... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

rile_laki_oblak

...

Oceni ovaj blog
"Savet bezbednosti najoštrije osuđuje teroristički samoubilački napad ekstremista"... to je zvanicno saopstenje ljudi koji su i doveli da dodje do toga... sad bas nesto citam i cudim se... brdo zadojenih likova, koji jedva da imaju veze o cemu se tu stvarno radi, sedi u nekim foteljama i 'osudjuje'.... a onda odu na neki bogat rucak, pokupe svoje dnevnice sa, najmanje, jednim zarezom i vrate se nazad u svoje vile... dok je glad svuda.... bas ljudi koji bi morali da rese taj problem... a oni, sto bi rek'o jedan moj veliki prijatelj, 'najedjeni da pucaju'... oni 'raspravljaju' o problemima...
a onda, u nekom malom mestu, bilo gde na svetu, imamo majku koja se plasi da li ce joj se sin vratiti iz "odlucujucih i prelomnih demostracija"... i, ta ista majka, razmislja sta ce da mu da da jede, ako se ikada vrati... otac i sin na istoj liniji fronta, brane neodbranjivo... deca koja umiru zato sto njihovi roditelji nemaju para da im kupe lekove... starci ostavljeni na milost i nemilost nekih losih ljudi... na 10 metra od nas... na 100 metra od nas... na 5 kilometra od nas... 50... 500... 5,000... svuda, gde god se okrenemo... a ljude zanima papucic vs. smeker... brckanje po mobilnim telefonima... sponsoruse... kako da popije pice u nekom lokalu, samo zato sto je to najskuplji lokal...

Pošalji "..." na Facebook Pošalji "..." na Google Pošalji "..." na My Yahoo! Pošalji "..." na Live Pošalji "..." na MySpace Pošalji "..." na Twitter Pošalji "..." na Digg Pošalji "..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. ginjasvinja (avatar)
    To je, nažalost, tako, a bojim se da će tako biti i ubuduće. Narodu treba ˝hleba i igara˝ i to je to. A čini mi se da je i ono malo svesnih izgubilo volju da se bori u bilo kom smislu te reči...
  2. strelica66 (avatar)
    Prava tema. Nemam sta da dodam. Samo mi se dopada da se neko zakaci i za nesto sto nije poema, cista filozofija i sl., nego zivot koji zivimo.
    Mozda bih i imala sta da dodam, ali da ne kvarim...
    Svaka cast, rile!