Krštenica ( Matična služba ) - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Kristijan40

Krštenica ( Matična služba )

Oceni ovaj blog
...Sećam se, pre par meseci, stigle su mi sestričina i bratanica, svakako i tetka i ujna u paketu (iz inostranstva). Malecke su opasne, ali opasne na kvadrat. Jedna ima 7, a druga 8 godina. Ne znaju naš jezik, ali dečije gluposti i ludovanja su ista. Kuća mi je ličila tih 3-4 dana na ratno polje.
Slatkiši i slaniši, kremići , čokolade i sokovi, svega ima svuda.
Ih, pa i ja sam imao malo dete, ali ovako nešto - Nikada.

Jedna vuče za kragnu, druga za rukav...skakale, pentrale se svuda. Prosto sada ne mogu da poverujem ( kada su otišle ) da ništa nije polomljeno. Vodio sam ih kod moje ćerke i supruge(ex) u stan. Tamo je bilo isto tako. Deca van kotrole. Moja su...ali.

Na kraju sam uhvatio caku. Kako bi se malo smirila, potrpao sam ih u kola...otvorio šiber, i dve male glavice su virile napolje. Spora vožnja, nekih 20 km/h...po lepom vremenu....umirila je decu. Pa onda u parkić, pa hamburger... poslastičara, opet vožnja, tuširanje i krevet...tako 3 dana. ...Nije to sve, he he....

Ujna je donela brdo obrazaca, koje sam morao popunti kako bih dobio dvojno državljanstvo i pasoš EU....
Sve je to lepo samo, tri večeri smo popunjavali formulare (dan je bio rezervisan za klince - naravno)
E sada dolazi kulminacija: Lekarsko uverenje, potvrda da se ne vodi krivični postupak protiv mene,
izvod iz matične knjige rođenih, slika ( na beloj podlozi ), naše državljanstvo....

Odem ja lepo u opštinu po krštenicu. Žena na šalteru kaže:

- Popunite zahtev i predajte na šalter.

Popunim ja, predam, sve po PS-u. Dotična g-đica čita i tipka po računaru.

- Ne može!!!! - odgovara.
- Zašto?
- Pa ovde u računaru stoji da ste rođeni ne 1969 već 1906 godine - ja zbunjen,
- Pa ispravite to. - odgovaram,
- Ne možemo, to rade u matičnoj službi, obratite se njima. - odgovara neljubazno g-đica

Osećam, polako kako mi nešto puca u grudima. Gutam knedlu i brojim do deset.
Zanimljiva g-đica, mi se osmehuje po službenoj dužnosti. Odlazim....
MATIČNA SLUŽBA
Toliko ima kancelarija i birokratije da su me usmeravali kao da sam slepac. Idite u 12. Iz 12 u 16 pa u 11. Poludeo sam...Ulazim u kancelariju broj 11. Dva matuzalema i jedan dino sede u miru i blagostanju.

- Šta je ovo? - postavljam pitanje.
- Hoću da znam ko je unosio ove podatke. - pitam nervoznim glasom
Dotični matuzalem , uzima papir koji sam dobio od g-đice sa šaltera.
-Da, i šta ovde nije u redu? - Bakutaner postavlja genijalno pitanje.
-Pogledajte me. Zar vam ličim na starca foču od stotinu ljeta.

Bakutaner sa congerima podiže pogled, ali nema osmeha.
Kucka po tastaturi i posle 10 minuta nalazi podatak.
- Da. Nastala je greška. Podnesite zahtev za izmenu podataka.
- Ja da podnesem Zahtev, kako bi ste vi ispravili svoje greške? Ne pada mi napamet. - odgovorio sam ljutito.

- Kako ste mogli ? - nastavljam ja,
- da od majke koja je rođena 1945 i oca koji je rođen 1944 upišete da je dete rođeno 1906.

Bakutaner ustade i ode iz kancelarije i nakon 10-15 minuta vraća se sa nekom prašnjavom knjigom veličine A2, kakve se mogu videti samo u filmovima Hari Potera. Bakutaner lista prašnjavu knjigu i pronalazi,
- Evo, vi ste rođeni 1969 godine. Sada ćemo to ispraviti.
Odlazim iz matične službe i opet na onaj isti šalter.
Uzimam (kupujem) svoju krštenicu. Onako usput, cena je prava sitnica 700 din.

