USPOMENE... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

USPOMENE...

Oceni ovaj blog
Dobra mera vremena je izmedju nas..
Sedam godina su kofer u koga moze stati strasno puno stvari.
Ako umes da pakujes,naravno.
To sto meni ne trebaju neke sitnice koje njoj trebaju sve vise,ne daje mi za pravo da je nagovaram da ih ne trpa unutra.
Njen je kofer..na kraju krajeva.

Poznao sam u sebi pepeo vatre koja se u njoj tek rasplamsala,ali nisam pokusavao da je odvratim.
Do pepela se i stize jedino preko vatre.
Nema tih reci koje mogu nadomestiti sibanje godina u lice,i nema te price od koje se moze isplesti mreza za hvatanje vremena.

Za sedam jeseni,koji minut posle pola jedan,jedan ili pola dva,i ona ce negde zastati pod zamuckujucim plavim neonom sa reklame iznad izloga prodavnice modne obuce.
I onda ce znati..

Sivi dah uspomene pazljivo ce oduvati prasinu sa smesne stare ograde posesivnosti koju sam jednom uzalud dizao oko skrivenog,senovitog vrta u kome su pupile njene ambicije.
Uzdahnuce,verovatno..
Cestite sjaja secanja rastopice joj se nacas u pogledu,poput odraza udaljenih zvezda u vodi.

Bice sama,nadam se..
Jer,tada ce se u ritmu njenog pulsa mozda pojaviti ona uznemirena i kljucna sinkopa koju sam poslednjih dana uzaludno osluskivao u odjecima nasih tisina.

Tisina..da..
I onda ce tek znati da je jedina jedina koju sam ikad voleo .
Da sam sve druge voleo tamnom stranom srca,stedeci se...uceci se kako cu najbolje voleti nju.
Kad je konacno nadjem..

Ps.Upravo dobila e-mailom ovaj tekst kao rodjendansku cestitku..od nepoznatog blogera.
Zbog njegove lepote,zelim da ga podelim sa vama.
Nema potpisa autora,mislim da je DJORDJE BALASEVIC,sudeci po stilu pisanja,kao i bliskosti emotivne naracije....

Zahvaljujem "Unknowing man",cestitka ti je jedna od najlepsih sto sam ih primila u danasnjem danu!

Pošalji "USPOMENE..." na Facebook Pošalji "USPOMENE..." na Google Pošalji "USPOMENE..." na My Yahoo! Pošalji "USPOMENE..." na Live Pošalji "USPOMENE..." na MySpace Pošalji "USPOMENE..." na Twitter Pošalji "USPOMENE..." na Digg Pošalji "USPOMENE..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. gagili48 (avatar)
  2. REVELIN (avatar)
  3. LJILJA MMM (avatar)
    Zaista je divno napisano.........hvala što si ovo podelila san nama