Zabuna

Otprilike 11h, sedim ispred računara, i čitam komentare koje sam prikupio na temu Zabuna. Dosta lepih mišljenja, i ružnih, nema veze sve ide u prilog. Ulazi kafe kuvarica i donosi treću kaficu...mmmmm.....ovog puta je stvarno dobra...baš po meri, Uz osud pojedinih komentara da sam japi, a nisam, što mi istini za volju ide na živce, ali se slažem sa kolegom, definitivno mi idu na živce Japii, jer osim par dobro usmerenih mejlova, praćenje berze i lepo složenog teksta ništa drugo i neznaju da rade (poneki put se pitam da li znaju da uključe računar) a sebe smatraju HI TOP personama...nego da ne odlutam od teme...pade mi napamet ono što se meni desilo pre par godina u vezi sa mobilnim telefonom.

Službeni mobilni telefon, zbog prirode posla kojim se bavim, mora uvek da bude uključen 24h. Bila je nedelja, sećam se...negde oko 6 sati popodne....prijatna kućna atmosvera...supruga i ja pijemo kaficu i rezimiramo proteklu nedelju i planiramo narednu. Usput joj naglašavam da ću izići negde oko pola devet do kolege da bih mu sredio nešto oko računara. Nije prošlo par minuta stiže SMS poruka na mom mobilnom telefonu. Supruga kaže što ne pogledam od koga je? U principu me ne zanima, verovatno obaveštenje MTS-a, jer kome sam potreban nešalje mi SMS poruke, pogotovo ne na službenom telefonu. Žena uzima moj mobilni i čita: VIDIMO SE VEČERAS OKO DEVET U BIG-BENU (kafić), LjUBIM TE?....broj nepoznat ....Jel to taj kolega kod koga treba da ideš, kolega sa suknjom? Pa mogao si da budeš malo orginalniji - znaš, ja zbunjen...verovatno je pogrešan broj...kažem..a i ako hoćeš ostaču kući. Netreba, sve mi je jasno...koliko to traje - reci mi. Šta da ti kažem kad ništa nije ni počelo da bi trajalo...Posle divnog popodneva, veče se pretvorilo u pakao...ja ni kriv ni dužan ispadoh švaler, ajd bar da jesam, al nisam!?

Znate kako! U životu mi se uvek nameštaju situacije koje izgledaju baš tako, štaćeš. Vreme prolazi, bliži se 9 sati. Taman da pozovem kolegu i objasnim da neću doći, stiže poruka. Žena uzima besna telefon. Sada ćemo videti šta ti piše tvoja konkubina.... i čita...odjednom osmeh na lice..pruža telefon i smeje se...Čitam poruku: I NEMOJ DA ZABORAVIŠ SKRIPTE IZ EKONOMIKE POSLOVANJA.....meni takođe osmen na licu, isti broj.

Eto ja ostao kod kuće a neko ostao bez skripte, sva sreća što sam završio elektrotehniku.
 
xaxaxa e ovo mi je super, prava ona zivotna,
kada se zvezde urote da se nebesa otvore
i ni kriv ni dužan budeš i sebi i njoj
švalerko bar na noć... :zcepanje:
o onom u međuvremenu nećemo :mrgreen:
 

Back
Top