O KRSTARICI...

---Imam ovde gomilu digitalnih prijatelja, ali uz par časnih izuzetaka sve je to ništa. Promućkaj pa prospi. Imao sam bar još toliko ali sam ih proredio u par navrata, kad me uhvati to specijalno raspoloženje. Što je najsmešnije, većina od njih su meni ponudili prijateljstvo... Pa kad im kažem, nemam ništa protiv ali obrazloži malo, ubedi me, odgovori su u rasponu od - dao si mi reputaciju do ovde je to ionako formalna stvar. Vidim, neki kao da se takmiče u broju prijatelja... Smešno. A pritom sa većinom prijatelja komuniciraju prilikom sklapanja prijateljstva, tad i nikad više... ---Pored toga, član sam nekoliko grupa koje ne funkcionišu. Mogu da razumem da nekim grupama nije ni sudjeno, njihova uloga je da svojim naslovom izraze neki stav (npr. u mom slučaju Protivnici TV ili Volim smajlije...). Ipak, osnovao sam grupu Laff-A-Lympics, čija je osnovna ideja da promoviše humor. Odnosno, da se postavljaju karikature, smešni klipovi i takve stvari... Grupa ima preko deset članova, od kojih u suštini dva aktivna, sa tendencijom da se pretvori u jednog. Jer, onaj drugi član je deprimiran slabom aktivnošću i verovatno će odustati... Mogu da razumem, i meni dolazi slično raspoloženje ali nekako mi žao da ubijem grupu. Dakle, pitam se zašto se ljudi uopšte učlanjuju ako unapred znaju da neće nimalo doprineti. Mogu da shvatim da je to neka grupa za filozofske rasprave... Ali, ako je osnovni cilj smeh i zasmejavanje?!? Ne znam šta da mislim. A nije da je ovaj moj slučaj nešto poseban. Neke grupe sam napustio jer ne funkcionišu, u neke sam ušao samo da bacim pogled pa vidim isti slučaj... Odnosno, postaviš nešto, neko odgovori za dve nedelje pa sve tako... Kao što rekoh, ne znam šta da mislim... Ako ima neka aktivna grupa koja se ne bavi dubokom filozofijom, zovite me.
--- I još jedna stvar, blogovi. Pišem ih sa ciljem da ljudi malo otvore oči. Da neko ko inače ne razmišlja o sličnim stvarima napravi mali zaokret, malo se zamisli... Ipak, prema komentarima koje čitam, vidim da ovo dopire do onih kojima su te stvari jasne i bez mene. Znači, jos jedan promašaj.
---Šta još preostaje? Diskusije. Učestvovao sam u nekim, ali to je manje više igra gluvih telefona. Na ozbiljnim temama kao što je politika ili religija ljudi samo što se ne poubijaju ubedjujući nešto jedni druge. Ne verujem da je neko nekog ubedio. Manje više, uzaludno trošenje energije. A kad bi vodili razgovor uživo verovatno bi se pobili.
---I šta sad? Sad ja razmišljam da li da napustim Krstaricu. Ili da ne pišem ništa, da zaboravim grupe, prijatelje, sve... Da svratim tu i tamo, pročitam ponešto, pozdravim par dragih ljudi kurtoaznom porukom posetilaca i to je sve... Drugim rečima, da se pretvorim u ono što sam do sada kritikovao. Za sada me od toga razdvaja jedino želja da ostanem, aj da kažemo čovek. Da ostanem dosledan. Da ne pogazim sam sebe. Ali, ne znam koliko će me to držati pre nego odustanem. Sad, ja i nisam ništa posebno. Svet će nastaviti dalje i kad me ne bude, kamo li Krstarica. Ali, kad svi odustanu, preostaće samo talog. A to nam se već dešava - samo na većem nivou, u državi. I, sad dolazimo na ono glavno. Na to da bi ovo današnje pisanije moglo da ima naslov: Kako je malo mrzovolje, lenjosti, površnosti, malodušnosti uz dodatak niskih strasti, gluposti i sličnih osobina dovelo do toga da se raj pretvori u pakao... Mislite o tome... Bar malo...

