Ljubav - Večita Priča

Ljubav je eterična stvar. Ona ima svoje uspone, kulminacije i padove.

Vremenom, postaje bleda i na kraju jednostavno je nema. Ostaje nam navika. Pri izboru partnera, morate se složiti sa nekim stvarima. Prihvatite nečije mane, ponašanja, postupke. Nemojte očekivati da će se on ili ona promeni. Verujte - neće.

Kažu - ljubav čini čuda. To je zaista tačno. Ali, šta posle ljubavi, šta onda kada polako počnemo da uviđamo mane. I da nam one sve više i više smetaju, šta onda? U početku smo ih ignorisali, sada nam sve više smetaju. Naravno da nam smetaju. Nismo ih prihvatili na vreme.

Neko bi rekao: Ljubav se ne planira ona se jednostavno desi. Smatram da to nije tačno. Jer mi jedini upravljamo sobom. Ukoliko ne želimo da nam se "desi ljubav" , izbegavajmo takve momente. Klonimo se situacije iz koje bi možda nastala (ne)poželjna ljubav. Moramo taktizirati. U protivno bićemo izgubljeni.

Nakon dosta leta, shvatićemo da smo promašili. I da je naša velika ljubav, bila zaista jedan veliki promašaj.
Ništa nije večno. Kao što ne postoji ni jedno lice koje se nije boralo. Tako ne postoji ni jedna ljubav koja je večno trajala...možda je samo bila prekinuta onda kada je trebalo da bude prekinuta...i ostala je u mislima, kao ljubav, koja nije imala svoje padove.
U ljubavnoj igri ko gubi - taj dobija. (ljubav)

© 2001 Kristijan
 
Mene je baka ucila-gvozdje se ili kuje ili sece ,dok je vruce. Znaci ako vidis da tu nesto nestima i trud nedonosi uspeh-kidaj rukav i bezi,a ako to pocinje da lici na nesto,ima odaziva sa druge strane,kuj i savijaji oblikuj da vam oboma bude lepo i onda nema gresaka
 
Ništa nije večno. Kao što ne postoji ni jedno lice koje se nije boralo. Tako ne postoji ni jedna ljubav koja je večno trajala...možda je samo bila prekinuta onda kada je trebalo da bude prekinuta...i ostala je u mislima, kao ljubav, koja nije imala svoje padove.
U ljubavnoj igri ko gubi - taj dobija. (ljubav)

Ove tvoje reci me malo utesise...:ok: Mozda...mozda je tako...:ok:
 
Ove tvoje reci me malo utesise... Mozda...mozda je tako...gagili48

U ljubavnoj igri ko gubi - taj dobija. (ljubav)

Ko voli, i ostane sa svojom ljubom večno, izgubi će ljubav !!!!
Ko voli, i izgubi svoju ljubu, voleće je do kraja života.
 
"Kažu - ljubav čini čuda. To je zaista tačno.
Ali, šta posle ljubavi, šta onda kada polako počnemo da uviđamo mane.
I da nam one sve više i više smetaju, šta onda?
U početku smo ih ignorisali, sada nam sve više smetaju.
Naravno da nam smetaju.
Nismo ih prihvatili na vreme"


Nisam od onih koji ce po svaku cenu spasavati ono sto se odavno ugasilo...
ili jednostavno shvate da to nije prava stvar....
ali ipak ostaju.
Ostaju iz navike....zato sto se plase promena....samoce....
ali kao sto stihovi kazu
"jak si onoliko koliko mozes da budes sam"....
To je neko moje misljenje...
faithonfire.gif
 

Back
Top