Jutro - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Svakodnevica jednog običnog čoveka

Jutro

Oceni ovaj blog
Sviće...Neka lagana jeza mi polako struji kroz telo. Rađa se novi dan.
Gledam niz Dunav. Bože, kako je lepo živeti, uvek pomislim kad počnem dan u svitanje. Toliko energije osetim u tim trenucima...
Koliko sam samo puta dočekao svitanje, ko to zna. Koliko povrataka iz noćLnog života, koliko odlazaka na reku, koliko samo svitanja u vožnji...
Jutros je baš sveže, pomislih dok se ogrćem starom bundom...palim plin, kuvam kafu. Na splavu mi društvo pravi jedna siva mačka-Sima, i njegov najbolji drugar, žuti Laza, pas kojeg smo pokupili na ulici kao malog i doneli na splav. Sada je veliki pas, i jedino još nije naučio ga priča, ali i to od njega očekujem... Ustvari, i ne mora. Njegove pametne oči govore umesto njega.
Sedam na terasu od splava...Kad bi samo mogli da znate kako je to dobar osećaj. Nema tih para, koje to mogu da zamene. Posle svih modernih čuda savremenog sveta, koje sam doživeo i u kojima sam uživao, ovo je ono što me je uvek vraćalo kući. Ova reka...ovaj splav, ovaj čamac koji me uvek čeka...Lagana izmaglica, koja polako skida prekrivač sa Dunava...praćakanje ribe, koja pozdravlja novo svitanje...Bude se i galebi, ogromni, sivi i beli...Pojavljuje se i kormoran, koji svakoga jutra počinje svoj lov...Sa preke strane se čuje dizanje sidra sa broda. Nastavljaju put dalje, ka Crnom moru... Imaju još 11oo i neki kilometar puta...Koliko sam samo puta ovde našao svoj mir, koliko puta sam ovde pobegao od svega...Koliko sam samo zavoleo ovo mesto, ovu reku...I koliko puta sam je izdao, otišavši u grad, bez pozdrava...Ali, uvek je bila ovde, čekala me...sve mi opraštala. Sima mi se zavukao pod bundu, i ne mrda. Samo prede...Za ovaj trenutak vredi živeti...ovo je život, za koji smo zaboravili da postoji...

Pošalji "Jutro" na Facebook Pošalji "Jutro" na Google Pošalji "Jutro" na My Yahoo! Pošalji "Jutro" na Live Pošalji "Jutro" na MySpace Pošalji "Jutro" na Twitter Pošalji "Jutro" na Digg Pošalji "Jutro" na del.icio.us

Ažurirano 01.11.2009. u 13:10, autor: poslednjiskaut

Kategorije
25h

Komentari

1. EuReKa44 (avatar)
    Zavidim ti....
  2. lejla.al.dbuni (avatar)
    U pravu si,to i jeste zivot koga smo zaboravili..
    Zavidim ti i ja..
    Primas goste na jedan dan?
  3. gagili48 (avatar)
    Prelepo jutro....
  4. LJILJA MMM (avatar)
    Napokon da neko opiše snagu i mir jutra. Osećam svaku reč. Prelep opis koji me nosi u tvoje jutro. Ti imaš splav, ja imam dvorište.....oboje imamo jutra i reči.
  5. Opskobili (avatar)

procitah dvaput