DOBRO JUTRO VI - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

DOBRO JUTRO VI

Oceni ovaj blog
Odavno sam vec budna,a otezem sa pripremom za odlazak na danasnje obaveze,tesko mi je napustiti ovaj virtuelni svet..
Ovde se osecam ususkano,ovde opusteno hodam uvek novim i neistrazenim predelima "pisane reci"..
I uvek me iznenadi lepota nekog od njih,pa zastanem i prosetam kroz njega,zavirujuci u svaki njegov ugao,
da mi ne bi promakao neki znacajan detalj..
Vec druga neskafa se penusa na mom stolu,pretrpanom papirima..
Tu su i drvene bojice svih koloritnih nijansi..da duginim bojama osmislim postojanje ovog bezbojnog papira..
Tu su grafitne olovke,sa tankim i debelim"srcima",koje cekaju na moju ruku da ih povede u svet cudnih,bajkovitih linija..
Mojim razigranim pokretima ce se pretvoriti u neku crno-belu minijaturu ili ce samo zapoceti skicu buduce slike..
Ispod tog savrsenog nereda,proviruje crvena,somotnih korica debela sveska-moj "Dnevnik"..
spremna da krene sa svojom namenom,ako me u trenutku crtanja misao odvuce,
pa iznenadnu impresiju zelim da recima,a ne slikom "upisem"...to je,ustvari jedna "svastara" koja bez reda,
ali strpljivo belezi sve moje misli,kad nemam kome da ih kazem u meni vaznom trenutku..
Pored stola me nestremice posmatraju velike plave oci..to moje "breme" cuci i posmatra me..prati svaki moj pokret..
skace povremeno na sto i miluje mi sapicom prste koji plesu po tastaturi..
To je malo cupavo sivkasto-crno "klupko" koje je i veoma zivo,ponekad neoprostivo-do nestasluka..
Stalno se odmotava i zamotava u svim pravcima,najvise oko,iza,ispod i iznad mene..i koje ima ime..Mimi.
Jutros je neverovatno dobro i poslusno,nije me cackalo u snu,cak mi nije skocilo na uzglavlje kada sam otvorila oci..
Srtrpljivo je cekalo da popijem svoju prvu jutarnju,cak i ovu drugu je otrpelo blagonaklono..
Trenutno se gledamo..Ono i ja..
Razmenjujemo toliko znane poglede,razumemo se bez reci..i beskrajno se,cuteci,volimo.
Svako jutro se pozdravljamo,uvek na istom mestu i u isto vreme,u hodniku na izlaznim vratima..
poljubac i poznata recenica "Vidimo se,sreco.."
Evo,sa ljubavlju ga prihvatam,ljubim mu toplu glavicu i "svilenu"njuskicu koja mirise na tek popijeno mleko..
podizem ga u narucje..
Pijem poslednji gutljaj druge jutarnje kafe..
Gasim cigaretu,gasim monitor,gasim nadosle emocije.. i..ustajem..
Obaveze cekaju,nazalost..
DOBRO VAM JUTRO!

Pošalji "DOBRO JUTRO VI" na Facebook Pošalji "DOBRO JUTRO VI" na Google Pošalji "DOBRO JUTRO VI" na My Yahoo! Pošalji "DOBRO JUTRO VI" na Live Pošalji "DOBRO JUTRO VI" na MySpace Pošalji "DOBRO JUTRO VI" na Twitter Pošalji "DOBRO JUTRO VI" na Digg Pošalji "DOBRO JUTRO VI" na del.icio.us

Ažurirano 29.10.2009. u 15:57, autor: lejla.al.dbuni

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. DUNJA W (avatar)
  2. Arhimed 1 (avatar)
    Pored stola me nestremice posmatraju velike plave oci..to moje "breme" cuci i posmatra me..prati svaki moj pokret..
    skace povremeno na sto i miluje mi sapicom prste koji plesu po tastaturi..
    To je malo cupavo sivkasto-crno "klupko" koje je i veoma zivo,ponekad neoprostivo-do nestasluka..

Stalno se odmotava i zamotava u svim pravcima,najvise oko,iza.ispod i iznad mene..i koje ima ime..Mimi.
    Jutros je neverovatno dobro i poslusno,nije me cackalo u snu,cak mi nije skocilo na uzglavlje kada sam otvorila oci..
    Srtrpljivo je cekalo da popijem svoju prvu jutarnju,cak i ovu drugu je otrpelo blagonaklono..
    Trenutno se gledamo..Ono i ja..
    Razmenjujemo toliko znane poglede,razumemo se bez reci..i beskrajno se,cuteci,volimo.
    Svako jutro se pozdravljamo,uvek na istom mestu i u isto vreme,u hodniku na izlaznim vratima..
    poljubac i poznata recenica "Vidimo se,sreco.."
    Evo,sa ljubavlju ga prihvatam,ljubim mu toplu glavicu i "svilenu"njuskicu koja mirise na tek popijeno mleko,
    podizem ga u narucje..

Ljejla divim se tvojoj jednostavnosti izraza i lepršavosti reči (koje od prve do poslednje zrače neopisivom toplinom ) opisujući ljubav prema voljenom biću.
  3. bracaco (avatar)
    Volim kad pises o sebi i iz sebe :)
  4. LJILJA MMM (avatar)
    Odmorih uz tvoj tekst ........
  5. 1976! (avatar)