o beskucniku

taj pogled se ne zaboravlja.......umorne ,velike plave oci,crvene od nespavanja sa velikim podocnjacima na svega par centimetara od mog lica.......pricale su vec 1000 puta.......ispricanu pricu, pricu o nesreci....i koliko to bilo banalno videlo se u njima pored zamucenog pogleda i ona ljudska toplina.....ona, koju smo cesto vidjali kod starih ljudi ,koji su vec duboko svesni konacnog odredista........ ta toplina, mozda tek delitj ukupne impresije je tu da pokrene......ono ljudske topline koje sami posedujemo......vrlo polako , spustio je svoju veliku saku obraslu gustim plavim maljama na moju, koja je lezala na stolu......i rekao mi vrlo tiho, kao da mu to pricinjava ogroman napor......thank you my son, I am from Liverpool.......pogledao je svoj kofer koji je vukao za sobom , i odsutnog pogleda nastavio da se provlaci izmedju stolova nudeci svoj magazin....big issue...... taj zrak ljudske topline i taj pogled ucinio mi je da u momentu pomislim.......god is gona reward us and god is gona punish us after all......
 

Back
Top