(c) 2009 april Kristijan

Pošalji "Krštenica ( Matična služba )" na Facebook Pošalji "Krštenica ( Matična služba )" na Google Pošalji "Krštenica ( Matična služba )" na My Yahoo! Pošalji "Krštenica ( Matična služba )" na Live Pošalji "Krštenica ( Matična služba )" na MySpace Pošalji "Krštenica ( Matična služba )" na Twitter Pošalji "Krštenica ( Matična služba )" na Digg Pošalji "Krštenica ( Matična služba )" na del.icio.us

Ažurirano 14.03.2010. u 00:52, autor: Kristijan40

Kategorije
Priče iz života

Komentari

1. dusan jovic 95 (avatar)
    Ih,lakse bi bilo da si se ponovo rodio
  2. pely (avatar)
    Oh, namuči se propisno!
    svedoci...
    Ažurirano 14.10.2009. u 18:57, autor: Kristijan40
  3. Say it right (avatar)
    Dobrodosli u Srbiju! Hahaha....
  4. EuReKa44 (avatar)
    Tebi (i onima oko tebe ) nikad dosadno.A,(sva sreca) ni nama ovde
  5. LJILJA MMM (avatar)
    Ćuti čoveče, dobro si prošao. Mogli su da ti traže da dovedeš i dva svedoka da potvrde da si živ
  6. Kristijan40 (avatar)
    Citat Original postavio dusan jovic 95
    Ih,lakse bi bilo da si se ponovo rodio
    verovatno
  7. Kristijan40 (avatar)
    Citat Original postavio EuReKa44
    Tebi (i onima oko tebe ) nikad dosadno.A,(sva sreca) ni nama ovde
    drugima i tako-tako, ali meni nikada. Ponekad pomislim da sam krivo rođen, da je Marfijev zakon napisan baš zbog mene, da i kada ništa ne radim, to mi jako teško ide..itd....
    Ažurirano 14.10.2009. u 18:53, autor: Kristijan40
  8. Kristijan40 (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Ćuti čoveče, dobro si prošao. Mogli su da ti traže da dovedeš i dva svedoka da potvrde da si živ
    a da, zaboravio da napišem da me je matori dino iz matične službe pitao: a jel vi dobijate poziv za glasanje?
  9. EuReKa44 (avatar)
    Citat Original postavio Kristijan40
    drugima i tako-tako, ali meni nikada. Ponekad pomislim da sam krivo rođen, da je Marfijev zakon napisan baš zbog mene, da i kada ništa ne radim, to mi jako teško ide..itd....
    Aaa, nece biti tako!Rodjen si bas onako kako treba da bude (kao i svi ostali). Imas svoju ulogu i svoje mesto pod kapom nebeskom. Rekla bih da si ti, ustvari,,jedan vredan covek,jer oni koji nista ne rade , njima se nista ne moze dogoditi,pa su postedjeni i Marf.zakona. Za razliku od mnogih "marfijevaca", ti to umes duhovito da ispricas
  10. Kristijan40 (avatar)
    Hvala EuReKa44
  11. spiholog (avatar)
    Ovo me podseća na Efraima Kišona, "Kod kuće je najgore"...svidja mi se kako pišeš!
  12. Kristijan40 (avatar)
    Citat Original postavio spiholog
    Ovo me podseća na Efraima Kišona, "Kod kuće je najgore"...svidja mi se kako pišeš!
    "My Family Right Or Wrong".

Drago mi je da vam se sviđa na koji način pišem svoje (ne) prijatnosti iz života.

13. spiholog (avatar)
    Citat Original postavio Kristijan40
    "My Family Right Or Wrong".

Drago mi je da vam se sviđa na koji način pišem svoje (ne) prijatnosti iz života.

...jer čim se neprijatnosti na tako duhovit način sroče, one prestaju to da budu...srdačan pozdrav!
  14. Kristijan40 (avatar)
    Citat Original postavio spiholog
    ...jer čim se neprijatnosti na tako duhovit način sroče, one prestaju to da budu...srdačan pozdrav!
    Upravo tako...
  15. Sanjalicca (avatar)
    ix te '69. god beše dobro grojze
    mora da je to po sredi