O KONFORMIZMU - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

O KONFORMIZMU

Oceni ovaj blog
Zalosna je tvoja propast,prijatelju moj stari..ali,ne mogu zauzdati svoj smijeh,kad te gledam ovakvog,u prljavoj odori,kako golim rukama pomno prevrces po govnima.
I kako se zdusno odajes tom poslu gomilanja brabonjaka na jednu,na drugu,na trecu stranu...sve kako je vec propisano...i kako se ceses iza uha tim govnastim prstima,u brizi da li je sve u redu.
Zaista,sada ne mogu shvatiti tvoju nekadasnju gordost.
Pa ti se pustas struji da te nosi,da te udavi..zar zaboravio si svoju proslost,svoju buducnost,sve ono voce sto je ovdje zabranjeno?
Taj pogled tvoj,ni ostar,ni nepokolebljiv kao nekad,taj tvoj tupi pogled kazuje mi sada koliko izvan svoje koze zivis...koliko si se zanio u to prevrtanje govana,uz to slaganje brabonjaka po propisanom redu...prijatelju moj stari!

DUBRAVKO HORVATIC

Ps.Zadnji deo mini trilogije,po sopstvenom izboru,na temu"Nacionalizam-Vlast-Konformizam".
Autori su ljudi razlicitih nacionalnosti i veroispovesti.
Mislim da je dovoljno receno o tome sta znace ovi pojmovi i da li vredi uopšte o njima,ovde govoriti.
Ja o tome vise necu...
Preporuka:
Kad vec nismo u poziciji da promenimo Stvarnost koja nas okruzuje,potrazimo novu Stvarnost.
Naci cemo je u obicnim,malim,licnim stvarima koje su i nas konacni smisao zivljenja..
Mislim da je vecina nas upravo zbog toga na ovom Blogu.

Pošalji "O KONFORMIZMU" na Facebook Pošalji "O KONFORMIZMU" na Google Pošalji "O KONFORMIZMU" na My Yahoo! Pošalji "O KONFORMIZMU" na Live Pošalji "O KONFORMIZMU" na MySpace Pošalji "O KONFORMIZMU" na Twitter Pošalji "O KONFORMIZMU" na Digg Pošalji "O KONFORMIZMU" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. dusan jovic 95 (avatar)
    A ja bas se pitam kako da otvorim temu o laznoj strani bloga,tj. skrivanju. Govori i pisi sta mislis al se sakrij iza laznog imena i skrivanja mesta rodjenja,zivljenja,godina,bracnog statusa,dece,veroispovesti......Da,malena,napravlj ena je alternativna stvarnost na blogu ali koliko god dobra bila-lazna je. Sta je uopste istina u zivotu? A za nacionalnost te podrzavam totalno