Dok posmatram... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Baba Mara

Dok posmatram...

Oceni ovaj blog
Život je posmatranje. Kad prestanem da posmatram znam da me tad više neće biti.
Kada sam srećna misli mi često odlutaju. Kao da ih bestrajno srećni leptirići iz mog stomaka nose na svojim krilima. Unaokolo lete u potrazi za nikim, na kog bi prah radosti ispustuli. Tad počne večiti suko, jer čim se okreneš tuga je tu. Ona prete svoju mrežu sivila i boji pozadinu u crno i tada se i najsvetlija tačka ne može videti. Uhvatim sebe kako dugo i nepomično stojim posmatrajući. Ljudi se svađaju oko gotovo i nevidljivih sitnica a na iskrena osećanja i lepe reči veoma često zaboravljaju. I onda se pitam zašto vi slepi, gluvi, sebični ljudi pravite buku bez reda, bez zašto i zato. Bez pitanja koje bi možda osušilo ponosni osmeh na licu bez suza, što nikad obraz okrenulo nije. Jer vi ste samo nemi igrači svog obrednog plesa, srećni u transu koji postoji samo u glavama ljudi bez skrupula, bez sećanja. Vi ne znate pljuskove zvuka, boje mirisa. Vi ljudi bez pameti.
Onda se samo nemo okrenem i orodužim još dugo razmišljajući.
Da čujem Vaše mišljenje o mom sastavu...

Pošalji "Dok posmatram..." na Facebook Pošalji "Dok posmatram..." na Google Pošalji "Dok posmatram..." na My Yahoo! Pošalji "Dok posmatram..." na Live Pošalji "Dok posmatram..." na MySpace Pošalji "Dok posmatram..." na Twitter Pošalji "Dok posmatram..." na Digg Pošalji "Dok posmatram..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano