GLEDAJU GODINE MOJE


Mozgalice (ili neka moja razmišljanja inspirisana ko zna čime......)

Gledaju moje godine,mlade majke i očeve dok šetaju sa svojim klincima po tržnom centru jer ovde sam mnogo sati tokom dana. Gledam ih na Savi dok po nekad izadjem da prošetam psa i udahnem vazduh. Gledam.......i mislim se, da li će i moja deca ovako da se ponašaju sa svojom decom. Iskreno se nadam da neće........nadam se, jer nisu tako učeni. I što je najgore, i bake i deke koji šetaju svoju unučad se isto tako ponašaju. Deca vitlaju po tržnom centru, valjaju se po štrokavom podu iskazujući bes jer njihov šetač neće da im plati autić da se voze. Skidaju patike i gadjaju majke i očeve vrišteći iz sveg glasa. Oni ih ubedjuju i pokušavaju razgovorom da ih umire. Mislim se u sebi, dok pokušavam da ne čujem histerični plač malenog bića, sestro slatka da si pričala detetu na vreme sada ne bi bilo na podu tržnog centra. Mame obilaze prodavnice, gledaju i preturaju a ništa ne kupuju. U redu, njihovo pravo.........dok deca ručicama umazanim od čokolade iz kolica (koja su kao spejs šatl) hvataju garderobu koja visi na štenderima. Druga mama priča li priča sa prijateljicom dok je njeno dete bar sto puta jednoličnim glasom ponovilo "mamaaaaaa" na šta se ona ne obazire. Ne pada joj na pamet da tim svojim neodazivanjem kod deteta izaziva osećaj odbačenosti, nebrige, usamljenosti. Posle nekog vremena, mama se napokon javi vičući na dete jer je dosadno i ljuteći se jer ne može na miru da razgovara. Dva-tri puta dnevno, skoro svakodnevno, i kod klinca ili klinceze se razvije osećaj i ubedjenje da mamu nije briga. Gledajući ovakve prizore svakoga dana, i ja imam taj utisak. Kada izadju iz centra, onda se šetaju oko njega. Usku stazu koja obavija ovo zdanje zakrče kolica, male bicikle a mališani su taman malo iznad auspuha od kola. Tako svakodnevno udahnu dovoljnu količinu štetnih gasova. Od toga se verovatno raste, postaje pametniji i poslušniji...........mora da sam ja zastarela kad ovo ne razumem.
Od tržnog centra, samo 100 metara je trava, penjalice, kuce, mace, druga deca, pesak, cveće i drveće, ah, da, i nema kola, a ako podjete još samo 300 metara dolazite do šetališta na Savi. Livade, žbunje, staze, bicikli, splavovi i patkice, ptice i ako imate sreće po neka veverica. Penzioneri šetaju ili sede i čavrljaju, igraju šah dok trava miriše i sunce miluje izborana lica. E, to sunce bi verovatno bilo još sretnije da poljubi i po neko bledo lice mališana i da ga štipne za obraz razvlačeći osmeh na malenom licu. Ali, nema koga da uštine..........


Slike sa Save..........riznica



Džumi (skraćeno od džumara) umiljata kuca sa splava



 
dusan jovic 95;bt51529:
Takve su novokomponovane majke. Mislim da je iskljucivo sebicnost u pitanju. Sebicne su da bilo kome drugom osim sebi ugode i pruxe paznju i ljubav

Duška, šta god da je, deca su na gubitku.
Da se razumemo, nisu svi roditelji, bake i deke takvi, ali jedni isti su ovde i jedne iste srećemo na Savi, znači napolju.
 
E, to sunce bi verovatno bilo još sretnije da poljubi i po neko bledo lice mališana i da ga štipne za obraz razvlačeći osmeh na malenom licu. Ali, nema koga da uštine..........

Jedna lepa priča iz svakodnevnog života...koja na jedan osetljiv način govori o ludilu koje je zahvatilo svet....o pomračenju koje preti čovečanstvu..i da zauvek uništi spokojan i miran život bez grča i jurnjave.....

