POLITIKA #2 - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

parker 71

POLITIKA #2

Oceni ovaj blog
-----Hteo sam da ovaj tekst napisem malo kasnije, ali – za njega imam najvecu inspiraciju pa zašto čekati?
-----Kao što sam već rekao i ranije, izuzetno sam nepolitičan. Svoju političku svest doveo sam do tog nivoa da izlazim redovno na glasanja a tamo poništim listić i to je to. Izmedju glasanja ništa, o političarima i partijama razmišljam u proseku pet do deset sekundi dnevno, obično ako mi se omakne da opsujem... Ali prošao sam sve faze, počevši od normalnog glasanja pa do isterivanja svih iz kuće na izbore, sve za bolje sutra... Medjutim, doživeo sam razočarenje, i u političare i u nas sve zajedno. Ipak smo mi ti koji ih dovodimo na vlast, a kakvi smo mi takvi su i oni. Period moje najveće angažovanosti je naravno onaj kad su nam crveni bili na vlasti. Bio sam mladji i da ne kažem ludji, i sve sam doživljavao srcem. A mislio sam, biće sigurno bolje jer ne može gore... Ali... Tad niko nije sebi odsekao prst... Daleko od toga da je veliki vodja bio cvećka, ipak ovi su mu na tragu. Jedan od razloga mog razočarenja je i ovaj: U ono vreme i kao što rekoh, mislio sam doći će dan i kad padnu dušmani biće nam sigurno bolje. Jer, kad dodju civilizovani i kulturni... Avaj, kakva greška i izneverena očekivanja. Evo dodjose mi naši ali ne vidim da je imalo bolje, u mnogome je i gore nego nekad. Ili, drugim rečima, umrla je nada. Pa, ako nada zadnja umire izgleda da su nam došla zadnja vremena. A to je valjda jedna od najgorih stvari koje čoveku mogu da se dese, to - kad više nema nikakvih nadanja...
-----Ja sam inače zaposlen u Kolubari, ako je neko pamti iz petooktobarskih dogadjaja. Visio sam tamo danonoćno, dolazio kući tek da se okupam jednom u par dana... Da ne opisujem naširoko, ali evo da kažem samo još ovo: za ovo naše bolje sutra, realno i objektivno stavio sam glavu u torbu. Pa, mislim da više neću učestvovati ni u jednoj revoluciji. Od mene je dosta. A šta sam u stvari hteo da kažem, kad je sve prošlo, pita me žena - šta si ti dobio od svega ovoga? Pa, dobio sam da su pali dušmani. A ona se slatko nasmeja. Evo, sad i ja. O mladosti, kako si naivna. Jer, sve se svelo na ovo: biće bolje NAMA kada dodju NAŠI. Lepo mi kaže žena - ako sad ne unovčiš taj tvoj angažman džabe si krečio... A ja, budala mislio, sad će biti bolje SVIMA. E, toga nema u zemlji Srbiji. Nije nikad ni bilo. Sve se svodi na to da su partije interesna udruženja, da se glasa za svoje kako bi nešto lično izbunario kad-ako dodju na vlast. Amin, dugo je potrajalo to da shvatim. Da bi se ovo promenilo narod u celini bi trebao da bude: kulturniji, obrazovaniji, slobodniji, solidarniji, da se ljudi okrenu jedni drugima, da empatija poraste... Ovo su samo neke najbitnije stavke, ima toga još... U kakvom smo stanju, ima dosta toga još. Pa, recite mi koja se partija ozbiljno zalaže za ovo, daću im srce i dušu. Inače, naravno da se svi zalažu za ovo, pa zašta bi drugo, to su vrhunske tekovine čovečanstva. Kakav vic.
-----I sad, na kraju, evo šta mislim da nam je potrebno. Ne novi izbori koji koštaju a ništa se ne menja suštinski. Ne novi političari, jer ne mogu da zamislim da će se ikad pojaviti neko novi a da ne bude klon ovih postojećih. Na kraju krajeva, da bi se probio i postao značajan igrač, to mora biti pod okriljem sadašnjih. Imali bi oni i previše vremena da ga oblikuju. A i teško je med vrcati a ne lizati prste... Dakle, ko stvarno može i šta je potrebno ovde pa da se makar malo pomerimo sa mrtve tačke? Po mome skromnom mišljenju i ako moja reč iole nešto znači, ovom narodu je potreban jedan novi Vasa Pelagić... Ko razume shvatiće, ostali neka se obaveste…

Pošalji "POLITIKA #2" na Facebook Pošalji "POLITIKA #2" na Google Pošalji "POLITIKA #2" na My Yahoo! Pošalji "POLITIKA #2" na Live Pošalji "POLITIKA #2" na MySpace Pošalji "POLITIKA #2" na Twitter Pošalji "POLITIKA #2" na Digg Pošalji "POLITIKA #2" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. aka973 (avatar)
  2. parker 71 (avatar)
  3. Миле саКлисе (avatar)
    Lepo rečeno prebaci tekst na tovju temu

Vasa narodni učitelj veliki je bio čovek

nam je potrebno da svi mi porodice održimo normalnima
    i da porobamo da utičemo da ljudi oko nas budu normlani

e kada uspemo da normalni budu većina
    nenormalni neće više vladati nama
  4. zeljena (avatar)
    Da ne ponavljam komentar,ni tih 5 sekundi dnevno im necu pokloniti...napisacu ti ostatak na pp
  5. srna4 (avatar)
    Nisi naučio da se Demokatija uči a potom teško nosi.
    Ona je Velika i Ponosna i Silna, ali nije slatka već Slatkorečiva, i nije lakrdija već Moć.
    I da te ne plašim više, svuda je u svetu ona ista, samo o tome demokratski ćute
    .
  6. parker 71 (avatar)
    slazem se. ali mi boksujemo za ovaj nas tamni vilajet...
    ostali ce se vec nekako snaci
  7. Opskobili (avatar)
  8. prsan (avatar)
    E kume sad opet u borbu doveo si ih,sad ih i makni,ako ne uradis mozes slobodno i ti da oseces prst,a njih ce boli panta za tebe,mene one tamo ,oni su sami sebi i svojim kumovima sasvim dovoljni,ispade Slobo mala maca............
  9. parker 71 (avatar)
    e kume, ovo je borba. kako stvari stoje, dovedi koga oces, bice ista igranka,
    samo sa drugim igracima. dok narod ne dodje pameti nema nista od promene.
    jer mi smo ti koji pristajemo na sve ovo. kad svi mi postanemo bolji imacemo i
    bolje politicare i bolju situaciju