Kako prestati sa pušenjem? - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

MALI TALASI

Kako prestati sa pušenjem?

Oceni ovaj blog

UPOZORENJE: nije za one sa slabim želucem

Prvu cigaretu sam popušio sa jedanaest. Istina bilo je pokušaja i ranije ali mi nije išlo. Međutim u društvu je sve lakše pa i prva cigareta. Uz nagovor nešto starijih ja popuših jednu,pa onda još jednu i polako uhvatih sebe kako guram ruku u očev dzep i krišom izvlačim po par komada da ne primeti. Onda na trafici počinjem da kupujem na komad sve dok mi cigarete ne postadoše navika. U početku sam pušio najjeftinije pa čak i krdžu zavijao,snalazio se na sve načine. Godine su prolazile i one su postale deo mog života. Nažalost pušio sam sa sve većom strašću dok nisam dogurao da ustajem noću i da pušim po dve i po kutije dnevno.Ukućani su me molili da prestanem ali na žalost nije vredelo ništa dok mi cigarete ne zapretiše zdravlju. Sedoh da razmislim šta da radim. I normalno kao i uvek odlučim da idem kod baba Dostane po savet.

Boga mi kaže Dostana ne valja ti poso. Koje crne dve kutije? A sta da činim Dostana, pitam je. Idi kući kaže, obuci jedne gaće i ne skidaj ih dvajes dana. A onda sastruži sa njih sve ono što se nakupilo za to vreme i to zavij u cigaret papir i popuši.
More baba jel ti to mene zezaš, pitam je...a jesam li te kada prevarila?

Poslušah je kao i uvek. Obukoh gaće ali sa pušenjem ne prestajem. Prođe nekoliko dana pita žena jel vi osećate kako nešto neprijatno miriše. Deca kažu da a ja se pravim lud jer znam da su to moje gaće. Prođe još par dana a one gaće sve više kandišu,zabadava se ja kupam...poče onaj miris da me podseća na miris duvana.
Ma jel moguće da smrdljive gaće imaju miris duvana. Tada shvatih da je Dostana u pravu, kao i uvek. Pušio cigare il strugao sa gaća pa zavijao dobijem isto,smrad. More istog trenutka sam ustao i bacio cigare. Nikad više nisam zapalio a pušio sam punih dvadeset godina.

Što ta baba svašta zna. Danas mi se desi kad stanem pored nekoga da osetim neprijatan miris. Mnogo mi žao tog čoveka jer znam da se trudi da ostavi cigare

Pošalji "Kako prestati sa pušenjem?" na Facebook Pošalji "Kako prestati sa pušenjem?" na Google Pošalji "Kako prestati sa pušenjem?" na My Yahoo! Pošalji "Kako prestati sa pušenjem?" na Live Pošalji "Kako prestati sa pušenjem?" na MySpace Pošalji "Kako prestati sa pušenjem?" na Twitter Pošalji "Kako prestati sa pušenjem?" na Digg Pošalji "Kako prestati sa pušenjem?" na del.icio.us

Ažurirano 23.04.2011. u 23:10, autor: SibirskiTigar

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
  1. Kristijan40 (avatar)
    Baba Dostana je genije. Svašta čovek može naučiti od starih ljudi.
  2. Миле саКлисе (avatar)
    Три пакле сваки дан, мораћу и ја да пробам баба Достанин савет
  3. lejla.al.dbuni (avatar)
    Lako je tebi,Sibirski..ti si zaista srecan covek kad imas baba Dostanu.
    Na njoj ti zavidim..bas!
  4. NidjeVeze®SpetljanaUZivot (avatar)
    Bravo Tigre ja i dalje pusim kazo mi kolega ma idi more ne valja pregoniti kao sto rakija koja nije grdna grdna je kolicina koja se popije:)

Tri pakle? to je pakao! smanjuj
  5. EuReKa44 (avatar)
    Cestitke na doslednosti sa terapijom!
  6. LJILJA MMM (avatar)
    kako god, ti ostavi cigare.......svaka čast
  7. SibirskiTigar (avatar)
    Kristijan40 - genije,nego sta a zar ti nemas u blizini neku babu?
  8. SibirskiTigar (avatar)
    Миле саКлисе Зар је могуће да сваки дан попушиш толико? Под хитно на бабину терапију?
  9. SibirskiTigar (avatar)
    NidjeVeze - hvala,da znas da je rakija u malim kolicinama dobra
  10. SibirskiTigar (avatar)
    lejla.al.dbuni - Sto mi zavidis? zar ti nemas Dostanu? Blizu je,druga ulica desno i onda pravo do prve kuce na cosku
  11. Joliva (avatar)
    Баба је краљ!
  12. SibirskiTigar (avatar)
    EuReKa44 - hvala,nekad treba biti dosledan. Da li si probala i ti da budes dosledna?
  13. SibirskiTigar (avatar)
    LJILJA - hvala,ostavih i preporucujem svima
  14. SibirskiTigar (avatar)
    jane_va - baba treba da bude savetnik nekog visokog funkcionera
  15. smeđooka vodolija (avatar)
    Čula sam za to, ali nikad nisam ni razmišljala šta to znači.
  16. SibirskiTigar (avatar)
    vodolija71 - razmisli
  17. dusan jovic 95 (avatar)
    jos malo pa sam 20 godina u njihovom carstvu. Ostavljala sam ih al nikad do kraja nisam htela,svela sam na 1-3 dnevno a vikendom cak i bez njih i tako vec 5 godina. Ej a jel baba D. konzumira cigarete? Nekako mi dodju nerazdvojni deo kad je zamisljam
  18. SibirskiTigar (avatar)
    dusan jovic - saznaces ako je budes videla. A ti ako si svela na 1 - 3 ne trebaju ti vala ni one
  19. gagili48 (avatar)
    Jaoo tigre, stajes mi na muku... Zar i ti o cigaretama?
    Mozda bih i prestala kada bih cvrsto odlucila, ko zna? Ali voolim ih breeee... Ne mogu da se odreknem onog cega volim!!! Ali ovoga puta baba Dostanu ne bih poslusala...
  20. SibirskiTigar (avatar)
    gagili - baba Dostana je cudo i nikada ne gresi. Volim i ja Selmu Hajek secas se iz mojih blogova i Dzesiku Albu al sam cvrsto resio da mi samo u san dolaze jer bi mi zdravlje bilo ugrozeno kad bi zena znala da su mi i u snu prisutne. Rekla mi baba i jos mi rekla da cutim. Cutim i trpim
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja