Daćeš, daćeš.. - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

priče o malju i čekiću

Daćeš, daćeš..

Oceni ovaj blog
Ništa nije moglo da naruši mir popodneva, dok su mladi jeromonasi, ogrnuti samo u lake mantije vadili košpice iz zelenih maslina.

Čok! Čok..Čok..padale su one u drvenu zdelu, kad odjednom brat Heruvim zapita lukavo:

- na šta te podsećaju ove masline sada, kada su ovako bez košpice, brate Jevdokije?

A brat Jevdokije se vidno zarumene, pognu glavu u bradu pa jedva prozbori sav se zacrvenevši:

-podsećaju me ...na...na zmajevo oko od zelenog žada..!

Na to brat Heruvim izvadi ispod mantije kler-čekić zvani "daćeš daćeš", spiči brata Jevdokija po sred tintare pa dreknu:

-J.EBALO TE I ZMAJEVO OKO i ŽAD!

I ubrzo opet zavlada tišina, dok se dan bližio kraju na malenom grčkom ostrvu Parastos blizu Hilandara...čok čok..

Pošalji "Daćeš, daćeš.." na Facebook Pošalji "Daćeš, daćeš.." na Google Pošalji "Daćeš, daćeš.." na My Yahoo! Pošalji "Daćeš, daćeš.." na Live Pošalji "Daćeš, daćeš.." na MySpace Pošalji "Daćeš, daćeš.." na Twitter Pošalji "Daćeš, daćeš.." na Digg Pošalji "Daćeš, daćeš.." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. DJM (avatar)
    Hahahahaha...
    Boogie... ja samo ne razumem odakle ti ovoliko inspiracije...
    Mada priznajem da su ti vicevi odlicni!
  2. _AskA_ (avatar)
    xDD
    no comment
  3. причалица (avatar)
    kaže se koštice, a na košpice........šta ti radi podsvest ili nepismenost, 'bem li ga šta je....
  4. boogie wogie (avatar)
    u mom selu se kaže košpice.
    ..ja sam inače iz Tršića..
  5. причалица (avatar)
    aaaa...odande odakle nam je jezik upropašćen.....kakve košpice? i vuk se u grobu prevrće. moj ujka živi u tršiću i lepo kaže koštice. njemu nisu kojekakve pice u pameti, kao tebi.
  6. boogie wogie (avatar)
    ne kaže se ujka nego ujak, vuk ti sve ovce izujedo..
  7. причалица (avatar)
    e, ujka.