DECI od Lejle(u povodu decijih dana) - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

DECI od Lejle(u povodu decijih dana)

Oceni ovaj blog
Pridruzujem se obelezavanju decjih dana koje je postavila nasa GAGA,dvema pesmama za decu i o deci.

Prva pesma nije lepa,govori o ruznoj strani roditeljstva.
Zelim da je postavim iz dva razloga:
-zato sto su mi deca klijenti u profesionalnom radu(a tu ruznu stranu roditeljstva vidim,nazalost,cesto..)
-zato sto je ove opominjujuce stihove napisao onaj koji savrseno poznaje dusu deteta,doajen decje poezije,
Ljubivoje Rsumovic.

Ako me tata bije,
ako me mama lema,
k`o da mi tata nije,
k`o da i mame nemam.

Ja osetim sta se sprema,
jer nisam ni ja od juce,
Ujedinjenih Nacija nema
kad tata kajis izvuce.

Neko me mora spasti
u ovoj mracnoj sumi,
mora biti neke vlasti
da tatu urazumi.

"BUKVAR DECJIH PRAVA"

Stihovi koji slede su prepisani sa oglasne table vrtica,a napisala ga je vaspitacica Cica vrtickog pozorista "Vozdovcic":

Zatvori oci,potrazi zamak,
visoku kulu i balkon mali,
cvetnu bastu i u njoj svica
sto svake noci fenjer pali.

Zatvori oci,potrazi nebo
i mesec sto se u reci kupa,
pronadji vrata na mome zamku
i princa sto na njima lupa.

ZA RADOSNO I SRECNO DETINJSTVO SVOJ DECI SVETA!

Pošalji "DECI od Lejle(u povodu decijih dana)" na Facebook Pošalji "DECI od Lejle(u povodu decijih dana)" na Google Pošalji "DECI od Lejle(u povodu decijih dana)" na My Yahoo! Pošalji "DECI od Lejle(u povodu decijih dana)" na Live Pošalji "DECI od Lejle(u povodu decijih dana)" na MySpace Pošalji "DECI od Lejle(u povodu decijih dana)" na Twitter Pošalji "DECI od Lejle(u povodu decijih dana)" na Digg Pošalji "DECI od Lejle(u povodu decijih dana)" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. gagili48 (avatar)
    DIVNO LEJLA...divno sto si odabrala dve takve pesme sa razlicitim porukama...HVALA TI i to sam ocekivala od tebe...
  2. DUNJA W (avatar)
    Divne pesmice,za nasa najvrednija blaga....
  3. miwka (avatar)
    tako to radi svestrana,bibliotekarka......za sve uzraste i za svačiju dušu.....pozdrav,Lejla...

4. DUNJA W (avatar)