Ovaj tekst popstoji i na temi koju sam otvorio ovde
 
Осећаји које тишина пробуди много су јачи него они које пробуди музика,лако је са људима причати али само са пријатељима правим можеш ћутати.
 
Postavio si filozofsko pitanje koje je davno postavljeno,u svakom slučaju kada čovek ima dilemu da li je na dobrom putu da pronadje suštinu "da li da se umijem ili da se ubijem".Nisi jedini i to što nisi jedini je dobro,jer ima još onih koji razmišljaju,ali se i nešto malo trude.Ako misliš da će način na koji razmišljaš nekome bar malo otvoritioči,kada ga pročita nastavi da pišeš,makar i blog,jer ima mnogoonih koji blog čitaju,ali ne ostavljaju komentar.Neki opet svraćaju da smanje utisak o kvalitetu bloga,kao da su recenzenti ;).
Pisala sam nekado nekim pojavama koje su prisutne u našem svakodnevnom životu,o sitnicama koje život znače,trudim se neke principe iskazati kao elementarno ljudske,ali na pdf politika ,konkretno ,zaista se nema šta tražiti,bar ne onome ko je spreman na dijalog...a dijalog podrazumeva poštovanje nekih pravila i zakonitosti koje dijalog zahteva ...još od Aristotela pa na ovamo...i da skratim ,da ne bude blog umesto komentara :).....stvar volje i mišljenja da li vredi i ima li smisla nastavljati.
Ja mislim da vredi,jer ako samo jednog navedeš da razmišlja uspeo si.
Ako samo jednu dušu dotakneš kao prijatelj uspeo si.
Ako te jedna duša dotakne kao prijatelja ....uspeo si.
Zato ...svako jutro odlučim da se ipak umijem :)
 
Krstarica je divna zato sto okuplja toliko ljudi razlicitih po karakteru, dobu, interesovanjima i razlozima zasto su tu. Ovde ima ljudi koji ce te oduseviti srinom pogleda, preko blogova mozes da upoznas komadic necije duse, na nekim delovima mozes da se nasmejes, na drugima da se motivises ili saznas nesto..ponekad te moze dotaci necija gorcina i pokvariti ti raspolozenje,ili popraviti necija dobra volja...
Ne smes zaboraviti da je ovo ipak sajt za zabavu i razbibrigu mnogima, i da tu svrate ne da vode ozbiljne rasprave, vec da na odredjeno vreme skrenu misli i rasterete se,odmaknu od svojih problema. Dakle, energiju i trud ulazu u real life,a tu su zbog lagane i neobavezujuce komunikacije.
Ovo je ipak internet komunikacija i prijateljstva,kao i ono sto ovde "sagradis" je virtuelno i nema mnogo veze sa stvarnim zivotom.
 
Ko " ovo " shvata ozbiljno taj stvarno nema problema u realnom zivotu.
P, S. Sto nam ne daje za pravo da se igramo sa tudjim osecanjima.
( pisem iz sopstvenog izgustva, i javno sam se izvinio svakom koga sam povredio )
Ipak treba biti obazriv sa kim se mozes zezati ( sto smatram prioritetom) a sa kim ne.
 
capljara;bt49933:
Ko " ovo " shvata ozbiljno taj stvarno nema problema u realnom zivotu.
P, S. Sto nam ne daje za pravo da se igramo sa tudjim osecanjima.
( pisem iz sopstvenog izgustva, i javno sam se izvinio svakom koga sam povredio )
Ipak treba biti obazriv sa kim se mozes zezati ( sto smatram prioritetom) a sa kim ne.
Prijatelju, potpuno se slazem sa tobom...:ok: Neki ljudi sve shvataju ozbiljno pa nije ni cudo da imaju ovakav stav...:D Ali ipak, to su oni i ne treba ih zbog toga osudjivati...:)
Dobro je cudi razlicita iskustva i misljenja...:ok:
 
