PONEKAD,NIJE SVE ONAKO,KAKO NAM SE CINI.. - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

PONEKAD,NIJE SVE ONAKO,KAKO NAM SE CINI..

Oceni ovaj blog
Jednom su se dva andjela zaustavila da prenoce pred jednom ogromnom kucom u kojoj je stanovala ugledna i dobrostojeca porodica.
Domacini su ih hladno primili i nisu im zeleli ponuditi gostoprimstvo u velikoj gostinskoj sobi.
Umesto toga,ponudili su im mracnu i neuglednu podrumsku prostoriju.
Dok su prostirali lezajeve na betonskom vlaznom podu,stariji andjeo primeti rupu u zidu.
Odmah se dade na posao i zatrpa je.
Kada ga je mladji andjeo upitao zasto je to uradio,stariji mu odgovori:"
"Ponekad stvari nisu uvek onakve kakvim se cine".

Iduce noci cudesni par se nasao pred starom kucom u kojoj su stanovala jedna skromna porodica,stocar i njegova zena.
Oni su ih lepo primili,rado ugostili,cak i svoj krevet prepustili svojim gostima,rekavsi kako to zele jer im gosti izgledaju dosta umorno.
Na pocinak su otisli u jedinu pomocnu prostoriju koju su imali,zaspavsi na dzakovima slame koju su pripremili za svoju stoku.
Kad je jutro svanulo,andjeli zatekose svoje skromne domacine u suzama.
Rekose da je njihova bolja krava(od dve koje su imali) uginula i pokazase na njeno nepomicno telo u polju.

Mladji andjeo se veoma naljuti i upita starijeg:
"Kako si mogao da dozvolis da im se to dogodi?!
Prvi covek je imao previse bogatstva,prema nama se ,kao prema prosjacima,bezosecajno poneo,a ti si mu ucinio uslugu kada si mu popravio rupu u zidu.
Ova porodica je imala tako malo,ali je bila spremna da to malo podeli sa nama.
Cak su nam i svoj krevet ustupili,a ti si dopustio da im ugine jedna od dve krave koje su imali.To nije u redu"!

Stvari nisu onakve kakvim se cine,na prvi pogled"-uzvrati stariji andjeo,pa nastavi:
"Kada smo boravili u podrumu vile,primetio sam rupu u zidu,a kada sam joj prisao video sam da je u njoj sakrivena velika kolicina zlatnika.
Kako su vlasnici ljudi koji su zaslepljeni pohlepom,zatvorio sam rupu kako ne bi mogli da nadju svoje bogatstvo.
Druge noci,kada smo boravili kod stocara,andjeo smrti je dosao po njegovu zenu,koja je bila duze vremena smrtno bolesna,a da to nije znala.
Zamolio sam ga da umesto nje,uzme kravu".

Ponekad se desava da ono sto dozivljavamo kao zlo,ustvari predstavlja srecu..
Ako covek smogne snage i bude postojan u nesreci,ako ne izgubi nadu u najtezim trenucima i ako,uprkos padovima,cini i dalje dobro,sve ce se na kraju pokazati kao dobro.
Mozda ne odmah,kako bi mi zeleli,ali se biti..svakako.

Ps.Veoma lepa prica,preuzeta sa Net-a.
Mozda postavljena kao dug onom mom sumornom danasnjem "Dobrom jutru"..

Pošalji "PONEKAD,NIJE SVE ONAKO,KAKO NAM SE CINI.." na Facebook Pošalji "PONEKAD,NIJE SVE ONAKO,KAKO NAM SE CINI.." na Google Pošalji "PONEKAD,NIJE SVE ONAKO,KAKO NAM SE CINI.." na My Yahoo! Pošalji "PONEKAD,NIJE SVE ONAKO,KAKO NAM SE CINI.." na Live Pošalji "PONEKAD,NIJE SVE ONAKO,KAKO NAM SE CINI.." na MySpace Pošalji "PONEKAD,NIJE SVE ONAKO,KAKO NAM SE CINI.." na Twitter Pošalji "PONEKAD,NIJE SVE ONAKO,KAKO NAM SE CINI.." na Digg Pošalji "PONEKAD,NIJE SVE ONAKO,KAKO NAM SE CINI.." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. LJILJA MMM (avatar)
    Dobro......plus i minus....znači sad si na nuli. samo izgleda tako.......jutros je bio plus, iako je tebi izgledao kao minus
  2. REVELIN (avatar)
    Čak vrlo često nije onako kako nam se čini

jedna sufijska mudrost kaže :
    Moli za ono za čim žudis, ali nastoj zadobiti samo ono što ti je istinski potrebno.
    odličan izbor kao i uvek
  3. lejla.al.dbuni (avatar)
    Ljiljo,retko komentarisem na sopstvenom blogu,ali ovaj put moram:
    Jutros sam se jedva uzdrzala od komentara,jer mi je zlovolja dusom govorila,
    a srce nije htelo da je slusa,pa me je tvoj komentar na "Dobro jutro" naterao na suze..
    Ps.Samo nastavi sa ovakvim recima,na dobrom si putu da me rasplaces..
    A posle vidi sta ces sa mnom..!
  4. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio lejla.al.dbuni
    Ljiljo,retko komentarisem na sopstvenom blogu,ali ovaj put moram:
    Jutros sam se jedva uzdrzala od komentara,jer mi je zlovolja dusom govorila,
    a srce nije htelo da je slusa,pa me je tvoj komentar na "Dobro jutro" naterao na suze..
    Ps.Samo nastavi sa ovakvim recima,na dobrom si putu da me rasplaces..
    A posle vidi sta ces sa mnom..!
    Uf, onda neću više......obećavam. Uopšte neću da ostavljam komentar kad te on pogodi toliko.....a nisam htela da te rastužim još više.......izvini
  5. Arhimed 1 (avatar)
    Treba činiti dobro ma kako god ono u trenutku izgledalo onome kome se čini. Dobro se ne čini za trenutak nego za večito.
  6. dusan jovic 95 (avatar)
    Za sve sto nam se desava ,verujem da postoji dobar razlog. I sta god i kad god se desi-kazi-ko zna za sta je to dobro