvoja običaja, ali ta zabava ne mora ići na štetu drugih ljudi (u drevnim vremenima kada je reč o običajima, svi su bili jednaki u opštem piru i gozbi).

Ma to je par dana a dolazi i SRPSKA NOVA GODINAAAA
A onda nije BAM nego БАМ БАМ БАМ

p.s. vidi kučići su takodje turbo folk jer ih 80-ih nije bilo ovoliko po BG-u...
 
Ne znam šta da ti kažem. Preseli se u moju zgradu. Ja imam mačke i ribice, i one su tihe. Takodje slušam samo klasiku, pa će ti to verovatno prijati!!!! :lol: :lol: :lol:
Petarde će da prodju, ali kučići, grandovci i alarmi ostaju!!!!
:razz:
 

Back
Top