dakle, ja ovo ne shvatam ozbiljno. ali, ne zbog toga sto je to ovo vec zbog svega gore navedenog. jer, teoretski, ovde se mozda pojavljuje neki novi ajnstajn... inace, problema valjda imam kao svaki prosecan gradjanin... prijatelji, ok. ali, sto uopste stvarati takva prijateljstva? zasto uopste ulaziti u grupe ako ne odgovoris na temu ni jedan jedini put... diskusije, potpuno i vecinom nekonstruktivne...
samo da podsetim. mnogi ovde provode mnogo i premnogo vremena. ipak, postoji uvek to opravdanje iza koga se kriju i protiv cega se nema sta reci: da to ipak nije realni zivot i da su u realnom zivotu drugaciji, pametniji ili sta vec... a to mi bas ne lici da odgovara istini. odnosno, ako si pametan - pametan si uvek i svugde. i obrnuto... ako si povrsan, polovican i sve to, uvek si takav
 
Pa posto ti treba podstrek,evo ti ga-ako napustis krstaricu mogu ti samo reci da pacovi prvi napustaju brod koji tone..................A zauzvrat,ako si 71.god podseti se da se u nase vreme obavezno citalo pa procitaj jopet-Radoje Domanovic "Mrtvo more"
 
parker 71;bt49963:
poenta je da oni koji su tu - ucestvuju. tako bi trebalo da bude
Jeste, poenta je u tome...:ok: Evo npr. kad govoris o drustvenim grupama, u pocetku sam cesto isla na njih i ucestvovala, naravno u onim koje mene zanimaju, ali posle kratkog vremena, zaticala sam samo moj poslednji komentar i nije bilo svrhe nastavljati konverzaciju...Ljudi idu tamo gde zele, ne mozemo ih terati na nesto...Svako ima neku preokupaciju ovde, ja svoj blog i prijatelje od kojih sa nekima nisam ni komunicirala ali ok...oni tako zele. Svako ko zeli dublju komunikaciju dobrodosao je...:D
 
Došla sam na Krstaricu jer mi je bila potrebna pomoć oko psa i to na "Svet životinja". Tamo sam još uvek i to aktivna. Nas 15-20 smo se potrudili da se lično upoznamo. Na raznim izložbama dolaze ljudi iz N.Sada, Beograda, Niša, Užica, Titela, Zrenjanina i ne znam sve odakle. Gde je to moguće družimo se i posećujemo i kući, upriličimo zajedničku šetnju i druženje. I svi jesmo zaista prijatelji a ne samo "prijatelji". Mi smo se potrudili da virtuelni svet koji nas je spojio pretvorimo u stvarni....i mogu vam reći da je predivno. Pomažemo jedni drugima profesionalnim savetima, savetima o psima, jadamo se u privatnim porukama jer je mnogo puta dovoljno samo slušati tj.čitati i biti prijatelj. Roje se stranice na tom forumu........to su moji prijatelji i hvala Krstarici na tome.
Onda sam počela da objavljujem na blogu svoje priče, ništa naročito, slatkasto štivo,i odjednom su počeli da stižu zahtevi za prijateljstvo......ni meni nije jasno zašto to ljudi rade, ali rade. Sa nekolicinom zaista imam jako lepu komunikaciju, a sa ostalima ništa. Ali to je tako........i tako treba prihvatiti. Nije kao na forumu životinja......a valjda i ne treba da bude. Ljudi traže zabavu, mnogi su površni, dodju i odu, mnogi čak ni ne odgovore na poruku (što smatram vrlo nepristojnim gestom), mnogima sam i prestala da ostavljam komentare na blogu jer se nikad ne udostoje da odgovore (što takodje smatram nepristojnošću)....ali to je tako........stvar je odluke da li ćeš ostati ili ne. Ali ako odeš onda idi, samo se nemoj pretvoriti u one koje kritikuješ :)
 

Back
Top