NA BUVLJAKU ISTORIJE - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Poezija i svašta nešto

NA BUVLJAKU ISTORIJE

Oceni ovaj blog
Odkud Drug Tito na buvljaku...i ja sam se to pitao..odkuda takav historijski gorostas medju starim i odbačenim stvarima...tu odmah...pored rumunskih losiona za posle brijanja...medju farbama za kosu i hulahopkama...izmešan sa donjim vešom i žvakama..i to kao nalepnica na jeftinim upaljačima...jesam rekao jeftini..jesam...Da li je to,možda, marketinška žvaka proizvodjača upaljača..nešto u fazonu...Če GE Vara,Gandi,Lenjin...ili možda smišljena priča koja treba da služi kao opomena...njegovim klonovima...koji bezuspešno pokušavaju da ga oponašaju..gde će i kako završiti...možda kao i on na buvljaku istorije...

Pošalji "NA BUVLJAKU ISTORIJE" na Facebook Pošalji "NA BUVLJAKU ISTORIJE" na Google Pošalji "NA BUVLJAKU ISTORIJE" na My Yahoo! Pošalji "NA BUVLJAKU ISTORIJE" na Live Pošalji "NA BUVLJAKU ISTORIJE" na MySpace Pošalji "NA BUVLJAKU ISTORIJE" na Twitter Pošalji "NA BUVLJAKU ISTORIJE" na Digg Pošalji "NA BUVLJAKU ISTORIJE" na del.icio.us

Ažurirano 11.10.2009. u 22:16, autor: miwka

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. dusan jovic 95 (avatar)
    Miwka,mozda je ponekad bolje praviti se da neke stvari nevidis? Ili zaboravi da si video
  2. miwka (avatar)
    Verovatno si u pravu,majko Dušanova....

3. gagili48 (avatar)
    miwka, nasmejao si me ...i hvala ti za to..
  4. lejla.al.dbuni (avatar)
    Ja sam jugonostalgicarka.
    Tvoj tekst mi se nije dopao...ali necu o tome,bila bi to teska(i uzaludna,svakako)polemika.
    Nase generacije su provele detinjstvo,mladost i jedan deo srednjeg doba u "eri velikog vodje"(tako se to doba sada definise).
    Ja cu ga uvek zvati "Titovim vremenom" i to sa ponosom kazem,jer su neki od nas imali srece da zive u jednom takvom vremenu.
    A to doba je bilo tako dobro za mnoge stvari..sa ove vremenske distance se to jos bolje vidi.
    Tekst asocira na prizemnost,na jeftinu vrstu humora.
    Ne zameri..uvek sam iskrena,moj druze iz predgradja!
  5. RiadaT. (avatar)
    Nikad me nije zanimala politika,politicari još manje...ali bila je jedna ličnost iz te sfere uz koju sam odrasla i provela najljepše trenutke svog života...da bila sam i pionir i sa ponosom nosila crvenu maramu i pjevala"Druže Tito..."I danas svom sedmogodišnjem dječaku pričam o starim,dobrim vremenima....I nijedna nova politika,i ni jedna nova ideja,i nijedno novo mišljenje, ne mogu me pokolebati u mom mišljenju...
    Bila su to zlatna vremena za kojima ja žalim...
    I zato ,Miwka,oprosti što ću se složiti sa Lejlom i reči da me je baš iznervirao tvoj tekst...oprosti mi na iskrenosti,ali ovo sam morala napisati...pozz.
  6. petrana (avatar)
    pre neku godinu (jednu il dve il tri) na pijaci, grb CG na svemu i svacemu; grb na peskiru da se na njem sedi u kolima, lezi na plazi ...
    i grb na pepeljari i to na dnu okrugle pepeljare, da se lepo vidi dok je na pijaci. Stala i gledam a prodavac samo sto ne krene da se svadja, valjda se videlo kako gledam "Sto to tako gledas?". "Gladam i ne mogu da se nacudim kako vas neko ne prijavi sto nudite ljudima da gase cigarete na grbu drzave.". Povukao se.
  7. miwka (avatar)
    Hvala,Gagili....
  8. miwka (avatar)
    Slažem se sa vašim stavom,drage moje Lejla i Riada...i ja sam Jugonostalgičar...nećete verovati..svi preko pedeset u zemlji Srbiji su Jugonostalgičari..pa i u bivšim republikama bivše Jugoslavije..i ja pamtim Crveni pasoš...Dan Mladosti...lepo i sigurno vreme..to svojoj deci ne umem da objasnim....ne mogu...Poenta ove priče..trebala je da se odnosi na ove današnje političare i na njihova silna obećanja o boljem životu....Nespretno i grubo sam povredio i Vaša i svoja osećanja...Nadam se da ovo neće poremetiti naše prijateljske odnose......Draga,moja.Riada...i Lejla.....

9. miwka (avatar)
    Petrana.....verna moja