:klap::cmok::bye:
 
Ljiljo, predivno si opisala u kratkim crtama danasnje majke i njihov odnos sa svojom decom...Bilo je toga i ranije, zanemarivanja, ali ne u tolikoj meri...:ok:
Vristanje i bacakanje dece po trznom centru one smatraju bezobrazlukom i ne sluteci koliko su same krive za takvo njihovo ponasanje..,Dirnula si me u srce, u zicu..i sad se raspisa...;)
Lepo je rekao Dusko Radovic:
,,Pred vama je vikend,i mogli biste natenane da vaspitavate svoju decu. Neki to rade samo kada su u gostima ili kad imaju goste."[/COLOR]:klap:
 
Poslednja izmena:
miwka;bt51537:
E, to sunce bi verovatno bilo još sretnije da poljubi i po neko bledo lice mališana i da ga štipne za obraz razvlačeći osmeh na malenom licu. Ali, nema koga da uštine..........

Jedna lepa priča iz svakodnevnog života...koja na jedan osetljiv način govori o ludilu koje je zahvatilo svet....o pomračenju koje preti čovečanstvu..i da zauvek uništi spokojan i miran život bez grča i jurnjave.....

:klap::cmok::bye:

Tebe je baš dotakla priča kad si ostavio ovakav komentar.....svakako hvala. Što je bilo, vratiti se neće, ali moramo misliti u sadašnjosti, da bi nam budućnost bila što lepša.Stvar je u tome što se više ne misli, bar većina koju ja gledam ne misli.......tužno, ali je tako
 
gagili48;bt51542:
Ljiljo, predivno si opisala u kratkim crtama danasnje majke i njihov odnos sa svojom decom...Bilo je toga i ranije, zanemarivanja, ali ne u tolikoj meri...:ok:
Vristanje i bacakanje dece po trznom centru one smatraju bezobrazlukom i ne sluteci koliko su same krive za takvo njihovo ponasanje..,Dirnula si me u srce, u zicu..i sad se raspisa...;)
Lepo je rekao Dusko Radovic:
,,Pred vama je vikend,i mogli biste natenane da vaspitavate svoju decu. Neki to rade samo kada su u gostima ili kad imaju goste."[/COLOR]:klap:

Hvala Gago......ne znam da li bi neki socijalni radnik ovo okarakterisao kao zanemarivanje jer su deca lepo obučena, čista, nahranjena .....samo sa njima očigledno nema ko da priča, da im objasni......ne razumem, pa i moja su bila mala, išla u jaslice od 10,5 meseci, znam da je teško, ali ovo što sam opisala se večinom odnosi na pre podne i rano poslepodne, znači u neko normalno radno vreme.
 
LJILJA MMM;bt51553:
Hvala Gago......ne znam da li bi neki socijalni radnik ovo okarakterisao kao zanemarivanje jer su deca lepo obučena, čista, nahranjena .....samo sa njima očigledno nema ko da priča, da im objasni......ne razumem, pa i moja su bila mala, išla u jaslice od 10,5 meseci, znam da je teško, ali ovo što sam opisala se večinom odnosi na pre podne i rano poslepodne, znači u neko normalno radno vreme.
Naravno Ljiljo, nije to pravo zanemarivanje, vise...ignorisanje a to se ne kaznjava ali boli...:ok: Siroka tema...da ne kvarimo ovako lep blog...:heart::zag:
 
cooltext437224853.png

propustaju.... vreme ...
 
Pely, divno je dušo..........zaista si u pravu......uh, kad bih pisala o našem čuvanju dece, samo, bez ikoga.........ali to su dosadne priče, ne mislim da bi ikoga ovde to zanimalo......isuviše su životne
 
LJILJA MMM;bt51669:
Pely, divno je dušo..........zaista si u pravu......uh, kad bih pisala o našem čuvanju dece, samo, bez ikoga.........ali to su dosadne priče, ne mislim da bi ikoga ovde to zanimalo......isuviše su životne

možda, možda ...bi bilo lepo da pišeš za one koji neznaju kako a hoće i žele, da daš nešto od sebe za buduće vreme.
Darovana si da reč oživiš, pismena si , gramatički potkovana....zaista razmišljaj o nekom zaveštanju prenošenje iskustava...

"doprinos od mene vama"
Veomaa lep osećaj kada najkvalitetniji deo sebe pokloniš nekome...

Buddha-Collapsed-Out-Of-Shame460_276.jpg


ako se nekoliko dece putem tvog iskustva usreće, nagrada je već dobijena...


beehive460.jpg
 

Back
Top